[ad_1]

گاهی گفته می شود که دیوید کورنول ، که برای میلیون ها خواننده در سراسر جهان به عنوان جان لو کاره شناخته می شود ، بود جورج لبخند ، ضد قهرمان ، خشك چشم و مواظب او: “كوچك ، حیله گر و در بهترین حالت میانسال ، وی یكی از افراد نرم لندن بود كه زمین را به ارث نمی برد.”

از طرف دیگر ، نویسنده نمی توانست متفاوت باشد: خوش تیپ خوش تیپ ، به نوبه خود شوخی و وحشی ، و – خصوصاً اخیراً – با آناتمی آتشین علیه احمق ها و کلاهبردارانی که به روشی رقت انگیز در جهان ، آمد تا عکسهای ملتها را صدا کند. استادان انگلیس ، علی رغم تأثیر خنک و لهجه ای که داشتند ، به آخرین بقایای نجابت عمومی تبدیل شده بودند که به عوضی کلاهبردار می شدند ، چیزی بهتر از پدر معروف کونمان و هنرمند قدیمی فرار او ، رونی کورنول – جاودانه در یک جاسوس کامل.

این مخفیانه آخرین کاری بود که کار در آن زمان انجام می داد ، حداقل در سالهای آخر مذهبی. بلکه او امضا کننده نامه ها بود ، نویسنده ارمیا در برابر رذل های ماورای آتلانتیک آن روز ، یک پروجیل ولخرج از تاریخ و فرهنگ مشترک اروپا بود که با شور و اشتیاق به او وابسته بود.

کسی مجبور شد شخصیت مشهور دین اچسون در سال 1962 از انگلیس را ترجمه کند ، که “امپراتوری خود را از دست داده بود اما هنوز نقشی پیدا نکرده بود” در ادبیات. اما تا زمان ظهور لو کاره ، هیچ نویسنده ای با چنین دقت کشنده ای ترکیب سمی عدم صداقت و اشتباه ، سردرگمی بدبینی تاکتیکی و خرد استراتژیک را میخکوب نکرده بود.

با این حال ، خواه این را تشخیص داد یا نه ، نوشته های او سابقه داشت – حداقل با تیغه ای از شخصیت ادبی و احساس افتخار پولادین که در جهانی غیر صادق ادامه داشت. او به همان “طبقه پایین-متوسط-متوسط” جورج اورول (دیگری) تعلق داشت نام قاپی که باقی مانده اخلاقی امپراتوری در حال فروپاشی چسبیده به قلم خود داشت)؛ او در تالارهای با عنوان ایتان (اورول به عنوان یک دانش آموز ؛ لو کاره به عنوان یک معلم) مستقر شده بود و به همین ترتیب به یک متخصص مشتاق ضرر تبدیل شده بود. باز هم مانند اورول – که هر از گاهی خود را به عنوان محدودیتی شاعرانه در اعماق انگلیس نشان می داد – لو کار کاملاً گوش به نفاق منافقین بود که از کسانی که به اشتباه برای “مقاصد ملی” پذیرفتند “اجازه دهید از این دور شویم” پذیرفتند.

جان لو کاره در سال 1965 در اتریش

جان لو کاره در اتریش در سال 1965. © اریش هارتمن / عکسهای مگنوم

شجره نامه ادبی دیگر لو کاره (گرچه ممکن است از شنیدن آن تعجب کند) از آنتونی ترولوپ ناشی می شود: این احساس زیرکانه که م institutionsسسات دارای شخصیت و روانشناسی جمعی هستند ، گویی که از خانواده های بزرگ هستند. به همین ترتیب ، آنها تئاتر مرگبار وفاداری و خیانت بودند. Barsetshire از Trollup سیرک MI6 بود ، خانه ای برای درگیری وظایف پدرانه ، عصیان فرزندان ، بدبینی زناشویی و حرص و قضاوت نادرست که پیرامون توهین ها و سو susp ظن های باستانی پیچیده شده بود.

به ویژه کتاب های لبخند ، عناصر اصلی حماسه واقعی بودند: شخصیت های او با چشمانی مهره دار و هیجان زده برای همیشه دور یکدیگر می چرخیدند. “کنترل” که آن را از دست می دهد. گروه میانی صداقت ، که پیتر گیلم است. جری وستربی ، که ظاهری زودگذر اما قاطع در می آورد تینکر ، خیاط ، سرباز ، جاسوس اما دانشجوی افتخاری کتاب ممکن است شاهکار Kare باشد. آنها ضد قهرمانان غمگینی هستند که در محله های شلوغ کاغذ دیواری سفیدکننده و نان تست سرد زندگی می کنند. به طرز آزار دهنده ای لجبازی ، حتی زمانی که آنها به اندازه الک لیماس مرده بودند جاسوسی که از سرما آمده است، درحال تعقیب نسل جدید Spooks با دامن مداد و پیراهن های بدون کراوات ، تصور بیکار که زیستگاه جدید آنها از شیشه و فولاد به نوعی وضوح پس از شاهنشاهی را اضافه می کند.

لو کاره در بسیاری از امور عالی بود. برای بعضی دیگر خیلی عالی نیست حدت ورزشی و آداب و رسوم آن به گونه ای طراحی شده است که آشکار کننده باشد. افتتاحیه آخرین کتاب او ، سرنوشت اروپا عاملی که در مزرعه در حال دویدن است در یک باشگاه بدمینتون واقع شده است و برای طرفداران لو کاره ، سرنخ هایی از ناپدید شدن کل داستان است. هیچ کس بعد از دیکنز یا وو فضای اجتماعی را بهتر نکرده است. صحنه در آغاز دانشجوی افتخاری در باشگاه خبرنگاران خارجی هنگ کنگ ، جایی که “بسیاری از روزنامه نگاران ، اغلب از مستعمرات سابق انگلیس. . . یک گروه کر بدون قهرمان ، با یک توهم بیکار و بی روح ، مست و توهم »یکی از بزرگترین مجموعه های نویسندگی لو کاره است. در مرکز آن یکی از آفرینش های دیکنز-مدرن او است: استرالیایی باستان ، “کرو پیر” ، بر اساس کسی که لو کار از این سفر به جنوب آسیا می شناخت ، و “که سرباره بیشتر از بسیاری از شورت های خود را لرزاند. آنها را راه رفتن ”

اما لو کاره همچنین با مشکل انگلیس روبرو بود: طرف دیگر سهولت رفاقت عرق دار باشگاه ها و اصناف از همه نوع – به این معنی که زنانی که داستان های او را پر می کنند ، حتی در مرکز آنها ، دوست دارند درامر کوچک، مشاهده می شوند ، اندازه و لباس ، واقعا مجسم نیست. آنها از بیرون صحبت می کنند نه از درون. انحرافات زیادی در توطئه ها وجود دارد ، قربانیان غم انگیزی مانند لیز گلد فاجعه بار ساده لوح لیماس ، “چهره او مانند بدن او اجزای بزرگی داشت که به نظر می رسید بین سادگی و زیبایی در نوسان است” و همسران معمولاً بی وفا مانند اسملی آن. ثروتمندترین تخیل – کانی ساکس ، روح کهنه کار رد شده را که اسماعیلی وقتی او را دنبال می کند ، ببیند خیاط تینکر خال – دوستان مادر هستند. نکات وظیفه شناسانه زمان بازی نفسانی از گذشته با عکسهای اسکاچ دیوانه وار و با نوکهای قهقهه ای در دنده ها ارائه می شود ، گویی بازی های قدیمی اسکواش را تجربه می کنید.

نحوه صحبت واقعی آمریکایی ها به نحوی پیش فرض از طریق تحقیر یا پشیمانی وی فیلتر می شود و گوش او برای سرگردانی عامیانه کلاس گاهی مرز کنجکاوی پروفسور هیگینز است. ریکی تار ج تینکر ، خیاط این یک خلق زیبا بود ، به شرطی که دهانش را باز نکند و نگوید ، “آقای لبخند”. همیشه وقایع نگار واقعی شبح نافرم پلبی همیشه لن دیتون بوده است.

اما لو کاره به عنوان یک هنرمند خوش نقشه و دارای توپوگرافی سرنوشت ساز ، در میان نویسندگان انگلیسی پس از جنگ قابل مقایسه نبود. این قلابی بود که بلافاصله و با سپاس از آن خوانندگان ، من نیز شامل آن شدم. بنابراین ، سفارت انگلیس در بن ، این شهری کوچک در آلمان، اولین کتاب او را که خواندم:

یک بلوک پراکنده کارخانه را بدون هیچ شایستگی تصور کنید ، نوعی ساختمانی که در ده ها گذرگاه غربی می بینید ، معمولاً با نمادی از محصول شما روی سقف قرار می گیرد بر روی آن آسمان راین راین بکشید ، نشانه ای غیر قابل تعریف از معماری نازی ها بیفزایید ، فقط یک نفس نفس بکشید ، و دیگر در ستون ناهموار پشت آن دو ستون محو برای بقیه چیزهای شسته نشده قرار دهید ، و شما با دقت بسیار زیادی ذهن و قدرت انگلیس را در جمهوری فدرال به تصویر کشیده اید. .

مانند ترولوپ و اورول ، نوشته های لو کاره اغلب به عنوان پرتره ای متمرکز بر یک دوره جشن گرفته می شود. سازگار با شیطنت های قدرتمندانه قدرت ، زندگی در چاله های بدون نور ، جایی که موجودات زیرزمینی به طور یواشکی به اطراف می روند ، پا بر استخوان های قدیمی و انواع زباله ها می گذارند تا یک تجارت کثیف دولتی را انجام دهند.

اما علاوه بر همه اینها ، نوشته های لو کاره در پانتئون بزرگ ادبیات انگلیسی به عنوان اثر یک جنجال بی نظیر پابرجا خواهد ماند: غالباً به طرز شگفت انگیزی در قتل عام ملایم ، بسیار توجه ، پر از فراوانی نفسانی ، حتی در خیابان های شهر غرق در باران و ریتم خونین زندگی که به هر صفحه می رسد.

سیمون شاما سردبیر FT است

به گروه کتابهای آنلاین ما در Facebook بپیوندید کافه کتابهای FT

به پادکست ما گوش دهید دعوت به فرهنگجایی که سردبیران FT و مهمانان ویژه درباره زندگی و هنر در طی ویروس کرونا بحث می کنند. اشتراک در سیب، Spotifyیا هر کجا گوش می دهید

اطلاعات بیشتر در مورد نویسنده بزرگ

جان لو کاره ، 2031-1931

انحطاط شاهنشاهی انگلیس و استراتژیهای مشکوک طبقات سیاسی و سرویسهای اطلاعاتی برای پوشاندن این افول در طول جنگ سرد زمینه بسیاری از 25 رمان جان لو کاره را که در 89 سالگی درگذشت ، تشکیل داد.

پنج رمان اول LE Carré

از مناظر تاریک شوروی سریال جاسوسی جورج اسمیلی گرفته تا رسوایی منجر به ترور پرفروش ترین کتاب او در سال 2001 در کنیا. باغبان دائمی ، بوم او گسترده بود ، و موضوع اصلی او – وضعیت انسان – جهانی است

[ad_2]

منبع: tech4life.ir