[ad_1]

گروه لباس ورزشی آلمان آدیداس آمادگی خود را برای فروش Reebok پس از سالها تلاش برای معکوس کردن مارک کم عملکرد آمریکا ، که با قراردادی ناخوشایند 3.8 میلیارد دلاری خریداری کرد ، اعلام کرده است.

رقیب نایک روز دوشنبه گفت که “ارزیابی گزینه های استراتژیک Reebok را آغاز کرده است” ، با این فروش یکی از گزینه ها.

با این حال ، آدیداس تأکید کرد که هیچ تصمیم نهایی اتخاذ نشده است و می تواند کنترل نام تجاری مستقر در بوستون را حفظ کند. در این گزارش آمده است: “یک تصمیم در تاریخ 10 مارس 2021 ، زمانی که استراتژی جدید شرکت به طور رسمی رونمایی شود ، اعلام خواهد شد.”

سهام آدیداس روز دوشنبه با 1.5٪ افزایش در 287.50 یورو در فرانکفورت بسته شد.

این گروه آلمانی Reebok را در سال 2005 خریداری کرد و سعی در رقابت با نایک در بازار داخلی خود داشت. اما امیدهای زیادی که به این برچسب وارد شد ، عملی نشد و سالها کند فروش و ضرر به دنبال داشت. علیرغم مجموعه ای از برنامه های بازسازی و تغییر جهت دهی مجدد استراتژیک ، آدیداس بارها و بارها ارزش کتاب Reebok را ثبت کرد که 842 میلیون یورو (1 میلیارد دلار) در سال 2019 بود.

ماه گذشته ، FT اعلام کرد که شرکتهای سهام ، از جمله Permira و Triton ، این مارک را در گردشند که سال گذشته 1.74 میلیارد یورو فروش داشته است – کمتر از 8 درصد از کل درآمد آدیداس.

مدیر عامل Casper Rorsted در یک طرح چرخش اخیر به نام Muscle Up ، سعی کرد موقعیت Reebok را به عنوان یک مارک تناسب اندام تغییر دهد و با بستن فروشگاه های ناکارآمد و اجازه دادن به منقضی شدن برخی از معاملات مجوز ، هزینه ها را کاهش دهد.

آدیداس نتایج دقیق مالی مارک های شخصی خود را فاش نکرد ، اما به گفته آقای Rorsted Reebok ، این محصول در سال 2018 به سودآوری بازگشت و سال گذشته نیز به سودآوری خود ادامه داد. با این حال ، درآمد آن در سال گذشته تنها 2 درصد رشد داشته است ، در مقایسه با رشد بیش از سه برابر در کل گروه.

فروش ریبوک در سه ماهه سوم 12 درصد کاهش نسبت به سال گذشته داشته است که تنها 7 درصد برای مارک آدیداس بوده است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر