[ad_1]

هنگامی که بازار توکیو در اواسط سال 2019 بر یک مشاجره چشمگیر بر سر هتل و گروه املاک Unizo متمرکز شد ، استفان شوارتزمن از برخی از قدرتمندترین و با پیوند عالی رهبران تجاری ژاپن خواستار شد.

پس از سالها مشاهده تغییرات یخبندان ، شکستهای چشمگیر و تابوهای ریشه دار در این زمینه ، بنیانگذار بلک استون یک س hadال داشت: اگر منطق این معامله به طور کامل توضیح داده شود ، آیا کشور آماده است که یک صندوق خارجی یا یک شرکت خصوصی یک پیشنهاد ژاپنی ناخواسته ارائه دهد؟ شرکت در لیست؟

پاسخ ها تعجب آور بود. اگرچه هیچ پیشنهاد بزرگ تجارت ناخواسته از یک شرکت بدون سهام موجود در ژاپن موفق نشده است ، اما اوضاع به سرعت در حال تغییر است. اگرچه در اوایل سال جاری یک سری تلاش خصمانه برای تصاحب ، از جمله پیشنهاد دهندگان و اهداف ژاپنی ، با شکست مواجه شد ، اما آنها به آنچه ممکن است به زودی امکان پذیر باشد اشاره کردند.

یکی از مشاوران بلک استون گفت: “چهار سال افزایش فعالیت سهامداران ، کدهای مدیریت و حاکمیت و بازنگری در دستورالعمل های ادغام و تملیک ، برخی از مقاومت های اعمال شده در گذشته را تضعیف کرده است.” حتی رسانه های مالی ژاپن که یک بار کاملاً منفی نسبت به هر چیزی که می تواند “خصمانه” خوانده شود ، شروع به بازنگری در موضع خود کردند.

اگرچه بلک استون تصمیم گرفته است اقدامی انجام ندهد ، اما کارشناسان ادغام و ادغام می گویند مسخ امروز بیش از هر زمان دیگری واضح تر است.

شرکت های بزرگ ژاپنی – از جمله خانه بازرگانی Itochu ، شرکت مسافرتی HIS و گروه محصولات نوری و لیزری Hoya – پیشنهادهای ناخواسته ای را برای مشاغل محلی ارائه داده اند. در سپتامبر ، رویکرد خصمانه به عنوان یک تاکتیک در صنعت رستوران پراکنده ژاپن وارد شد ، زمانی که کلووید موفق به تصرف Ootoya شد ، زنجیره ای که قبلاً در آن سهم قابل توجهی داشت.

همه اینها کمک کرد تا این اتهام دیرینه که چنین اقداماتی ذخیره “غیر ژاپنی” کرکس های خارجی است ، برطرف شود. بانکداران و وکلا می گویند ، در نهایت ، این می تواند زمینه را برای پیشنهادات بیشتر از این طریق از صندوق ها و شرکت های خارجی هموار کند.

یک معامله – یک پیشنهاد خرید 2 میلیارد دلاری ناخواسته از زنجیره مراکز خانگی نیتوری برای رقیب کوچکتر Shimachu در ماه اکتبر – کلید تغییر در تصورات بود. “وضعیت شیماچو یک کاتالیزور قابل توجه برای تغییر در بازار ژاپن برای ادغام و ادغام خواهد بود. مردم این معامله را به عنوان یک پیشنهاد بد یا خصمانه درک نکردند. در عوض ، این یک رویکرد ناخواسته با یک پیشنهاد عالی تلقی می شد. “گفت کنساکو بشو ، رئیس گروه مشاوران ادغام و ادغام میتسوبیشی UFJ مورگان استنلی اوراق بهادار.

پیشنهاد نیتوری به طور قابل توجهی بالاتر از پیشنهاد قبل از مذاکره برای Shimachu از DCM ، یکی دیگر از اپراتورهای فروشگاه خانگی ژاپن بود. طبق رهنمودهای ادغام و ادغام ژاپن ، که در سال 2019 معرفی شد ، شیماچو کمیسیونی ویژه برای بررسی پیشنهاد جدید تشکیل داد و نتیجه گرفت که این برای سهامداران خوب است و گفتگوهای آزاد با نیتوری. در پایان ، شیماچو پیشنهاد بالاتری را پیشنهاد داد.

خرید مدیریت شرکت های ثبت شده در Topix در حال رشد است

به گفته مشاوران مستقیم ، پیشرفت تدریجی پیشنهاد ناخواسته نیتوری نشان می دهد که تعصبات قدیمی شروع به تبخیر کرده اند. تحلیلگران خاطرنشان می كنند كه این امر باعث افزایش اخیر خرید مدیریت توسط شركتهای ژاپنی شده است ، هم به دلیل ترس از تصاحب خصمانه و هم با ورود وجوه سهام خصوصی كه آماده حمایت مالی MBO است.

بانک های بزرگ سرمایه گذاری ، کارگزاران و موسسات حقوقی می گویند سیاست های نانوشته علیه اقدام به نمایندگی از پیشنهاد دهندگان خصمانه کمرنگ شده است. سران ادغام و ادغام در سه بانک سرمایه گذاری جهانی گفتند ، در صورتی که قبلاً برای حفظ اعتبار خوب مشتریان شرکتی ژاپنی از چنین کارهایی اجتناب می شد ، اکنون موارد زیادی وجود دارد که آنها نقش مشاوره دارند. در برخی موارد ، این ممکن است یک راز در پشت توافق نامه های عدم افشای اطلاعات باشد.

سه شرکت بزرگ حقوقی ژاپن اذعان می کنند که برای مشاوره به چنین مشتریانی باز هستند ، اگرچه تأکید می کنند که تصمیمات به صورت مورد به مورد گرفته خواهد شد.

یوشینوبو فوجیموتو ، شریک بزرگترین دفتر حقوقی ژاپن ، نیشیمورا و آساهی ، گفت: “تا سال گذشته ، کارشناسانی مانند وکلا ، اوراق بهادار و بانکداران واقعاً تمایلی به همکاری در مورد پیشنهادهای خصمانه نداشتند.” “اما این تغییر کرده است زیرا شما اکنون بسیاری از شرکت های عادی را دارید که تصرفات ناخواسته یا خصمانه را انجام می دهند.”

وکلای موری هامادا و ماتسوموتو ، یکی دیگر از اشکال اصلی حقوقی ، همچنین می گویند که توصیه به یک شرکت در مورد پیشنهاد خصمانه را منتفی نمی دانند ، به شرطی که “این پرونده منجر به خطر شهرت نشود.”

شرکت های شرکت کننده در پیشنهادهای ناخواسته نیز دیگر مورد انتقاد شدید مردم قرار نمی گیرند. این یک تغییر عمده از تلاش ناموفق برای تصاحب Steel Partners از سازنده ادویه جات ترشی جات Bull-Dog Sauce در سال 2007 است. صندوق فعال ایالات متحده توسط یک دادگاه عالی توکیو به عنوان یک سرمایه گذار متخلف برچسب گذاری شد.

پیشنهادات خصمانه در ژاپن شتاب بیشتری می گیرد

جولای 2019

اپراتور مسافرتی و هتلی ژاپنی HIS از پیشنهادی ناخواسته برای گروه هتل ها و املاک Unizo خبر داد. در پاسخ ، یونیزو به دنبال یک معامله جایگزین با سهام خصوصی بود ، اما این باعث یک سری پیشنهادات خصمانه دیگر از صندوق های خارجی و سایر خریداران بالقوه شد. این روند سرانجام با خرید کارمندان یونیزو و با حمایت سهام خارجی به پایان رسید.

سپتامبر 2020

كولواید ، كه زنجیره های آب آشامیدنی معروف به ایزیكایا را اداره می كند ، موفق شد خصمانه رقیب مبارز خود اووتویا را به دست گیرد. قبل از مناقصه در ماه جولای ، Colowide 19.2 درصد از سهام رقبا را در اختیار داشت. مدیریت این دو شرکت با سبک و قیمت منوها مخالف بود ، اووتویا ادعا کرد که مداخله کلووید “به طور واضح” کیفیت غذا را کاهش می دهد.

نوامبر 2020

فروشگاه مبلمان Nitori با تخفیف موفق شد 2 میلیارد دلار برای زنجیره DIY Shimachu پیشنهاد کند که به طور قابل توجهی بالاتر از پیشنهاد قبلی توافق شده یک رقیب دیگر ، DCM بود. در حالی که پیشنهاد نیتوری در ابتدا درخواست نشده بود ، در نهایت هیئت مدیره شیماچو پیشنهاد خود را پیشنهاد کرد. این معامله اولین موفقیت در ژاپن برای استراتژی ای است که در آن خریدار پیش از رویکرد ناخواسته خود هیچ سهمی در هدف ندارد.

“پیش از این ، شرکت های بزرگ بورسی به دلیل نگرانی های معتبر از اجرای پیشنهادهای ناخواسته خودداری می کردند. اما اکنون به نظر می رسد که واکنش آلرژیک کمتر است و شرکت های بیشتری در صورت ارائه قیمت مناسب ، آن را به عنوان گزینه در نظر می گیرند. ”گفت Kazuaki Tobioka ، ادغام و ادغام در Anderson Mori & Tomotsune.

یکی از ملاحظات شرکت حقوقی آقای توبیوکا ، که اخیراً به پیشنهاد دهندگان خصمانه مشاوره داده است ، این است که آیا مشتری پس از رویکرد ناخواسته ، مایل است با یک شرکت هدف صحبت کند تا به توافق برسد.

نگرانی در مورد خطر شهرت برای بانکداران و وکلا می گوید که افراد درگیر تقریباً 15 سال پیش هنگامی که Oji Paper مستقر در توکیو پیشنهاد خصمانه ای را به کارخانه های کاغذ سازی هوکوتسو اعلام کرد ، معامله ای بود که با یک استراتژی جذاب و سود سهامداران همراه بود.

نامورا ، به عنوان مشاور اوجی در مورد آنچه بانک فکر می کرد یک پیروزی چشمگیر برای منافع سهامداران نسبت به سنت ژاپنی باشد ، محاسبه شد. این پیشنهاد که در رسانه های ژاپن مورد سرقت قرار گرفت ، با استراتژی های دفاعی موسوم به “قرص سم” نرم شد. بانک های منطقه ای به جای جستجوی بازده بالاتر ، از دارایی های خود برای محافظت از هوکوتسو استفاده کردند ، تولیدکنندگان رقیب سهام با ضرر سهام خود را خریداری کردند و هدف این بود که سهام جدید بسیار ناچیز منتشر کنند. این مراحل با موافقت ضمنی تجارت ژاپنی انجام شده است ، اما کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند می گویند امروز با قوانین حکومتی این کشور در تعارض خواهند بود.

بانکداران می گویند چنین اصلاحاتی ارزیابی موفقیت آمیز بودن تلاش برای تصاحب را آسان می کند. شرکت های ژاپنی که پیشنهادی خصمانه دریافت می کنند ، اکنون باید کمیسیون ویژه ای از مدیران غیر اجرایی تشکیل دهند تا تصمیم بگیرند که آیا هیئت مدیره باید پیشنهاد را بپذیرد یا خیر.

با این حال ، رویکرد ژاپن به پیشنهادات خصمانه همچنان محتاطانه و حساس است ، زیرا بسیاری از بانک های سرمایه گذاری از افشای سیاست های خود در این زمینه محتاط هستند. دایوا اوراق بهادار که به نیتوری و هویا در مورد پیشنهادات ناخواسته خود مشاوره می داد و به گفته افراد نزدیک به بانک در معاملات مشابه دیگری نیز نقش داشته است ، از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

بانکداران و وکلا که از چنین اقداماتی پشتیبانی می کنند ، معمولاً معتقدند که در نهایت می توانند پیشنهادی ناخواسته را به پیشنهادی دوستانه تبدیل کنند. مجموعه شرکتهای معتبر و معتبر ذکر شده که برای ارائه پیشنهادهای خصمانه به اندازه کافی قابل قبول تلقی می شوند نیز اندک است. در بیشتر موارد ، بانکداران با گرایش به مشتری دیگری با رویکرد خصمانه ، خطر از دست دادن فرصتهای تجاری مکرر و پرسودتر خود را در ادغام و ادغام خارجی یا انتشار سهام و اوراق قرضه ندارند.

کونی هیرو میتا ، مدیرعامل شرکت کارگزاری میتای سکیوریتس ، که در سال های اخیر با توصیه های پیشنهادی خصمانه نام خود را بر سر زبان ها انداخت ، معتقد است که نقطه عطف بزرگتری برای ژاپن رقم خواهد خورد ، زمانی که شرکت های مشهور در این لیست شروع به رویکردهای ناخواسته به شرکت ها می کنند. هنوز برای فروش باز نشده است.

آقای میتا گفت: “سوال این است كه چه كسی جعبه پاندورا را اول باز می كند؟” “در مورد هویا و نیتوری ، شرکت های هدف قبلاً دریافت کرده اند [a friendly] پیشنهاد از جای دیگر شرکت های بزرگ می توانند زمانی که اهداف قبلاً به فروش رسیده اند ، پیشنهاد دهند ، اما هنوز هم برداشتن اولین حرکت شرکتی که هنوز برای فروش نیست ، دشوار است. ”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir