[ad_1]

بروکسل به دولتهای اتحادیه اروپا هشدار داده است که در صورت عدم موفقیت در مذاکرات تجاری ، روابط خود را قطع نکنند و ایده معاملات طرفی را با انگلیس به اشتراک نگذارند ، و از یک خط محکم خواست انگلیس را مجبور به بازگشت به میز مذاکره “در اسرع وقت” کند. “بعد از 1 ژانویه

بر اساس یادداشت دیپلماتیک که توسط فایننشال تایمز مشاهده شده است ، از طرف بروکسل به کشورهای عضو اتحادیه اروپا هشدار داده شده است که برای کاهش عواقب فسخ قرارداد در دوره انتقال برکسیت در 1 ژانویه ، کاری انجام ندهند.

یک مقام اتحادیه اروپا آشنا به بحث گفت که بروکسل “خیالی” نیست که Brexit بدون توافق بسیار غیرقابل پیش بینی باشد. “همه می فهمند که هیچ تضمینی برای بازگشت انگلیسی ها به میز وجود ندارد.”

دومین دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت امیدها برای دستیابی به توافق کمرنگ می شود. “البته یک معامله ترجیح داده می شود ، اما به نظر می رسد س theال این نیست که آیا می توانیم کشتی Brexit را از برخورد به سنگها متوقف کنیم ، بلکه چگونه می توان دوباره آن را منتقل کرد.”

پس از آخرین تلاش مذاکره کنندگان برای دستیابی به موفقیت ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز جمعه هشدار داد که “بسیار بسیار زیاد” است که انگلیس بدون معامله تجاری از بازار واحد خارج شود.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، در نشست در بروکسل به رهبران اتحادیه اروپا گفت که “احتمال شکست مذاکرات بیش از موفقیت است.”

بروکسل و لندن روز یکشنبه درباره سرنوشت مذاکرات تصمیم خواهند گرفت. با این حال ، مقامات ارشد اتحادیه اروپا ، از جمله وزرای خارجه ایرلند و آلمان ، روز جمعه گفتند که آنها همچنان معتقدند که این توافق ممکن است.

اما هرچه زمان می گذشت ، تیم مذاکره کننده تجارت اتحادیه اروپا ، متشکل از دیپلمات های ملی ، روز پنجشنبه تشکیل جلسه داد تا اقدامات بدون توافق را که در اوایل روز توسط بروکسل اعلام شد ، انجام دهد.

طبق یادداشت دیپلماتیک این نشست ، دولت های ملی تشویق شدند که مراقب باشند اقدامات “یک طرفه” عدم توافق اتحادیه اروپا را که این هفته توسط کمیسیون منتشر شد ، تمدید نکنند. این اقدامات عمدتاً ترتیبات موقت حمل و نقل هوایی و جاده ای را شامل می شود.

یک مقام مسئول از بروکسل به دیپلماتهای جمع شده گفت که “اگر انگیزه مذاکرات امسال به نتیجه نرسد ،” باید انگیزه ای برای بازگشت انگلستان “در اسرع وقت” به میز مذاکره حفظ شود.

به دولتهای ملی گفته شده است كه مهم این است كه غیر از آنچه در اقدامات خاص و محدود در زمان طراحی شده برای پرواز هواپیماها و كامیونها در نظر گرفته شده ، كاری كه از مزایای عضویت در اتحادیه اروپا تقلید كند ، انجام نگیرد.

دیپلمات ها گفتند ، تصمیم برای عدم گنجاندن به اصطلاح “آزادی پنجم” – اجازه حمل و نقل هوایی درون اروپایی – و انکار حقوق “کابوتاژ” که به کامیون های انگلیسی اجازه می دهد در اروپا فرود آیند – به صراحت برای ادامه فشار طراحی شده است. گلدان

با نزدیک شدن به خروج بدون معامله ، پوند در روز جمعه به معاملات شکسته سقوط کرد. استرلینگ در معاملات بعد از ظهر 1.2٪ سقوط کرد و قبل از آنکه ضررهای خود را به حدود 0.4٪ کاهش دهد و با 1.3441 دلار معامله کند. در هفته گذشته ، 1.5٪ سقوط کرده است که بیشترین افت از سپتامبر است.

مذاکرات بین بروکسل و لندن عمدتا به دلیل تقاضای اتحادیه اروپا برای “شرایط بازی برابر” نظارتی در حال انجام است تا اطمینان حاصل شود که شرکت های آن از رقابت ناعادلانه محافظت می شوند. آقای جانسون گفت که این مطالبات توهین به حاکمیت است.

اما رهبران ، از جمله نخست وزیر هلند ، مارک روته و همتای ایرلندی وی ، میشل مارتین ، تأکید کرده اند که هر دو طرف باید به دنبال توافق باشند ، و هشدار دادند که ضربه اقتصادی ناشی از توافق منع است.

مارتین در نشست بروکسل به خبرنگاران گفت: “عواقب آن برای همه کسانی که در صورت توافق متضرر می شوند بسیار جدی است و من فکر می کنم همه سیاستمداران در انگلستان و سراسر اروپا باید این مسئله را در نظر بگیرند.”

آقای روته گفت: “اگر انگلیس و اروپا نتوانند به توافق برسند برای جهان غیر قابل توضیح خواهد بود.”

گزارش بیشتر توسط جیم پیکارد در لندن

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر