آژانس امنیت ملی آمریکا از سلاح مخفی در حمله سایبری علیه چین استفاده کردبه گزارش چاینا تایمز، آژانس اطلاعات امنیت ملی آمریکا (NSA) از یک سلاح “مخفی و تطبیقی” برای حمله به سیستم ایمیل دانشگاه پلی تکنیک شمال غربی در استان شانشی در شمال غربی چین استفاده کرد – که به دلیل تحقیقات هوانوردی خود معروف است. سهشنبه معروف در فضا و ناوبری استفاده می شود.

در 22 ژوئن، دانشگاه پلی تکنیک نورث وسترن از حمله سایبری توسط هکرهای خارجی به سیستم های ایمیل اساتید و دانشجویان خبر داد. یک روز پس از حمله سایبری، پلیس در بیانیه ای اعلام کرد که هکرها اطلاعات علمی و شخصی افراد را هدف قرار داده اند.

یک منبع آگاه در گفت و گو با این روزنامه گفته است که آژانس امنیت ملی آمریکا این حمله را با رمز «شات ایکس ایکس» انجام داده است. همچنین رهبر این حمله سایبری فردی به نام راب جویس متولد 13 سپتامبر 1967 بود که کار خود را به عنوان مشاور امنیتی در اکتبر 2017 آغاز کرد و در سال 2018 به عنوان مشاور امنیت کاخ سفید انتخاب شد و اکنون مدیر امنیت سایبری آمریکا

تحقیقات نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر، آژانس امنیت ملی آمریکا ده‌ها هزار حمله سایبری علیه چین انجام داده و کنترل تعداد زیادی از دستگاه‌های شبکه را به دست گرفته و بیش از ۱۴۰ گیگابایت داده را به سرقت برده است.

حتما بخوانید:
هدرز موتور B3 (پراید قدیم) - سام تیونینگ

دیدگاهتان را بنویسید