آنتونی بلینکن ، “Alter Ego” بایدن به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شد


هنگامی که جو بایدن در ژانویه وارد دفتر شد ، نزدیکترین مشاور سیاست خارجی وی یک فرد متعصب گیتار بیتلز است که برای اولین بار ترویج ارزشهای آمریکایی را به عنوان یک دانش آموز دبیرستانی در پاریس در طول جنگ سرد آغاز کرد.

روز دوشنبه ، رئیس جمهور منتخب گفت که او آنتونی بلینکن را به عنوان سی امین سالگرد محافل سیاست خارجی دموکراتیک که برای اولین بار با آقای بایدن در سنا همکاری کرد ، به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کرد.

آقای بلینکن ، نویسنده سابق سخنرانی های رئیس جمهور بیل کلینتون ، مشاور امنیت ملی آقای بایدن قبل از اینکه معاون مشاور امنیت ملی باراک اوباما و معاون وزیر خارجه شود ، مشاور امنیت ملی بود.

بازگشت آقای بلینکن به راهروهای قدرت در حالی صورت خواهد گرفت که ایالات متحده تلاش می کند تا از ضرب و شتمی که در طی چهار سال انزوا طلبی بین المللی دونالد ترامپ در صحنه جهانی انجام داده است ، بهبود یابد.

اگرچه برخی از چالش ها برای آقای بلینکن شناخته خواهد شد ، اما او همچنین با معضلات جدیدی روبرو خواهد شد ، مانند برخورد با چین حتی تأکید برانگیزتر.

رابرت مالی ، رئیس گروه بحران بین المللی ، که همکلاسی آقای بلینکن بود ، گفت که جانباز واشنگتن تجربه کاملی از بازیابی اعتماد به نفس در ایالات متحده را داشته است.

حتما بخوانید:
دوره های عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

جدا از این که از خانواده ای با سابقه سیاست خارجی باشد – پدرش به عنوان سفیر در مجارستان و عمویش در بلژیک خدمت می کرد – متحدان می گویند او به دلیل تجربه خارج از کشور می تواند خود را جای دیگران بگذارد.

“تونی آمریکایی در پاریس بود – هر دو اصطلاح کلیدی هستند. او به خوبی می دانست که آمریکایی است و به ارزشهای آمریکایی اعتقاد داشت. اما او همچنین درک کرد که سیاست ایالات متحده چگونه بر بقیه جهان تأثیر می گذارد زیرا او در خارج از کشور زندگی می کرد و شاهد دید دیگران به آمریکا بود. “

“در آن زمان ، ایالات متحده در اروپا ، به ویژه در فرانسه بسیار محبوب نبود. تونی در این دو جهان حرکت می کند. “

در پادکست اخیر Intelligence Matters ، آقای بلینکن گفت که ایالات متحده برای مقابله با “رکود دموکراتیک” آقای ترامپ که اجازه “خودکشی از روسیه به چین” را می دهد ، نیاز به ایجاد اتحادیه دارد. . . از مشکلات ما استفاده کنید “.

آقای بلینکن یک واقع گرای عملگرا است که به قدرت ایالات متحده اعتقاد دارد اما محدودیت های آن را می فهمد. این ارز با ارزش ترین ارز در واشنگتن ، گوش رئیس جمهور نیز خواهد داشت. او آنقدر به آقای بایدن نزدیک است که بعضی ها او را به عنوان آلتگرای خود می دانند.

تونی بلینکن قبل از اینکه معاون مشاور امنیت ملی باراک اوباما شود ، مشاور امنیت ملی جو بایدن مشاور امنیت ملی بود © جاناتان ارنست / رویترز

نیک برنز ، کارمند شماره سه وزارت امور خارجه سابق که از زمان دولت کلینتون آقای بلینکن را می شناسد ، گفت که شبکه دوستان وی در سراسر جهان با تجربه باورنکردنی دوران حضور در سنا ، وزارت امور خارجه و کاخ سفید همراه است. .

آقای برنز گفت: “او هشت سال است که در تمام جلسات مهم در دولت اوباما روی میز است و دیدگاه منحصر به فردی نسبت به طیف گسترده ای از مسائل امنیت ملی دارد.”

پیرمرد 58 ساله ای که دو آهنگ خود را در Spotify بارگذاری کرده است و گاهی اوقات در هنگام گپ های ویدیویی گیتار در پس زمینه دارد ، به دلیل روش بی تکلف و رویکرد فراگیرش بسیار مورد پسند است.

آنتونی بلینکن ، به تصویر کشیده شده در کتاب 1980 توسط ncole Jeannine Manuel

در سالنامه دبیرستان ، صفحه ای که با عکس او همراه بود با متن های پینک فلوید ، “فقط یک آجر دیگر در دیوار” ، حاکی از تمایل وی به کنار گذاشتن سلسله مراتب سخت گیر سنتی واشنگتن بود.

یک مقام ارشد سابق وزارت امور خارجه گفت که او محبوبیت زیادی دارد زیرا برای نظرات مهم نیست ، چه جوان و چه بزرگتر ، و اعتماد به نفس کافی برای وام دادن به دیگران را دارد. “هرگز در مورد او یا منیت او نیست.”

اما برخی می گویند سبک فراگیر وی به این معنی است که گاه تثبیت عقاید اصلی او دشوار است. یکی از دستیاران سابق بایدن در مجلس سنا گفت: “من تفکر سیاست خارجی وی را بخوبی نمی خوانم زیرا او مجبور نبود.”

یک مقام سابق دولت اوباما گفت که او همچنین تمایل به برگزاری جلسات بیش از حد و اجرای تصمیمات دارد. آنها پرسیدند: “آیا به عنوان یک سگ بزرگ ، منجر به راه حل یا مشکلات سوزن می شود؟”

مدافعان گفتند که او به راحتی می خواست از تصمیمات اشتباه عجله نداشته باشد. دستیار سابق مجلس سنا افزود که در خاتمه دادن به موقع جلسات تبحر دارد. “وقتی کسی سعی کرد جلسه را با اظهارنظرهای خارجی تمدید کند ، به او کارت زرد داد. اگر دوباره این کار را کردی . . این یک کارت قرمز بود. “

در حالی که برخی عقاید وی را مات می دانند ، برخی تأکید می کنند که وی مدت هاست که از اهمیت ارتقا promoting دموکراسی و حقوق بشر در سیاست خارجی آمریکا آگاه است.

وی خواستار اقدام نظامی علیه سوریه پس از استفاده رژیم اسد از سلاح شیمیایی در سال 2013 شد – مسیری که اوباما از آن پیروی نکرد – و آقای ترامپ را به دلیل حمله به سوریه پس از استفاده رژیم از گاز سارین به شهروندان تشویق کرد. در سال 2017

مایکل مک فاول ، سفیر پیشین ایالات متحده در روسیه ، گفت که آقای بلینکن و دیگر دموکرات ها در حال ایجاد گروهی به نام “ابتکار ققنوس” برای بحث در مورد اینکه آیا این حزب پس از جان کری به رویکرد قوی تری در امنیت ملی نیاز دارد یا خیر؟ در انتخابات 2004 به جورج دبلیو بوش باخت

وی گفت که هنگام بحث در این گروه ، آقای بلینکن همچنین از طرفداران سرسخت استفاده از قدرت ایالات متحده برای حمایت خوب و حمایت از حقوق بشر بود. وی گفت: “من از اینكه وی به این مسئله علاقه زیادی داشت بسیار شوكه شدم.”

فیلیپ گوردون ، یکی از مقامات سابق دولت اوباما ، گفت که این نظر بر اساس سابقه خانوادگی وی است. ناپدری وی ، ساموئل پیسار ، از آشویتس جان سالم به در برد و سرانجام در ایالات متحده منحل شد ، و در آنجا به یک وکیل بین المللی موفق تبدیل شد ، در حالی که سایر اقوام به عنوان پناهنده وارد ایالات متحده شدند.

آقای گوردون گفت: “این باعث می شود وی باور كند كه ایالات متحده می تواند و باید در دنیا كار خوبی انجام دهد.” “اما من می توانم آن را با این ایده ترکیب کنم که او یک عملگرای واقعی است که از مرزهای قدرت آمریکا آگاهی دارد. او چیزی جز یک ایدئولوگ است. “

یکی دیگر از مقامات سابق اوباما گفت که آقای بلینکن احتمالاً موضع سختگیرانه تری نسبت به کاخ سفید اوباما در مورد حقوق بشر خواهد داشت. “تونی درمورد روسیه سختگیرتر و پذیرای ایده رقابت ایدئولوژیک با چین خواهد بود و چندین سطح سیاست خارجی را برای ارتقا democracy دموکراسی و حقوق بشر بالا می برد.”

آقای مک فاول گفت که آقای بلینکن نیز مصمم تر از آن است که برخی معتقد بودند. وقتی وی اظهار داشت كه آقای بایدن پس از ملاقات با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور در مسكو در سال 2011 باید با شخصیت های مخالف روسیه ملاقات كند ، “تقریباً سه ثانیه طول كشید تا تونی گفت كه این ایده واقعاً خوبی است” ، در مقابل از فروش بسیار دشوارتر با تیم اوباما در سال 2009.

نظرات آقای بلینکن در مورد اتحاد ها و ترویج ارزش های دموکراتیک با دیدگاه روزافزون واشنگتن مبنی بر اینکه ایالات متحده باید همکاری نزدیکتر با متحدان خود داشته باشد تا فرصت های بیشتری برای مقابله با چین داشته باشد ، همسو است.

یک مقام سابق اروپایی که با آقای بلینکن کار می کرد گفت که زبان فرانسه روان در اروپا مورد استقبال قرار خواهد گرفت و به ترمیم خسارات وارد شده طی چهار سال گذشته کمک خواهد کرد. اما وی گفت که این کار را با روشی متواضعانه و عرفانه تری نسبت به برخی از پیشینیان خود انجام خواهد داد.

وی گفت: “او کسی نیست که صفحه اول را بسازد.” “او چه خوب و چه بد هنری کیسینجر نیست.”

دنبال می کنم دمتری سواستوپولو در توییتر
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید