[ad_1]

آسیا جهان را در کنترل شیوع Covid-19 هدایت کرده است ، اما این موفقیت است که باعث شده این منطقه پشت سر ایالات متحده و اروپا در رقابت برای واکسیناسیون بیماری باشد.

در کشورهایی که شیوع ویروس کرونا محدود دارند ، نهادهای نظارتی خوشحال هستند که به غربی ها اجازه می دهد مانند خوکچه هندی برای نیش های تأیید شده عجولانه عمل کنند ، در حالی که در برخی دیگر ، پایین بودن موارد Covid-19 به این معنی است که واکسن های تولید شده محلی برای تکمیل آزمایشات بالینی تلاش کرده اند.

توجه واکسن های آسیایی با شور و اشتیاق آتشین در ایالات متحده و اروپا ، جایی که عفونت ویروس کرونا زیاد است و مقامات مفتخر هستند که به سرعت تصویب می کنند ، مغایرت دارد.

رویکردهای مختلف چشم انداز جهانی را ایجاد می کنند که در آن برخی از کشورها واکسینه شده اند و برخی دیگر واکسینه نشده اند ، که می تواند بر سرعت بهبود اقتصادی تأثیر بگذارد و سفرهای بین المللی را مختل کند.

در کشورهایی مانند کره جنوبی ، ویتنام و استرالیا ، شیوع کنترل شده واکسیناسیون را به جای یک ضرورت ، یک انتخاب می کند.

پارک نیونگ هو ، وزیر بهداشت کره جنوبی گفت: “ما با Covid-19 کار خوبی داریم ، بنابراین نباید واکسیناسیون را سریع شروع کنیم ، در حالی که هنوز خطرات آزمایش نشده است.”

سئول برای 20 میلیون دوز AstraZeneca ، Pfizer و Moderna به علاوه 4 میلیون دوز Johnson & Johnson دیگر قرارداد بسته است. اگرچه تلقیح می تواند از نیمه اول سال آینده آغاز شود ، اما کارشناسان بهداشت کره جنوبی می گویند واکسیناسیون در مقیاس بزرگ تا پاییز سال آینده بعید است ، زیرا این کشور باید بررسی های ایمنی خود را انجام دهد.

“بهتر است میزان صدا را محکم کنید [of jabs] از قبل ، اما واکسیناسیون را شروع کنید [only] پس از مشاهده تمام عوارض جانبی احتمالی تلقیح در خارج از کشور به مدت دو تا سه ماه ، “گفت: آقای پارک.

استرالیا و ویتنام در موقعیت مشابهی قرار دارند و فقط تعداد انگشت شماری از موارد Covid-19 در روز وجود دارد. ناظران گفتند که خوشحالند که منتظر اطلاعات بیشتر ایمنی هستند.

گرگ هانت ، وزیر وزیر گفت: “صادقانه بگویم ، کار انجام شده در پادشاهی متحده به استرالیا و جهان داده های بسیار مهمی می دهد ، درسهای بسیار مهمی هم در مورد توزیع و هم اثر بخشی این واکسن خاص ، اما به طور کلی واکسن ها می دهد.” بهداشت استرالیا.

کانبرا معاملات چهار واکسن جداگانه از جمله Pfizer / BioNTech را با دوزهای کافی برای پوشش سه برابر جمعیت خود منعقد کرده است. اما آقای هانت گفت اگر واکسیناسیون تا ماه مارس آغاز شود ، اگر تنظیم کننده ملی آنها را ایمن و م consideredثر بداند.

استرالیا چندین مورد ویروس کرونا را گزارش کرده است ، واکسیناسیون را به جای یک ضرورت انتخاب کرده است © Reuters

حتی اگر آنها بخواهند زودتر مایه زنی را شروع کنند ، طرفین تا زمانی که منابع واکسن نداشته باشند نمی توانند این کار را انجام دهند. یک پارادوکس موفقیت آسیا در کنترل همه گیری این است که افراد کافی برای اثبات عملکرد واکسن های محلی بیمار نشده اند.

در ژاپن و کره جنوبی ، متقاضیان واکسن هنوز آزمایشات فاز 3 را آغاز نکرده اند و بعید به نظر می رسد که قبل از سال 2022 آماده شوند. واکسن های چینی از اولین کسانی هستند که وارد آزمایشات بالینی می شوند ، اما در تابستان با ورود به مرحله نهایی عقب می مانند. آزمایش کردن

مطالعات فاز 3 در مقیاس بزرگ نیاز به این حمله را دارند که به جمعیتی که ویروس هنوز در حال گسترش است اعمال شود ، بنابراین تلاش های اولیه چین برای ریشه کن کردن ویروس در مرزهای خود تلاش در مقیاس کافی را تقریباً غیرممکن ساخته است.

در عوض ، توسعه دهندگان چینی در بیش از دوازده کشور میزبان – از جمله برزیل ، اندونزی ، پاکستان و روسیه – معاملات آزمایش را انجام داده اند که اغلب در ازای وعده دسترسی زود هنگام واکسن ها پس از آماده شدن است.

نمودار میله ای مرتب شده که پیش سفارشات واکسن را تا 1 دسامبر در دوزهای سرانه نشان می دهد

این تاخیرها به این معنی است که واکسن های چینی هنوز به آستانه تأیید نظارتی نرسیده اند. هفته گذشته ، امارات متحده عربی پس از آنکه تجزیه و تحلیل موقت اثر 86 درصدی را در برابر عفونت نشان داد ، دستیابی به واکسن تولید شده توسط Sinopharm است ، که دستیابی به موفقیت بزرگترین تولید کننده واکسن ویروس کرونا در چین است.

جروم کیم ، مدیر کل م Internationalسسه بین المللی واکسن ، یک سازمان چند جانبه مستقر در سئول ، گفت که اعلامیه امارات متحده عربی دلگرم کننده است اما سوالاتی را در مورد داده های اصلی ایجاد می کند.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [Chinese vaccine developers] برای عمومی کردن داده ها “، او گفت.

Sinovac مستقر در پکن نیز صادرات واکسن های خود را آغاز کرد و هفته گذشته 1.2 میلیون دوز به اندونزی تحویل داد و انتظار می رود 1.8 میلیون مورد دیگر در ژانویه باشد.

اندونزی در دسته جداگانه کشورهای آسیایی فقیرنشین و پرجمعیت قرار دارد که شامل هند و فیلیپین نیز می شود ، جایی که Covid-19 غالب است. چالش تهیه واکسن و شیوع آن است.

کارگر بهداشت یک نمونه سواب را از یک ساکن در مرکز آزمایش سیار Covid-19 در جاکارتا جمع آوری می کند © بلومبرگ

اندونزی 155.5 میلیون دوز واکسن Covid-19 تهیه کرده است: 125.5 میلیون از Sinovac و 30 میلیون از شرکت آمریکایی Novavax. جاکارتا در حال مذاکره برای تهیه 116 میلیون دوز اضافی از Pfizer ، AstraZeneca و برنامه Covax سازمان بهداشت جهانی است.

شرکت داروسازی ایالتی اندونزی Bio Farma در حال انجام آزمایشات بالینی مرحله 3 بر روی دستگاه Sinovac در باندونگ است. بیو فارما گفت که گزارش موقت آزمایشات بالینی مقامات را در ژانویه ارائه می دهد.

اندونزی علاوه بر دریافت دوزهای کافی واکسن ، با موانع قابل توجهی در توزیع روبرو خواهد شد. این کشور بیش از هزاران جزیره با حمل و نقل و زیرساخت های معمول ضعیف را در خارج از مراکز شهری سرریز می کند.

پاندو ریونو ، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه اندونزی گفت: “دولت فکر می کند واکسن راه حل سریع است.” “اما اگر این واکسن را با موفقیت به مردم ندهید ، خود کار نمی کند [that is] کار پیچیده ”

وی افزود: واکسیناسیون تنها نیمی از جمعیت اندونزی ممکن است سه تا چهار سال طول بکشد.

آقای پاندو گفت كه زنجیره های تأمین كننده دما در اندونزی حتی در استان های پیشرفته تر “كامل” نیستند و می توانند برای تأمین نیازهای مختلف دما برای واكسن تلاش كنند.

آقای پاندو ، به دنبال عملکرد ضعیف دولت در کنترل بیماری ، به دست آوردن اطمینان از اندونزیایی ها برای دریافت واکسن Covid-19 می تواند یک چالش اضافی ایجاد کند.

گزارش توسط رابین هاردینگ در توکیو ، سونگ یونگ در سئول ، کریستین شپارد در پکن ، جیمی اسمیت در سیدنی ، استفانی پالما در سنگاپور و جان رید در بانکوک

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی FT را که به سرعت در حال تحول است دنبال کنید.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر