آخرین فرصت دونالد ترامپ: جلوگیری از مهر و موم شدن رای


در حالی که دونالد ترامپ همچنان به اختلاف در مورد باخت در انتخابات خود ادامه می دهد ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا در حال نزدیک شدن به یک سری ضرب الاجل هایی است که پیروزی جو بایدن را بیشتر محکم می کند.

ایالات متحده نتایج خود را طی چند هفته آینده طی روندی مرحله به مرحله قبل از 14 دسامبر ، تاریخی که هیئت انتخاب به طور رسمی برای تأیید رئیس جمهور بعدی تشکیل می شود ، تأیید می کند.

این برنامه طولانی به آقای ترامپ فرصت می دهد تا بیشتر در مورد حکم صریح مردم آمریکا شک کند و جلوی انتقال به دولت آقای بایدن را بگیرد ، حتی اگر امید چندانی به تغییر نتیجه نداشته باشد.

راسل رایلی ، رئیس برنامه تاریخ شفاهی ریاست جمهوری مرکز میلر گفت: “از نظر فنی ، فرقی نمی کند که رئیس جمهور نتیجه انتخابات را در نظر بگیرد ، زیرا این روند کاملاً حل نشده است.”

وی افزود: “تصویر بزرگتر این است که این نقض تمام انتظارات از دفتر و نقض معیارهای بازی جوانمردانه است که دموکراسی را ممکن می سازد.”

اگرچه رأی گیری در 3 نوامبر به پایان رسید ، ایالت های ایالات متحده فرایندهای خاص خود را برای اطمینان از یک سرشماری قابل اعتماد ، که معمولاً شامل بازرسی های متعدد ، قوانین خاص ایالت و مهلت های مختلف است ، دارند.

در گرجستان ، مهلت صدور گواهینامه 20 نوامبر است. پس از انجام محاسبه اولیه ، ایالت شمارش هر رأی ریاست جمهوری را به عنوان بخشی از ممیزی آغاز کرد.

جدول زمانی برای کشف جو بایدن

20 نوامبر

مهلت رای گیری در گرجستان

23 نوامبر

مهلت ارسال آرا votes مشترک برای شهرستانها در پنسیلوانیا

برای تکمیل مجوز ، یک پنجره پنل 20 روزه را در میشیگان شروع کنید

30 نوامبر

مهلت رای گیری در آریزونا

اول دسامبر

مهلت رای گیری در نوادا و ویسکانسین

8 دسامبر

تاریخ “بندر امن” ، نویدبخش اعلام می کند که در صورت نهایی شدن در این مهلت آرا their آنها در انتخابات شمارش می شود

14 دسامبر

رأی دهندگان به طور جداگانه در هر ایالت برای رای دادن در کالج انتخاباتی جمع می شوند

6 ژانویه

کنگره در جلسه ای که به ریاست مایک پنس معاون رئیس جمهور فعلی ایالات متحده برگزار می شود ، آرا College کالج انتخاباتی را شمارش می کند

حتما بخوانید:
ویروس جدید کرونا: جهش در رکورد مرگ در ایلینوی ، کالیفرنیا موارد روزانه را می شکند

20 ژانویه

مراسم تحلیف ریاست جمهوری

پنسیلوانیا ، جایی که آقای ترامپ بیشتر پرونده های قضایی خود را در آنجا مطرح کرده است ، تا 23 نوامبر فرصت دارد که آرا. مشترک مشترک نهایی را برای شهرستان ها ارائه دهند. کارزار انتخاباتی ترامپ به دنبال صدور حکم قضایی است تا از تأیید نتایج دولت توسط دولت جلوگیری کند.

در کشورها ، از جمله جورجیا ، نتایج توسط وزیر امور خارجه منتخب تأیید می شوند ، اما روند کار در سایر نقاط کاملاً متمایز است و به آقای ترامپ فرصت می دهد تا آچار پرتاب کند.

در میشیگان ، نتایج توسط یک شورای چهار نفره تأیید می شود که دارای دو دموکرات و دو جمهوری خواه است ، که احتمال بروز یک بن بست را افزایش می دهد. این شورا از 23 نوامبر 20 روز فرصت دارد تا حداقل با سه رأی گواهینامه را تکمیل کند.

نتایج ریاست جمهوری میشیگان معمولاً در روز اول پنجره بدون هیچ گونه عارضه ای تأیید می شود ، اما دموکرات ها آماده می شوند که در صورت مسدود کردن یا به تعویق انداختن اعضای جمهوری خواه ، روند کار را به زور وارد دست هیئت مدیره کنند.

در تأیید این احتمال ، هیئت ماجراجویان در وین کانتی ، که شامل شهر دیترویت است ، بعد از جدایی 2-2 بین دموکرات ها و جمهوری خواهان که ادعای بی نظمی کردند ، بعد از ظهر سه شنبه در تأیید نتایج متوقف است.

متعاقباً ، جمهوری خواهان اواخر سه شنبه شب روند خود را معکوس کردند ، و به هیئت مدیره اجازه داد تا با اتفاق آرا نتایج را تأیید کند ، به شرطی که وزیر امور خارجه میشیگان از مناطق دارای توازن ناموزون حسابرسی شود.

“دادگاه ها روشن است که [Michigan board’s] بدهی وزیر است ، “این بدان معناست که هیچ اختیاری ندارد ،” مارک بروور ، وکیل دموکرات انتخابات در میشیگان در گودمن آکر گفت.

آخرین مهلت صدور گواهینامه در میان ایالت های بزرگ در میدان جنگ برای نوادا و ویسکانسین اول دسامبر است. همانطور که هر کشور به نتایج خود حکم صدور گواهینامه را می دهد ، واقعیت شکست آقای ترامپ حتی روشن تر خواهد شد.

ادامه رشته گواهینامه ها ادامه مخالفت با ترامپ را برای شروع انتقال آقای بایدن برای دولت ترامپ دشوار خواهد کرد ، خصوصاً پس از آنکه ایالت هایی که اکثریت را به رئیس جمهور منتخب در کالج انتخاباتی می دهند ، نتایج خود را نهایی کنند. هنگامی که نتیجه انتخابات “آشکار” است ، قانون فدرال به آزادسازی وجوه انتقالی نیاز دارد.

حتما بخوانید:
اتحادیه اروپا و چین در حال احیای امید به توافق نامه سرمایه گذاری در سال جاری هستند

آقای ترامپ ممکن است در کشورهای نزدیک حاشیه مانند ویسکانسین و جورجیا درخواست سرشماری کند ، اگرچه آنها تمایلی به تغییر آرا ندارند. مبارزات انتخاباتی ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد که درخواست سرشماری جزئی در دو شهرستان عمدتا دموکرات در ویسکانسین ، میلواکی و دان را دارد و 3 میلیون دلار برای پوشش هزینه های تخمین زده شده انتقال می دهد.

در هر صورت ، آقای بایدن با 306 رأی مخالف و 232 رأی موافق در کالج انتخاباتی ، بدین معنی است که حتی رویدادهای خارق العاده که لغو پیروزی وی در یک کشور باشد ، پیروزی کلی وی را لغو نخواهد کرد.

این واقعیت ها دلیل مهمی است که باعث می شود دعاوی آقای ترامپ تقریباً هیچ امیدی برای موفقیت تلقی نشود.

یک وکیل انتخابات جمهوری خواه گفت: “پرونده های مبارزاتی تاکنون هیچ استدلالی برای تغییر آرا به اندازه کافی در ایالت های تغییر نتیجه کالج انتخاباتی ارائه نمی دهد.”

ایان باسین ، وکیل سابق اوباما در کاخ سفید و بنیانگذار Protect Democracy ، یک گروه غیرحزبی ، افزود: “این فقط یک انتخابات نزدیک نیست.”

مراحل بعدی پس از صدور گواهینامه ، دو مهلت مقرر در ماه دسامبر است. کنگره هشتمین روز را به عنوان “بندر امن” تعیین کرد ، که قول می دهد اگر در آن زمان نهایی شود ، آرای آنها در کالج انتخابات شمارش خواهد شد.

شش روز بعد ، رای دهندگان به طور جداگانه در هر ایالت برای رای دادن در کالج انتخاباتی جمع شدند. رای دهندگان بسته به اینکه چه کسی ایالت خاص را به دست آورد ، یا دموکرات خواهند بود یا جمهوری خواه ، و معمولاً طبق آرا popular عمومی این ایالت رأی می دهند.

از آنجا آخرین توقف ها در 6 ژانویه است ، زمانی که کنگره آرای کالج انتخاباتی را در جلسه ای به ریاست مایک پنس ، معاون فعلی رئیس جمهور ایالات متحده و مراسم تحلیف در 20 ژانویه شمارش می کند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید