[ad_1]

اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفت که مذاکره کنندگان برای منعقد کردن یک توافق نامه تجاری پس از Brexit در روزهای آینده در مذاکرات با انگلستان “پیشرفت خوبی” دارند.

میشل بارنیر ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا ، در توئیتر گفت که مذاکرات “در آخرین مراحل خود هستند” ، اما برخی “آخرین موانع” همچنان باقی مانده اند.

به طور جداگانه ، جاکوب ریس-موگ ، رهبر مجلس عوام ، روز پنجشنبه تأیید کرد که نمایندگان مجلس در جلسه فوق العاده هفته آینده برای تصویب توافق بین اتحادیه اروپا و انگلیس در صورت توافق ، دعوت می شوند.

سخنان آنها با امیدهای فزاینده ای روبرو می شود که به زودی یک معامله تجاری انجام می شود. اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه به پارلمان اروپا گفت که مسائل مربوط به رقابت عادلانه و ماهیگیری همچنان حل نشده است ، اما طرفین اختلافات زیادی را در مورد چگونگی اجرای معاهده برطرف کرده اند.

صبح روز پنجشنبه ، آقای بارنیه تعریفی از روسای گروههای سیاسی پارلمان ارائه داد و از این کشور اتحادیه اروپا خواست تا وحدت خود را پس از بحث حفظ کند. یکی از شرکت کنندگان در جلسه گفت که آقای بارنیر گفت که مذاکرات با رهبران همچنان دشوار است ، اما یک توافق ممکن است و می توان در روزهای آینده به توافق رسید. او به آنها گفت مانع اصلی ماهیگیری است.

پس از جلسه ، رهبران چندین بزرگترین گروههای سیاسی پارلمان گفتند که برای تصویب مجمع باید حداکثر تا روز یکشنبه به توافق برسد. مانفرد وبر ، رهبر گروه راست میانه حزب خلق اروپا در توییتر خود نوشت: “ما این را مدیون مردم و مشاغل حوزه انتخابیه خود هستیم که توسط Brexit ضربه سختی خواهند دید تا به درستی به معامله نگاه کنند.”

این هفته ، آقای بارنیر به سفیران هشدار داد که اگر بحث ها طولانی شود ، قبل از لازم الاجرا شدن توافق نامه تجاری ، دو طرف می توانند در ابتدای سال جدید به یک سناریوی کوتاه مدت بدون معامله مجبور شوند.

یک مقام اتحادیه اروپا گفت ، گزینه دیگری این است که معامله را به یک برنامه “موقت” تبدیل کند ، جایی که به موقع لازم الاجرا شود و قابل تصویب توسط پارلمان اروپا است. اما پارلمان در مورد این مسیر تردید دارد ، زیرا می خواهد حق نظارت خود را حفظ کند.

در انگلیس ، آقای ریس-موگ گفت که گفتگوها در بروکسل ادامه دارد ، اما نمایندگان پارلمان اروپا باید آماده باشند تا در صورت امضای توافق ، به این کشور برگردند. وی به نمایندگان مجلس گفت: “كشور انتظار چیزی كمتر نخواهد داشت.” مقامات Tory می گویند اگر معامله ای در آخر هفته انجام شود ، شهرداری می تواند در اوایل ساعت 9 صبح روز دوشنبه تشکیل جلسه دهد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر