[ad_1]

موجودی های نفتی اروپا امسال با شکست ناگهانی قیمت ناشی از همه گیری به چالش های موجود شرکت ها برای معکوس کردن عملکرد نامناسب تاریخی اضافه شد ، زیرا آنها از انتقال پیچیده به سوخت های پاک تر استفاده می کردند.

در مواجهه با این “ضربه سه گانه” ، همانطور که بن ون بردن از Royal Royal Shell آن را نامید ، نبرد ناشی از بحران برای جلب سرمایه گذاران بسیار دشوارتر شده است.

لوك پاركر از شركت مشاوره WoodMackenzie گفت: “چه چيزي براي سرمايه گذاران لازم است تا اين جهش را به وجود آورند؟” “همه این شرکت ها در راه هستند و باید توازن مناسبی بین تجارت سنتی و جدید به دست آورند. آیا آنها می توانند سرمایه گذار با خود بیاورند؟ “

در حالی که شرکتهای نفتی در منطقه هدفهایی را برای انتشار صفر و صفر و تغییر به سمت شکلهای پاکتر انرژی تعیین کرده اند ، اما آرمانهای آنها هنوز با سرمایه گذاری مطابقت ندارد. با کاهش قیمت سهام آنها در سال جاری – علیرغم جهش مجدد به دنبال تحولات اخیر واکسن – ذخایر تخصصی انرژی های تجدید پذیر افزایش یافته است.

نمودار خطی شاخص های سهام ، اصلاح شده تا ژانویه سال 2020 ، نشان می دهد که منابع انرژی تجدید پذیر اروپا در همه گیری افزایش یافته است

کالین بینز ، مدیر تعهد سرمایه گذاری در بنیاد Friends Provident ، گفت: “ما باید خودمان را جدی بگیریم و” حق بیمه اقلیم “را بدست آوریم ، کارشناسان اروپایی” باید برنامه های انتقال معنی دار کم کربن را اتخاذ کنند. ”

“گرچه آنها کارهای بیشتری نسبت به همتایان آمریکایی خود انجام داده اند ، اما هیچ کس به طور معنی دار از نفت دور نمی شود. . . هزینه های سرمایه ای هنوز در نفت و گاز غالب است. “

در پشت این امر این درک وجود دارد که حتی اگر مدیران نفت موفق به تغییر تجارت خود شوند ، نمی توانند سود و بازده قابل توجهی را در طی دهه آینده تضمین کنند.

علی رغم وعده های جدید آب و هوایی ، شرکت هایی از Shell و BP تا Eni ایتالیایی و Total فرانسه از آخرین فصل سود برای تمرکز بر توزیع سهام و بهبود تجارت در هیدروکربن استفاده کرده اند ، در حالی که بر تمرکز خود بر کاهش هزینه ها و مصارف سرمایه ای منضبط تر.

مدیر عامل شرکت BP ، برنارد لونی ، که در ماه آگوست گفت که این شرکت تولید نفت را تا سال 2030 40 درصد کاهش می دهد و سرمایه گذاری کم کربن را 10 برابر افزایش می دهد تا سال 2030 ، سعی کرد سرمایه گذاران را متقاعد کند که این شرکت در درجه اول بر “ایجاد ارزش” متمرکز شده است. وی گفت: این در مورد نوع دوستی یا خیرات نیست.

انی و توتال گفتند که از بازده سرمایه گذاران دفاع می کنند در حالی که شل – پس از قطع بازدهی خود در آوریل برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم – “دوره جدید” در رشد سود سهام اعلام کرد.

میرزا بایگ ، رئیس جهانی مدیریت و حاکمیت در Aviva Investors ، گفت که کاهش قیمت سهام در سال جاری “بازتابی از کاهش قیمت نفت و کاهش درآمد سرمایه گذاران” است.

در سه ماهه آخر فصل سود ، شرکت ها فروش دارایی های ناچیز را گزارش کردند و تمرکز خود را روی شرکت های نفت و بنزین قرار دادند که پول بیشتری می اندازند ، در حالی که سایر بخشهای تجارت مانند پمپ بنزینها را که سالهاست مورد غفلت واقع شده اند ، متمرکز کردند.

اگرچه شرکت های نفتی می گویند قدرت عملیاتی ، سطح جهانی و دانش فنی آنها توانایی آنها در ادعای سیستم انرژی آینده را پشتیبانی می کند ، اما آنها هنوز تجربه نسبتاً کمی در تجارت انرژی های تجدیدپذیر دارند.

هفته ای دو بار خبرنامه

انرژی یک تجارت ضروری در جهان است و منبع انرژی خبرنامه آن است. هر سه شنبه و پنجشنبه ، مستقیماً در صندوق ورودی شما ، اخبار فوری ، تجزیه و تحلیل آینده و هوش را در اختیار شما قرار می دهد. اینجا ثبت نام کنید.

برخی از سرمایه گذاران و مدیران معتقدند که این بخش باید به آنچه که بهتر می داند پایبند باشد. یک تحلیلگر هشدار داد که اگر شرکت ها “بیدار شوند” ، واقعاً “به دست خواهند آورد”.

تحلیلگران مورگان استنلی تخمین می زنند كه در هر واحد انرژی تولید شده ، انرژی تجدیدپذیر به پنج برابر بیشتر از پروژه های نفت و گاز نیاز دارد.

با فشار بر مالی در کوتاه مدت و میان مدت ، شرکت های انتقال بلند مدت استراتژی های جدیدی را ترغیب می کنند تا سرمایه گذاران را ترغیب کنند که به آن پایبند بمانند.

Anders Opedal ، مدیر عامل جدید نروژی Equinor ، گفت که این شرکت نتایج حاصل از بخش انرژی های تجدید پذیر خود را جدا از سه ماهه اول سال 2021 گزارش می کند.

وی به فایننشال تایمز گفت: “این به منظور افزایش شفافیت در مورد چگونگی ساخت انرژی های تجدیدپذیر با گذشت زمان و چگونگی پیگیری جامعه و سرمایه گذاران از چگونگی توسعه استراتژی انرژی های تجدید پذیر خود است.”

Repsol اسپانیا اخیراً اظهار داشت که سرمایه گذاری مشترک بادی و خورشیدی شیلی می تواند به عنوان برنامه ای برای تجارت آینده خود در زمینه انرژی های تجدید پذیر عمل کند. مدیر عامل شرکت جوشوا یون ایماز گفت که “یک IPO بالقوه” می تواند در کارتها باشد.

در عین حال ، روسای شرکت های نفتی به اختلاف در موقعیت برخی از سرمایه گذاران اشاره می کنند.

Equinor که افت قیمت سهامش در این سال حدود 17٪ بسیار کمتر از سایر همسالان بیش از 40٪ است ، بخاطر اینکه برای انرژی های تجدیدپذیر از بازی جلوتر است ستایش می شود. اما این شرکت ، مانند شرکت های نفتی ExxonMobil و Chevron ایالات متحده ، همچنان قصد دارد در سال های آینده تولید نفت را افزایش دهد ، اگرچه دیگران قصد دارند آن را ثابت نگه دارند یا آن را کاهش دهند.

خانه های سرمایه گذاری نیز به صورت داخلی تقسیم می شوند. در حالی که برخی از بخشهای تجاری می خواهند به سرمایه گذاری در شرکتهای نفتی ادامه دهند ، برخی دیگر این کار را نمی کنند.

آماندا اوتول ، مدیر نمونه کارهای صندوق اقتصاد پاک AXA WF Framlington ، این سهام را در اختیار ندارد ، زیرا بیشتر سرمایه آنها “به نفت” گره خورده است. اما وی گفت که تخصص های روغن در جای دیگری از تجارت نگهداری می شوند زیرا در انتقال به دنیای کم کربن نقشی دارند. فکر نمی کنم وقت آن باشد که دستان خود را از روی این بازیکنان بشوییم. »

شرکت های نفتی به دلایل زیست محیطی ، اجتماعی و مدیریتی در برخی از اوراق بهادار نگهداری می شوند ، اما برخی دیگر از آنها پرهیز می کنند و قضاوت در مورد اینکه شرکتها برای اطمینان بخشی به سهامداران باید به کجا برسند دشوار است.

ایان پایل ، مدیر سرمایه گذاری در سرمایه گذاری استاندارد Aberdeen ، گفت: “هر کس دیدگاه متفاوتی دارد.”

وی افزود: “اگر شرکتی بیشترین درآمد خود را از طریق تولید نفت بدست آورد ، معمولاً مناسب نخواهد بود.” “اما شرکت هایی که تغییرات مثبتی در مدل تجاری خود ایجاد می کنند. . . این سزاوار شایستگی است. “

نمودار خطی $ / MWh که نشان می دهد قیمت انرژی های تجدیدپذیر در دهه اخیر به سرعت در حال کاهش است

برخی از سهامداران از جنبش فروش حمایت می کنند ، اما همچنین معتقدند که آنها مسئولیت سرمایه گذاری در بزرگترین آلاینده های شرکتی جهان را دارند تا به پاکسازی آنها کمک کنند.

آنها اذعان می کنند که گروه های سنتی نفت و گاز برای مدت طولانی برای سیستم انرژی حیاتی هستند.

دیاندرا سوبیا ، رئیس سرمایه گذاری مسئول صندوق بازنشستگی Nest انگلیس ، گفت که شرکت های بزرگ انرژی باید “نقش مهمی” در انتقال انرژی داشته باشند.

اما ممکن است سرمایه گذاری در سهام نفتی تحت قوانین جدید مالی سبز اتحادیه اروپا برای مدیران دارایی جذابیت کمتری داشته باشد ، که این امر الزامات افشای دقیق تری را برای سرمایه گذاران نفتی در سال آینده تحمیل می کند.

در همین حال ، برخی از فعالان و سرمایه گذاران محیط زیست اعتقاد ندارند که این شرکت نفتی می تواند یک سرمایه گذاری کاملاً اخلاقی باشد ، خصوصاً هنگامی که گزینه های دیگری از تولید کننده بادی دریایی دانمارک Orsted گرفته تا شرکت اسپانیایی Iberdrola وجود داشته باشد.

مدیر دارایی گفت: “چرا باید منتظر بمانیم در حالی که آنها می توانند ثابت کنند که می توانند از همه مواد انرژی پاک کننده پول کسب کنند؟” “روشهای زیادی وجود دارد که می توانم برای مشتریان خود بازدهی ایجاد کنم.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر