[ad_1]

آنگلا مرکل در حال رفتن به اجلاس این هفته اتحادیه اروپا است که در نهایت می تواند میراث وی را مشخص کند ، تنها 9 ماه قبل از ترک صحنه سیاسی و آلمان و اروپا برای شروع دوره پس از مرکل.

این آخرین اجلاس شش ماهه ریاست جمهوری آلمان در اتحادیه اروپا است که زمان چالش های بی سابقه بلوک 27 کشور است. ویروس کرونا ویروس را در بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود قرار داده است ، مذاکرات Brexit به حد فوق العاده رسیده و اختلافات حاکم بر قانون موجب شکاف ویرانگری بین مجارستان و لهستان و 25 کشور عضو دیگر بلوک شده است.

این اختلاف یکی از مهمترین دستاوردهای اتحادیه اروپا را تهدید می کند – یک معامله 1.8 تریلیون یورویی برای بودجه هفت ساله بعدی آن و یک صندوق عظیم بهبودی Covid-19 ، که توسط بدهی های کمیسیون اروپا در بازارهای سرمایه تأمین می شود و برای کمک به اقتصاد ناآرام از بحران.

ژان پوگلیرین ، رئیس دفتر شورای روابط خارجی اروپا در برلین ، گفت: “این می توانست میراث اصلی ریاست جمهوری آلمان و شاید اوج دوران مرکل به عنوان صدراعظم باشد – و اکنون در تعادل آویزان است.”

اعتراضات مجارستان و لهستان بر یک ماده اصلی متمرکز است که در مورد آزادی وجوه اتحادیه اروپا مطابق با قانون قانون لازم الاجرا است. پاسخ آنها – تهدید به وتوی کل معامله بودجه – دستکش را به تمام کشورهای عضو دیگر انداخت. اما این به ویژه برای خانم مرکل بسیار دردناک بود – هر آنچه را که طرفداری می کرد رد کرد.

یوزف یانینگ از شورای روابط خارجی آلمان گفت: “مرکل جستجوی صبورانه و مداوم برای سازش است.” “اما وقتی كشور عضو تهدید به وتو كند ، نمی توانید این كار را انجام دهید. فقط فرش را زیر پایش کشید. “

امواج شوک ناشی از حق وتو در مقیاس بزرگ خواهد بود. رهبران امیدوار بودند که از اجلاس این هفته برای دستیابی به توافق مهم در مورد اهداف آلاینده های اتحادیه اروپا استفاده کنند ، در حالی که کشورهای عضو تا سال 2030 کاهش 55 درصدی را به دست می آورند. اما این برنامه ها به در دسترس بودن بودجه برای کمک به پرداخت بستگی دارد انتقال به آینده کم کربن. دیپلمات ها هشدار می دهند ، بدون توافق بودجه – معروف به MFF یا چارچوب مالی چند ساله – و صندوق بهبودی ، بحث آب و هوا احتمالاً از خط خارج خواهد شد.

“من با MFF موافق نیستم. . . این تهدید می کند که به نتیجه گیری بسیار بسیار فوری و ضروری در مورد آب و هوا می پردازد. “

سپس بحث درباره Brexit ادامه دارد. اگر انگلیس و اتحادیه اروپا طی چند روز آینده نتوانند در مورد روابط آینده خود به توافق برسند ، هرج و مرج احتمالی نتیجه عدم توافق می تواند به این اجلاس سرایت کند.

مقامات در پشت صحنه کار می کنند تا در اختلافات حاکمیت قانون بین دو طرف سازش پیدا کنند. این برخی از کلمات اطمینان بخشی را برای کاهش ترس در لهستان و مجارستان مبنی بر هدف قرار گرفتن غیرمنصفانه آنها توسط مکانیسم حاکمیت قانون اضافه می کند.

اما در همان زمان ، کمیسیون در حال کار بر روی گزینه های پشتیبان است که به 25 کشور عضو حمایت کننده از سازوکار امکان ایجاد صندوق بازیابی به خودی خود ، به استثنای لهستان و مجارستان را می دهد.

با این حال ، این با همه آنچه خانم مرکل معتقد است مغایرت دارد. سر و صدای او همیشه این بوده است که “همه را به قول کارمندانش” نگه دارد و به مذاکره ادامه دهد تا راه حل قابل قبول برای همه شروع شود. ایده ابزار جدید اتحادیه اروپا ، که برخی اعضای اتحادیه اروپا از آن مستثنی هستند ، کاملاً با آن خصمانه است.

برخی می گویند او انتخاب زیادی ندارد. “مرکل فقط باید اکنون بایستد [Hungarian prime minister Viktor] اوربان و [leader of Poland’s Law and Justice party Jarosław] كاچینسكی ، “خانم Puglierin گفت. “اگر این کار را نکند ، فقط اعتمادش را جریحه دار خواهد کرد.”

قانون گذاران مخالف می گویند او باید مدتها پیش با آنها مخالفت می کرد. فرانچسکا برانتنر ، سخنگوی اروپا برای سبزهای آلمان گفت: “هنگامی که شما با پوپولیست ها برای مدت طولانی سازش کنید ، آنها آنها را چنان شما را هل می دهند که در نهایت رو به دیوار می شوید.”

نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان در سمت راست و همتای لهستانی ماتئوش موراویکی یک نشست خبری بعد از جلسه ماه گذشته در بوداپست برگزار کردند © Andrzej Lange / EPA / Shutterstock

ریاست اتحادیه اروپا آلمان نباید به چنین نظمی سقوط می کرد. امید زیادی وجود داشت که حاکمیت ماهرانه خانم مرکل اتحادیه اروپا را کاملاً در مسیر بهبود قرار دهد.

برخی معتقدند که این همیشه غیرواقعی بوده است. مانفرد وبر ، رهبر گروه راست میانه حزب خلق اروپا در پارلمان اروپا گفت: “انتظارات اندکی تحت فشار قرار گرفت.” “همه گفتند – مرکل می آید ، او تمام مشکلات اروپا را حل خواهد کرد. اما از همان ابتدا مشخص بود که دستیابی به آن دشوار است. “

خود خانم مرکل آرزوهای زیادی برای ریاست جمهوری داشت. او می خواست بحث در مورد آینده اتحادیه اروپا ، پیشبرد برنامه سبز و دیجیتال را آغاز کند و شروع یک مذاکره را برای اصلاح سیستم مهاجرت اتحادیه اروپا متوقف کرد.

هنوز هم پیشرفت متوقف می شود. آقای وبر اذعان داشت ، امید خانم مرکل به اینکه اتحادیه اروپا سرانجام می تواند روابط خود با چین را روشن کند “خیلی دور نرفت” ، با فراگیر خواستار لغو اجلاس اتحادیه اروپا و چین. در سپتامبر در لایپزیگ برگزار شد. آقای وبر گفت ، این ویروس که جلسات فیزیکی گروه های کاری را تقریباً غیرممکن ساخته است ، بار زیادی را بر دوش ریاست جمهوری آلمان گذاشته است.

هنوز امیدواری وجود دارد که بتوان مصالحه هایی یافت. با این حال ، دیپلمات ها همچنان می ترسند که ریاست جمهوری آلمان به شکست منجر شود – در رسیدن به یک معامله تجاری برای Brexit و برداشت صندوق بهبودی. این می تواند اعتبار خانم مرکل را تنها چند ماه قبل از انتخابات بوندستاگ ، که پایان 16 سال قدرت وی است ، خدشه دار کند.

آقای جانینگ گفت: “این می تواند اثبات کند که وقت او تمام شده است.” “این نشان می دهد که پودر جادویی او فقط دیگر کار نمی کند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر