اتحادیه اروپا باید به Big Tech بگوید که اینترنت را کنترل کند یا جریمه شدیدی شود


بر اساس پیش نویس آیین نامه ای که هفته آینده منتشر می شود ، اتحادیه اروپا از شرکت های فناوری “بسیار بزرگ” مانند فیس بوک و آمازون می خواهد مسئولیت بیشتری در قبال حفاظت از اینترنت یا جریمه های حداکثر 6٪ از گردش مالی خود را بپذیرند.

طبق یک سند محرمانه که توسط فایننشال تایمز مشاهده می شود ، شرکت های بزرگ فناوری مجبورند فروشندگان شخص ثالث مانند فروشندگانی را که محصولات آمازون را می فروشند بررسی کنند و اطلاعات را با مقامات و محققان در مورد نحوه تعدیل محتوای غیرقانونی در میان بگذارند.

سیستم عامل های بزرگ آنلاین باید با اطلاع رسانی “به روشنی روشن و بدون ابهام و در زمان واقعی” به کاربران مبنی بر مشاهده تبلیغات ، از شفافیت بیشتر تبلیغات اطمینان حاصل کنند. همچنین لازم است به کاربران اطلاع داده شود که چه کسی در پشت تبلیغ قرار دارد و “اطلاعات معنی داری در مورد پارامترهای اساسی مورد استفاده برای تعیین” به آنها نشان داده می شود که چرا هدف قرار گرفته اند.

برای اولین بار ، نهادهای نظارتی در بروکسل “سیستم عامل های بسیار بزرگی” مانند مواردی با بیش از 45 میلیون کاربر یا معادل 10 درصد از جمعیت اتحادیه را تعریف می کنند. این طرح به دلیل “تأثیر نامتناسب” آنها بر کاربران اینترنت اتحادیه اروپا ، این شرکت ها را هدف قرار داده است.

در پیش نویس این آیین نامه آمده است: “بسیاری از سیستم عامل های بزرگ هم اکنون نقشی سیستماتیک در تقویت و شکل دادن جریان اطلاعات به صورت آنلاین و برای اکثر شهروندان اتحادیه اروپا دارند.”

حتما بخوانید:
خرید انواع کفش زنانه جدید و شیک - کالکشن 1400 - تخفیف تا 60%

طبق این پروژه ، سیستم عامل های بزرگ که بیشتر آنها در ایالات متحده مستقر هستند ، برای اطمینان از مطابقت با قوانین جدید قانون خدمات دیجیتال ، مجبور به استخدام “یک یا چند” افسر پیروی می شوند.

عدم انجام این کار منجر به جریمه نقدی حداکثر 6 درصد از کل گردش مالی آنها در سال مالی گذشته می شود. در این پیش نویس آمده است که میزان جریمه ها به شدت تخلفات ، مدت زمان ارتکاب آنها و تکرار آنها بستگی دارد.

اتحادیه اروپا اولین اصلاح اساسی در قوانین اینترنت اتحادیه را طی دو دهه اخیر انجام داده است ، از هر سطح از مسئولیت سیستم عامل های آنلاین هنگام بارگیری محتوای غیرقانونی تا چگونگی محدود کردن رشد بازار در آنها ، بررسی می کند.

در سند محرمانه آمده است که سیستم عامل های بزرگ آنلاین “جایی است که شما بیشترین مخاطب را جذب می کنید – و بالقوه بیشترین آسیب را می رسانند.”

“بنابراین ، چنین سیستم عامل های آنلاین بسیار بزرگی باید متناسب با تأثیرات عمومی و منابعشان ، بالاترین استاندارد تأیید اجباری را داشته باشند.”

تیری برتون ، کمیساریای فرانسوی که تلاش می کند مقررات Big Tech را تشدید کند ، در ژوئن گذشته گفت: “سیستم عامل های آنلاین نقشی اساسی در زندگی ، اقتصاد و دموکراسی ما داشته اند. با چنین نقشی مسئولیت بیشتری به وجود می آید ، اما این فقط در پس زمینه مقررات مدرن خدمات دیجیتال اتفاق می افتد. “

گروه های مصرف کننده بارها هشدار داده اند که مصرف کنندگان بدون حمایت قانونی آنلاین در معرض کلاهبرداری آنلاین یا محصولات معیوب قرار دارند.

حتما بخوانید:
روش پنیمور برای افزایش فوری سایز آلت تناسلی

مونیک گوینز ، مدیرعامل Beuc ، یک سازمان مشترک از اتحادیه های مصرف کننده ، گفت که قانون خدمات دیجیتال “به اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا به جای استفاده از اقتصاد عظیم ، ابزارهای بهتری برای اطمینان از اینکه اقتصاد دیجیتال برای منافع مصرف کنندگان کار می کند ، بدست آورد. سود غول های فناوری “.

وی افزود: “زمان آن فرا رسیده است که به توانایی غول های فناوری در بازی با اقتصاد دیجیتال برای تأمین منافع محدود خود پایان دهند.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید