آژانس سازمان ملل متحد با ادعاهای فساد در پروژه های آب و هوایی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است


بر اساس اسنادی که توسط فایننشال تایمز مشاهده شده ، برنامه توسعه سازمان ملل متحد با چندین اتهام تقلب و فساد مربوط به تسهیلات جهانی محیط زیست چند میلیارد دلاری روبرو است.

یک نسخه از پیش نویس گزارش دفتر حسابرسی و تحقیقات UNDP “انحرافات مالی” به ارزش میلیون ها دلار در سبد سرمایه گذاری پروژه های GEF در سراسر جهان را توصیف می کند.

در این گزارش مشکلات ، از جمله علائم “فعالیت های متقلبانه” در دو دفتر دولتی و “سو susp ظن در تبانی بین مدیران مختلف پروژه” در دفتر دیگر ، بدون مشخص کردن طرفین ، برجسته شده است.

در این گزارش آمده است: “موارد شناسایی شده توسط حسابرسی می تواند دستیابی به اهداف نهاد حسابرسی شده را به خطر بیاندازد.”

GEF در سال 1991 به عنوان بخشی از بانک جهانی تاسیس شد تا به چالش های زیست محیطی مانند جنگل زدایی ، حفاظت از گونه ها و آلودگی کمک کند. از آن زمان این سازمان برای تبدیل شدن به یک سازمان مستقل ، بیش از 21 میلیارد دلار در 170 کشور از جمله 7 میلیارد دلار در پروژه های تحت مدیریت UNDP ، پراکنده شده است.

ممیزی پروژه های UNDP با بودجه GEF ، که 2018 و 2019 را پوشش می دهد و اولین بررسی از سال 2013 است ، در میان نگرانی های فزاینده برخی از کشورهای اهدا کننده در مورد مسائل مربوط به حکومت و نظارت در سازمان ملل است. UNDP

تحقیق توسط سیاست خارجی در سال 2019 ، آنها گزارش های مربوط به بی نظمی را منتشر کردند که ادعا می کرد میلیون ها دلار در قالب یک پروژه GEF تحت مدیریت UNDP در روسیه سو استفاده کرده اند. طبق نامه دیده شده توسط Financial Times ، 12 کشور اهدا کننده – از جمله ایالات متحده ، فرانسه ، استرالیا و ژاپن – از آن زمان درخواست بازنگری مستقل در کارهای UNDP در مورد این پروژه را دارند.

اهداکنندگان در نامه ای در ماه مارس به آچیم اشتاینر ، مدیر برنامه توسعه ملل متحد در سال 2017 گفتند: “سو of رفتارها و سو m استفاده ها همچنان مانع توسعه پایدار در سراسر جهان می شوند.”

در پاسخ کتبی به FT ، UNDP گفت که “تمام موارد سو financial مدیریت مالی و سایر بی نظمی ها را بسیار جدی می گیرد” ، و افزود که پروژه های GEF این سازمان از “بیشترین نظارت دقیق” سازمان است.

حتما بخوانید:
15 مارک بهترین کرم پودر ایرانی و خارجی [پوششدهی عالی]

UNDP گفت: “نمونه کارهایی که بیشتر آنها توسط نهادهای ملی و فراملی ، سازمانهای جامعه مدنی و سایر سازمانهای سازمان ملل متحد اجرا می شوند ، مشمول یک سیستم پیچیده بررسی منظم ، ارزیابی و بازرسی های مستقل هستند.”

وی افزود ، اگرچه در برخی از پروژه ها “ادعای سو استفاده از بودجه” وجود دارد ، اما چنین شکایاتی “بخش کوچکی – 1.4٪” از نمونه کارهای UNDP را با بودجه GEF تحت تأثیر قرار داده است. GEF به درخواست نظر در مورد این مقاله پاسخ نداد.

حسابرسی های دیگر پروژه ها توسط مشاوران مستقل ، و همچنین شکایات کتبی کارمندان فعلی و سابق UNDP ، که همگی توسط FT کنترل می شوند ، حاکی از آن است که نگرانی ها در مورد بی نظمی های مالی و نظارت ضعیف در UNDP ممکن است گسترده باشد.

“آنچه در روسیه اتفاق افتاد یک مشکل روسیه است. اما اوضاع غالباً اشتباه پیش می رود. “

یک بررسی مستقل از یک پروژه UNDP با بودجه GEF در ازبکستان ، که توسط FT مشاهده شد ، هشدار داد که اطلاعات مالی ارائه شده توسط UNDP غیر قابل اعتماد است و “باید مورد س beال قرار گیرد”. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [midterm review] دستورالعمل های UNDP برای هدایت این پروژه تحقیق در مورد تقلب مورد نیاز است. ”

به گفته یکی دیگر از مشاوران بلند مدت UNDP ، موضوعات مطرح شده در بررسی پروژه ها اغلب توسط مقامات ارشد نادیده گرفته می شوند.

مشاور كه ​​خواست نامش فاش نشود ، گفت: “من بعضی از پاسخ های مدیریت را نمی فهمم.” “ما یک بحران آب و هوایی فوری داریم.”

ادعاهای UNDP در مورد سو m رفتار اولین ادعاهای عدم کفایت در رابطه با کار سازمان ملل متحد در مورد تغییر اقلیم نیست و یکی از چالش های بسیاری است که سازمان ملل متحد در تلاش است تا سازمان جهانی برای پاسخگویی به تغییرات آب و هوایی هماهنگ کند.

حتما بخوانید:
تنوع عصبی می تواند محل کار را فعال کند

FT در ماه آگوست گزارش داد ، صندوق اقلیم سبز مستقر در کره جنوبی ، بزرگترین موسسه مالی آب و هوا در کره جنوبی ، با موج اخیر شکایات داخلی از سوisc رفتار ، از جمله ادعاهای تبعیض جنسی و آزار و اذیت در محل کار مواجه شده است.

بریس بومر ، رئیس مدیریت آب و هوا در شفافیت بین الملل ، گروه جهانی مبارزه با فساد گفت: “مردم کلمات” آب و هوا “و” فساد “را دو دنیای متفاوت می دانند ، اما هم پوشانی های بسیاری وجود دارد.

یکی دیگر از افراد آشنا به این ادعاها در UNDP گفت که او سابقه بازنگری داخلی UNDP را داشت که از “نام بردن نام” پرهیز می کرد.

پایتخت اقلیمی

جایی که تغییرات آب و هوایی با تجارت ، بازار و سیاست مطابقت دارد. پوشش FT را اینجا ببینید

“هیچ کس مسئول نیست ، هیچ کس مسئول نیست. سازمان ملل متحد در حال آزاد شدن است ، “فرد گفت ، همچنین خواست نامش فاش نشود. “این بودجه برای فقیرترین فقرا در نظر گرفته شده است. . . در چه زمانی اهدا کنندگان [to the GEF] تصمیم به متوقف کردن بودجه؟ “

آقای بامر از شفافیت بین الملل گفت که حاکمیت در GEF در سالهای اخیر بهبود یافته است ، اما خاطرنشان کرد که GEF دارای اختیارات محدودی در مورد پروژه های UNDP است که مطابق با استانداردهای UNDP اجرا می شوند. آقای بامر ممیزی پروژه های UNDP GEF را که توسط FT بررسی شده مشاهده نکرد و نتوانست درباره جزئیات آن اظهارنظر کند.

وی گفت: در مورد آب و هوا ، ما باید استانداردهای بسیار بالاتری داشته باشیم. “اگر این پروژه ای است که باید به جمعیت آسیب دیده کمک کند تا خود را وفق دهند ، مثل این است که آن را دو بار تحریم کنید.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید