آيين ‏نامه اجرايي نحوه صدور و تمديد پروانه كسب 108

ترجمه رسمی جواز کسب دارالترجمه رسمی تات

تابعیت کشور ایران یکی از شرایط اصلی است اما اگر یک تبعه بیگانه قصد دریافت پروانه را داشته باشد؛ باید از وزارت کار و امور اجتماعی پروانه کار بگیرد. در آخر صفحه روی یکی از گزینه های ثبت نهایی یا ثبت موقت کلیک کنید. در صورتی که روی ثبت موقت کلیک کنید، کد رهگیری را خواهید دید اما درخواست مجوز برای سازمان ارسال نمی شود.
در قسمت “دستگاه اجرایی” باید “اتاق اصناف ایران”، در “سازمان تابعه” باید “اتحادیه های کشوری یا شهرستانی” و در “نوع مجوز” نیز “پروانه کسب” را وارد کنید. نوع پروانه کسب، نوع درخواست، وضعیت تاهل، وضعیت نظام وظیفه و سرپرست خانوار را نیز تکمیل نمایید. گرفتن پروانه کسب از طریق ثبت نام اینترنتی جواز کسب امکانپذیر است که در ادامه به طور مفصل به آن پرداخته ایم. اگر از علاقمندان به شروع یک شغل پردرآمد هستید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید و با مدارک لازم برای جواز کسب و روش دریافت آن آشنا شوید. اتحادیه های صنفی وظیفه دارند که برای تعویض و یا تمدید جواز کسب برای واحد های صنفی با ارائه گواهی مبنی بر پرداخت مالیات ، بیمه و یا عوارض شهرداری اقدام کنند . همچنین لازم به ذکر است که برای تمدید جواز کسب باید برای پرداخت مالیات و دارایی دو سال قبل نیز اقدامات را انجام داده باشید و مدارک مربوط به آن را ارائه داده باشید .
اتحادیه صنفی در صورتی که فرد معرفی شده را واجد شرایط قانونی بداند با رعایت سایر مقررات ، پس از ابطال پروانه کسب قبلی ، پروانه جدید به نام فرد معرفی شده صادر می کند. در صورتی که درخواست صاحب پروانه کسب مبنی بر تغییر پروانه جواز کسب به حرفه ای دیگر باشد علاوه بر طی مراحل قانونی ، استعلام و تسویه حساب از اتحادیه قبلی ضروری است. هلدینگ ملاصدرا در زمینه اخذ این نوع مجوز کسب صنفی برای مشتاقان در سراسر کشور فعالیت دارد. هم چنین دریافت گواهینامه های بین المللی ، ثبت برند ، ثبت هر نوع شرکت و تعاونی در سراسر کشور ، از دیگر فعالیت های موفق این مجموعه است.
خبر روزاخبار روزخبرهای جهانخبر
علاوه بر این نیاز به مدارکی نیز وجود دارد که در ادامه به همه این شرایط و مدارک مورد نیاز اشاره می کنیم. امروزه برای انجام هرگونه فعالیت عمرانی، تولیدی، صنعتی، گردشگری، فرهنگی، ورزشی و… نیازمند استعداد و مهارت لازم هستیم. دولت و بنیادهای مرتبط با بررسی مهارت کاری موردنظر و سایر شرایط موردنیاز در اخذ و عدم اخذ مجوز موردنیاز فعالیت، بر همه مشاغل و فعالیت های موجود نظارت می کند. این حق مردم است که برای تأمین نیازهایشان و دریافت خدمات درست به مغازه ها و تولیدی های معتبر مراجعه کنند و بدانند که از چه شخصی با چه میزان سواد و مهارت خدمات دریافت می کنند. در حال حاضر اجازه فعالیت به هیچ گونه اشتغالی بدون داشتن مجوز داده نمی شود.

نحوه انتقال پروانه کسب؟

این سایت علاوه بر ثبت نام برای جواز کسب، ارائه خدماتی مانند درخواست تغییر صاحب پروانه، درخواست پروانه کسب المثنی، درخواست انتقال پروانه کسب به ورثه و یا نماینده/نمایندگان قانونی و … را امکانپذیر کرده است. افرادی که اقدام به اخذ پروانه کسب می کنند، ملزم به گذراندن دوره های آموزشی زیر نظر کمیسیون نظارت می باشند. برای صدور پروانه کسب اولویتی از سوی واحدهای صنفی در نظر گرفته شده است. براین اساس افرادی که پیش از این جواز اخذ نکرده اند و یا افراد بیکار دارای اولویت هستند. صدور جواز با احتساب گسترده بودن فعالیت های مختلف تجاری در ایران و درنظرقراردادن قوانین تجاری تحت اختیار صنوف و اتحادیه ها قرار گرفته است. در واقع تمامی فعالیت های تجاری در کشور ایران در دسته خاصی از مجموعه های صنفی است و خود مجموعه صنفی عهده دارصادر نمودن جواز برای متقاضیان مشاغل می باشد.
همان طور که گفتیم، ساده‌ترین تعریفی که می‌توان برای مجوز کسب ارائه داد این است که این مجوز در واقع نوعی گواهی است که به شما اجازه می‌دهد تا با صورت قانونی و رسمی به ایجاد یک واحد صنفی بپردازید و کسب و کار خود را به شکل قانونی شروع کنید. از دیگر مدارک مورد نیاز به جهت اخذ پروانه کسب، ارائه گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم، گواهی اشتغال به تحصیل و همچنین دفترچه اعزام به خدمت بدون این که مهر غیبت بر روی آن خورده باشد و یا معافیت پزشکی است. به طور کلی جواز کسب یا پروانه‌ ای میباشد که شما به وسیله آن می‌توانید کسب و کار را برای خود به صورت قانونی راه اندازی کنید. شما برای راه اندازی هر کسب وکاری یا تاسیس فروشگاه و مغازه برای آن نیاز به گرفتن مجوزی دارید که امروزه از آن به نام جواز کسب یاد می‌شود. پس شما برای قانونی کردن کسب و کاری که قصد فعالیت در آن را دارید نیاز به اخذ این مجوز دارید و بدون آن نمی‌توانید کار خود را به صورت قانونی شروع کنید.

  • بنابراین، تمامی شرکا در شرکت مدنی نسبت به اشخاص ثالث مسئول پرداخت تمام بدهی است که ممکن است تقسیم این مسئولیت بین شرکا، به نسبت سرمایه یا بنا به توافق خودشان باشد.
  • پرونده، توسط رئیس یا نایب رئیس اتحادیه بررسی می‌شود و در نهایت پروانه کسب به شما تعلق می‌گیرد.
  • در این مرحله باید از سمت راست، گزینه ثبت و پیگیری مجوز را انتخاب نمایید.
  • ما تمامی هزینه ها را به همراه لیست جز به جز پیمودن گام های اخذ آن ارائه می دهیم تنها لازم است با ما در تماس باشید.
  • پروانه کسب دارای دو نوع موقت و دائمی است، که تعریف هریک از آن ها به شرح زیر می باشد.
  • طراحی وب سایت یک پروسه است که از لایه سازی صفحات وب تولید محتوا طراحی گرافیکی و رعایت اصول بهینه سازی سایت تشکیل شده است که منجر به راه اندازی کسب و کار اینترنتی به کمک طراحی سایت می شود.
حتما بخوانید:
چین ماموریتی را برای بازگرداندن سنگهای ماه آغاز کرده است

۴- حتما قبل از مراجعه به اتحادیه پرینت پیش ثبت نام و مدارک لازم جهت صدور جواز کسب را به صورت کامل آماده نمایید . واحد صنفی به یک شخص حقیقی یا حقوقی (کسب و کار) گفته می شود که در یک نوع از فعالیت های صنفی سرمایه گذاری کرده باشد یا مشغول فعالیت باشد. همه مشاغل و کسب و کارهای فعال در زمینه های زیر یک نوع واحد صنفی هستند. مهم ترین دلیل راه اندازی سامانه پایدار ثبت جلوگیری از پرداخت هزینه های گزاف به موسسات ثبتی و حقوقی برای ثبت برند ، ثبت شرکت و اخذ ایزو می باشد.
1- سند مالكيت عین و منفعت و یا منافع از جمله اجاره نامه، صلح نامه، هبه، قراداد مشارکت، مبایعه نامه و یا قراردادهای موضوع ماده قانون مدنی اعم از رسمی و یا عادی (در روستاها احراز مالكيت طبق عرف محل است). سپس بازرسین به محل کسب و کار مراجعه کرده و آن را مورد بررسی قرار می دهند. 2- پروانه تخصصي و فني يا ديپلم فني يا مدارك دانشگاهی مرتبط، يا حضور يك نفر واجد شرایط شاغل در واحد صنفي (براي صنوف مشمول تبصره ماده قانون نظام صنفي). ۲- در قسمت شماره همراه، شماره تلفن همراه فرد متقاضی را وارد نمائید.

اخذ جواز کسب چه مراحلی دارد؟

همچنین کارت بهداشت نیز از دیگر مدارک لازم برای مدیر و پرسنل سالن زیبایی می باشد و باید تمامی دستورالعمل های مشخص و تعیین شده از جانب اداره بهداشت را رعایت کنند. در صورتی که شریک شما بخواهد از این پروانه کسب سواستفاده نمیاد، این امر توسط بانک موبایل اصناف شما قابل پیگری در دادگاه می باشد. البته بهتر بود از ابتدا ضمانت اجرای این امر در قرارداد مشارکت ذکر می گردید. با این حال شما می توانید در صورت سواستفاده ی شریک خود از پروانه کسب، جهت دریافت خسارت و ابطال پروانه کسب اقدام نمایید.

آموزش اخذ پروانه کسب

مجموعه صنفی نیز نهایت طی 15 روز کاری باید موضوع تقاضانامه را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را اعلام نماید. ارائه یک برگ اجاره نامه عادی که دارای تعهد محضری باشد و به نام شخص متقاضی باشد . تعیین حداقل فاصله بین 2 واحد صنفی مشابه و استثنائات آن برای صنوفی که هیات عالی نظارت، برقراری حدود صنفی آنان را ضروری دانسته است. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و در مورد اتباع بیگانه داشتن پروانه کار معتبر از سوی وزارت کار و امور اجتماعی و پروانه اقامت معتبر از وزارت کشور الزامی است. تنها با معرفی ملک قولنامه‌ای به عنوان اموال شوهر، نمی‌توان ادعا کرد که مرد مالک آن است و با توجه به عدم اثبات مالکیت به دادگاه، امکان توقیف ملک وجود ندارد.

مرحله سوم؛ استعلامات

صرفاً در صورت درخواست متقاضی ايجاد فروشگاه هاي بزرگ چند منظوره و زنجيره اي، موظف است نسبت به صدور جواز تاسيس در چارچوب دستورالعمل نحوه صدور جواز تاسیس برای فروشگاه های مذکور اقدام نمايد. در غیر این صورت متقاضی می تواند راساً جهت دریافت پروانه کسب به اتحادیه ذی ربط مراجعه کند. ولی وقتی به سایت جهت پیگیری روند دریافت پروانه کسب میرم، در بخش مدارک، دو مدرک تصویر سند مالکیت و مدرک تحصیلی درج شده، ثبت گردید. یعنی چی؟ من هم فرمت و هم حجم درخواست شده رو به درستی رعایت کردم. پیش از آنکه به بررسی مراحل گرفتن جواز کسب و شرایط آن بپردازیم اجازه دهید تا به بررسی هزینه لازم برای دریافت این جواز بپردازیم. محل اخذ جواز یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که بر این هزینه تاثیر می گذارد.

قبول دعاوی حقوقی

در صورت دریافت پیامک رد تقاضا، پس از بررسی موارد از طریق منوی پیگیری ثبت نام، نواقص اعلامی را به شماره واتساپ ۰۹۹۳۱۱۰۰۹۰۴ ارسال فرمائید و از همان طریق با دبیرخانه اتحادیه در ارتباط باشید. پس از ثبت نام و دریافت نام کاربری و رمز عبور از طریق پیامک، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه پیشخوان مجوز های کشور شوید. ب) پس از تکمیل ثبت نام، از طریق منوی ورود اعضا (قسمت بالا، سمت چپ) وارد سایت شوید. شرایط برگزاری دوره را به دقت مطالعه نموده، فیلم های آموزشی را ببینید و در آزمون آنلاین شرکت نمائید. طبق نرخ نامه ی کانون مترجمین رسمی مبلغ ترجمه جواز کسب 62 هزار تومان می باشد.

تکلیف اتحادیه‌های صنفی در مقابل تمدید جواز کسب چیست؟

در واقع این مجوز، پیش نیاز خرید زمین و اخذ پروانه بهره برداری محسوب می شود. سپس ادامه درخواست و ارسال اسکن مدارک را در سایت ایرانیان اصناف به اتمام رسانید. مدت زمان صدور پروانه کسب در اقدام اینترنتی نیز حدودا ۱۵ روز کاری است که در نهایت جواز کسب با پست الکترونیکی برای شما ارسال می گردد. مطابق مقررات قانون نظام صنفی جنابعالی میباید قبل از تنظیم هرگونه سندی که مبین خرید یا اجاره محل کسبی چه با اسناد رسمی و یا اسنادعادی باشد ؛ میبایستی به اتحادیه مراجعه و تقاضای عضویت خود را تسلیم دارید.
با این حال این بدان معنا نیست که هر زمان که بخواهید می‌توانید یک سوپرمارکت راه‌اندازی کنید چرا که فعالیت در این حوزه نیز دارای یکسری قوانین است. این افراد می توانند به مدت ۳۰ روز پس از اتمام اعتبار پروانه کسب موقت خود، برای دریافت پروانه کسب دائم خود اقدام نمایند. این نوع پروانه کسب دارای اعتبار ۵ ساله بوده که باید پس از اتمام آن، توسط صاحبان کسب و کار تمدید گردد. قبل از اینکه به مطالعه مرحله های و شروط لازم برای گرفتن جواز توجه کنیم باید با بررسی هزینه های مورد نیاز برای گرفتن جواز بپردازید.

حتما بخوانید:
عمل جراحی لیپوماتیک

ویژگی های افراد متقاضی دریافت جواز کسب

متقاضی باید کد رهگیری را که در این مرحله برای وی ارسال شده است نزد خود نگه دارد. بصورت کلی پروانه کسب یا جواز کسب یا بصورت دائمی صادر می شود و یا بصورت موقت. پروانه های کسب دائمی نیازی به تمدید دوره ندارند اما در صورتیکه این جواز بصورت موقت صادر شود دوره آن یک ساله بوده و باید هر سال برای تمدید آن اقدام شود. به صورت کلی تمامی افراد حقیقی که تصمیم به راه اندازی کسب و کار خود را دارند و قصد ثبت شرکت ندارند، باید جهت گرفتن جواز کسب یا پروانه کسب اقدام کنند.
برای این کار صاحب جواز کسب باید یک درخواست کتبی برای تغییر حرفه به اتحادیه فعلی خود ارائه کند و نسبت به استعلام و تسویه حساب اقدام نماید. صاحبان مشاغلی که نیاز به یک مهارت خاص دارند و یا با مصرف کننده و حقوق آن‌ها در ارتباط هستند باید اجازه اشتغال به شغل خود را با مراجعه به مراجع ذی‌صلاح دریافت کند. مثلا یک نانوایی یا یک خیاطی و بسیاری مشاغل دیگر که راه‌ اندازی آن‌ها مشروط به داشتن مهارت خاصی است از نظر قانون ملزم به دریاب جواز کسب می‌باشند. صدور جواز کسب بر عهده اتحادیه‌های اصناف است که از طریق صدور همین مجوز‌ها نظارت بر عملکرد کسب و ‌کارها اتفاق می‌افتد. بنابراین آگاهی داشتن از قوانین مربوط به پروانه کسب برای صاحبان کسب بسیار مهم است. به طور کلی همه اشخاص حقیقی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارند و تصمیم به ثبت شرکت ندارند، می بایست برای دریافت جواز یا پروانه کسب اقدام نمایند.

ممکن است برای شما پیش بیاید پس از اجاره مکان موردنیاز جهت انجام فعالیت تولیدی خود اقدام به عمل آورید و در این زمینه جواز کسب دریافت کنید اما بارونق گرفتن بازار کار و تولید در این زمینه با پایان تاریخ اجاره ملک روبه رو شوید. در این صورت بر اساس تأییدیه وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به مکان جدید، فعالیت تولیدی دوباره از سر گرفته می شود. جالب است بدانید اگر پس از ترک مکان و جابه جایی از یک نقطه بعد ملک و یا شخص دیگری قصد ادامه ی فعالیت مشابه شما را داشته باشد به وسیله مأموران نظارتی وزارتخانه قرار می گیرد او نیازمند به دریافت جواز کسب تولیدی مختص به خود می شود. برای دریافت جواز کسب تولیدی دارا بودن مدرک معافیت و یا کارت پایان خدمت الزامی هست یکی دیگر از شروط دریافت جواز کسب نداشتن سوءپیشینه هست و همچنین باید صلاحیت لازم فردی نیز در متقاضی تائید شده باشد.

ادامه حقوق کار

سپس مجمع امور صنفی و اتاق اصناف موظف می باشند که به درخواست ارائه شده رسیدگی نموده و نهایتا تا مدت زمان 155 روز پس از دریافت اعتراض متقاضی، پاسخ نهایی به اعتراض ثبت شده را اعلام کنند. برای طی کردن مراحل گرفتن جواز کسب به صورت اینترنتی باید وارد سامانه g4b.ir شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. مشاوره کسب و کار و کاریابی کاردوک – مشاوره کسب و کار و کاریابی کادردوک آماده خدمت رسانی در زمینه مختلف مانند، کاریابی، راه اندازی کسب و کار و استرات آپ، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، امور مالیاتی …
پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبتی در سراسر کشور، تمامی امور ثبتی شما را با کمترین هزینه و تعرفه به صورت کاملاً آنلاین انجام می دهد. برای استفاده از ارزان ترین تعرفه و هزینه ثبت برند و پایین ترین هزینه ثبت شرکت می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس بوده یا بانک موبایل مشاغل با کلیک کردن روی تصاویر زیر، وارد صفحات مربوط به ثبت برند و ثبت شرکت شوید. برای استعلام پروانه کسب از طریق شماره ملی، وارد سامانه الکترونیکی دبیرخانه اصناف وزارت صنعت شوید. سپس ملیت خود را انتخاب کنید و کد ملی و کد امنیتی را وارد نمایید تا وضعیت مجوز کسب شما استعلام شود.
هنگامی که گزینه ادامه فرایند درخواست مجوز را انتخاب نمایید، صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود. پس از این که درخواست شما نهایی شود، یک پیغام نمایش داده می شود که در آن نوشته است درخواست شما ثبت شده و کد رهگیری هم به شما نمایش داده می شود. در بخش موقعیت جغرافیایی با توجه به استان و شهر مورد نظر خود مکان دریافت مجوز را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود گزینه ثبت درخواست مجوز را انتخاب نمایید. متقاضیان شهر تهران باید مدارکی مبنی بر سکونت خود به مدت 5 سال در تهران را ارائه بدهند. داشتن گواهینامه مهارت در زمینه های تخصصی که نیاز به مهارت خاص دارد و معمولا در آئین نامه اصناف ذکر شده است.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesViagraAşık Etme Büyüsüsugar rush oynabomb bonanza oynabuca günlük dairegates of olympus oynaEvde Paketleme İşi İstanbul