اتحادیه اروپا هنوز “گلوله نقره ای” ندارد تا خودکامه ها را به پا کند


نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان نمی تواند درباره قانون جدید اتحادیه اروپا که دسترسی به وجوه اتحادیه اروپا را منوط به رعایت قانون قانون می کند ، روشن تر باشد. وی در تاریخ 4 دسامبر به رادیوی دولتی گفت که او آن را قبول نخواهد کرد. وی ایده اطمینان رهبران اتحادیه اروپا درباره چگونگی اعمال قانون جدید را رد کرد. “افزودن یک اظهارنامه – مانند یک یادآوری کوچک که به یک سنجاق پین شده است – کار نمی کند.”

یک هفته بعد ، در اجلاس اتحادیه اروپا ، آقای اوربان و همتای لهستانی وی ، ماتئوس موراویکی ، در ازای رفع محاصره بودجه 1.8 میلیون یورویی اتحادیه اروپا و صندوق بازسازی حیاتی ، دقیقاً چنین بیانیه ای را توافق کردند. ویروس کرونا. بسته مالی ، نقطه عطف اتحادیه اروپا در سال 2020 ، دوباره در مسیر خود قرار گرفته است. و مکانیزم جدیدی که به اتحادیه اروپا اجازه می دهد بودجه عضوهایی را که قانون را نقض می کنند به حالت تعلیق درآورد ، از ماه آینده اجرایی خواهد شد و ابزار مورد نیاز را به مجموعه سو core عملکرد بلوک از ارزش های اصلی اضافه می کند.

کلارا دوبرف ، نماینده پارلمان اروپا در مجلس مخالف مجارستان گفت: “این یک شکست کامل برای اوربان و یک پیروزی برای دموکراتها در اروپا است.”

همانطور که آقای اوربان قبلاً اعتراف کرد ، یک اعلامیه سیاسی نمی تواند نیروی قانونی آیین نامه مصوب ماه نوامبر توسط پارلمان اروپا و کشورهای عضو را تغییر دهد. این اعلامیه اصول قانون را تا حد زیادی تکرار می کند: طبق معیارهای عینی به طور هدفمند اعمال خواهد شد و هرگونه مجازات متناسب با تخلف خواهد بود.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر

یک تخفیف بزرگ تاخیر است. اقدام علیه کشورهای عضو گمراه آغاز نخواهد شد تا زمانی که دادگاه اروپا درباره درخواست اجتناب ناپذیر بوداپست و ورشو برای لغو این مقررات برخلاف معاهدات اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد ، روندی که ممکن است هشت تا 12 ماه طول بکشد.

خیرخواه جورج سوروس گفت: “این یک کودتای واقعی” برای آقای اوربان است که اجرای آن می تواند تا بعد از انتخابات پارلمانی مجارستان در سال 2022 به تعویق بیفتد ، و به او فرصت کافی برای تغییر قوانین و مقررات قانون اساسی برای محافظت از منافع مالی حلقه خود

اگر خانم دوبروف و دیگر اعضای پارلمان اروپا مدیریت کنند ، تأخیر می تواند بسیار کوتاهتر باشد. آنها تقاضای تجدید نظر سریع در دیوان عدالت را دارند ، مانند آنچه در هنگام استفاده انگلیس از بند خروج از اتحادیه اروپا بر اساس ماده 50 مورد استفاده قرار گرفت. تصمیم گیری درمورد درخواست دادگاه اسکاتلند به دادگاه کمتر از سه ماه زمان برد. .

در هر صورت ، کمیسیون اروپا چندین ماه طول خواهد کشید تا یک روش بررسی انطباق را قبل از ایجاد یک مورد ضد آب برای هر تخلف ، انجام دهد. اگر دادگاه اروپا به سرعت سازوکار جدید حاکمیت قانون را تأیید کند ، فشار بر بروکسل برای اقدام علیه بوداپست در آستانه انتخابات افزایش می یابد. س isال این است که آیا اراده سیاسی برای شروع چنین تشدید جدی وجود دارد؟ به ریاست اورسولا فون در لاین ، کمیسیون مقابله را کنار گذاشت.

برخی از کارشناسان حقوقی می گویند رهبران اتحادیه اروپا با آموزش کمیسیون در مورد چگونگی تفسیر قانون جدید ، حتی اگر اعلامیه آنها لازم الاجرا نباشد ، از نقش خود فراتر رفته اند. آلبرتو آلمانو ، استاد حقوق اتحادیه اروپا در HEC در پاریس ، گفت: “این یک اثر سرسام آور خواهد داشت.” “شورای اروپا قصد دارد نحوه استفاده از سازوكار حاكمیت قانون را تغییر دهد ، به ویژه با این ایده كه وقتی تمام ابزارهای دیگر به اتمام رسید ، از آن به عنوان ابزاری برای آخرین راه حل استفاده خواهد شد.”

حتما بخوانید:
فقط چند کلیک با خرید تجهیزات پزشکی فاصله دارید

خانم دوبرف اظهار امیدواری کرد کمیسیون بتواند به سرعت پرونده تشکیل دهد. به عنوان مثال ، دیوان دادگستری اروپا قبلاً نیز رای داده است كه لهستان در دفاع از استقلال قضائی ناكام می ماند و ثابت كرد كه درمان م remedyثر در برابر هزینه های اتحادیه اروپا تضمین نمی شود. اما کمیسیون از اتخاذ چنین رویکرد گسترده ای که باید وظیفه کشورهای عضو باشد ، احتیاط می ورزد اما آنها تمایلی به پیروی از آن ندارند. در عوض ، بروکسل خواهان مقابله با تخلفات محدودتر ، مشخص تر و امیدوار است که پایتخت های ملی ، به ویژه برلین ، موقعیت مستحکم تری در برابر خودکامه ها در میان خود داشته باشند.

یکی از کارمندان گفت: “این یک گلوله نقره ای نیست.” “این فشار بخشی از روش برش سالامی است [on a country] برای جلوگیری از برخی چیزها سوال این است که آیا فشار سیاسی کافی خواهیم داشت؟ “


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید