آمریکا وجود بسیاری از ویدئوهای منتشر نشده در مورد بشقاب پرنده ها را تایید می کندنیروی دریایی ایالات متحده ویدئوهای دیده نشده از بشقاب پرنده ها یا پدیده های هوایی ناشناس (UAP) را که وزارت دفاع (DOD) ترجیح می دهد ببیند را به صورت عمومی منتشر نخواهد کرد زیرا به امنیت ملی کشور آسیب می رساند.

سیا این بیانیه را در پاسخ به درخواست قانون آزادی اطلاعات (FOIA) ارائه شده توسط سایت شفافیت دولتی The Black Vault که قبلا هزاران صفحه از اسناد مرتبط را به اشتراک گذاشته بود، دریافت کرد. تنها یک روز پس از اینکه نیروی دریایی ایالات متحده سه ویدیوی پرمخاطب را منتشر کرد که توسط خلبانان نیروی دریایی از هواپیماهای با فناوری پیشرفته که به روش‌های به ظاهر غیرممکن حرکت می‌کردند، فیلمبرداری شده بود، Black Vault از نیروی دریایی درخواست کرد که اکنون تمام ویدیوهای مربوط به UAP را منتشر کند.

دو سال بعد، دولت با نامه‌ای پاسخ داد که هم وجود ویدیوهای UAP بیشتری را تأیید کرد و هم درخواست‌ها برای تحویل آنها را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی رد کرد.

گرگوری کاسون، معاون دفتر FOIA نیروی دریایی در نامه ای در پاسخ گفت: «انتشار این اطلاعات به امنیت ملی آسیب می زند زیرا می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد عملیات، آسیب پذیری ها یا قابلیت های وزارت دفاع/دریایی در اختیار دشمن قرار دهد. هیچ بخشی از ویدیو را نمی توان برای انتشار جدا کرد.

کاسون اضافه کرد که نیروی دریایی تنها سه ویدیوی UAP را در آوریل 2020 منتشر کرد که آنها به رسانه ها درز کردند.

جالب اینجاست که نیروی دریایی در پاسخ به درخواست The Black Vault هیچ تلاشی برای پنهان کردن وجود ویدیوهای UAP اضافی انجام نداد. ظاهراً ویدیوهای بیشتری از برخوردهای یوفوهای غیرقابل توضیح در آرشیو نیروی دریایی وجود دارد، اما تعداد و مواردی که آنها به تصویر می‌کشند فعلاً یک راز باقی خواهد ماند.

حتما بخوانید:
آپولو در دادخواست برای هزینه های نادرست توبیخ کرد

در می 2022، وزارت دفاع ایالات متحده اولین جلسه استماع عمومی خود را در مورد بشقاب پرنده ها از دهه 1960 برگزار کرد. این جلسه عمدتاً در مورد گزارش ژوئن 2021 پنتاگون بحث می کرد که نشان می داد خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده از سال 2004 تاکنون 144 مورد مشاهده UAP را گزارش کرده اند. اخیراً، وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که بودجه فدرال را برای افتتاح یک دفتر جدید متمرکز بر مدیریت گزارش دریافت خواهد کرد.


ادامه مطلب


منبع: فضا

دیدگاهتان را بنویسید