اتحادیه اروپا و انگلیس هنوز “فاصله زیادی” دارند ، اما امیدواریم که معاملات Brexit در حال رشد باشد


روز یکشنبه امیدهایی در لندن و بروکسل مبنی بر نجات تجارت پس از Brexit برانگیخته شد ، اما هشدارهایی وجود داشت که اتحادیه اروپا و انگلستان در مورد موضوعات اصلی “از یکدیگر فاصله دارند” و گفتگوها می توانند کلیدی باشند.

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلستان و اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، روز یکشنبه در یک فراخوان “سازنده” توافق کردند که “در جستجوی توافق” بیشتر “پیش روند ، زیرا هر دو طرف از پیشرفت در مذاکرات خبر دادند.

اما هیچ مهلتی برای پایان دادن به این گفتگوها تعیین نشده است ، مقامات انگلیس تصدیق کردند که آنها می توانند تا کریسمس ادامه داشته باشند. این معامله باید قبل از پایان معامله انتقال انگلیس در اول ژانویه منعقد شود.

یک مقام ارشد انگلیس گفت: “ما وقت داریم که کشورمان تصویب می کند – می توانیم به کریسمس برویم.” دیپلمات های اتحادیه اروپا تأیید کرده اند که با ادامه کابل بالا ، مذاکرات “طی یک یا دو روز به پایان نمی رسد”.

به نمایندگان پارلمان انگلیس اعلام شده است که در هفته قبل از کریسمس آمادگی لازم را برای تصویب قوانین لازم برای انعقاد قرارداد دارند ، در حالی که پارلمان اروپا نیز برای یک جلسه فوق العاده آماده است.

تصمیم برای از سرگیری گفتگوها پس از “ضرب الاجل” روز یکشنبه در حالی بود که دو طرف در جستجوی راه های غلبه بر یک مانع اصلی بودند: ایجاد سیستمی که مطابق با الزامات اتحادیه اروپا برای رقابت عادلانه تجارت باشد.

بوریس جانسون به صدا و سیما گفت كه دو كشور در مورد موضوعات اصلی “فاصله زیادی” دارند – اعتقاد بر این است كه شرایط به اصطلاح برابر و شیلات را فرا می گیرند – اما در لندن خیالش از تغییر موضع اتحادیه اروپا راحت بود.

حتما بخوانید:
سریع و آسان تعمیر در لباس بچگانه

دومینیک راعب ، وزیر خارجه انگلیس ، روز یکشنبه قبل از تصمیم برای تمدید مذاکرات گفت که اتحادیه اروپا باید “بسیار بالا” برود ، نشان می دهد که آماده سازش برای ارزشمند کردن آن است.

آقای راآب همچنین به BBC اشاره کرد اندرو مار برنامه ای که وکلا می توانند در مورد توافق نهایی کلاهبرداری کنند و ممکن است “طرح های خلاقی در تهیه” برای کمک به معامله وجود داشته باشد.

مقامات اتحادیه اروپا تأیید کردند که در مذاکرات پیشرفت حاصل شده است ، در یکی از این موارد “پیشرفت روزافزون در همه جبهه ها” توصیف شده است ، اگرچه آقای جانسون هشدار داد که فقدان توافق هنوز “محتمل ترین” نتیجه است.

میشل بارنیر ، مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا ، سفیران و اعضای پارلمان اروپا را در مورد وضعیت روز دوشنبه مطلع می کند. گفتگوها با دیوید فراست ، همتای انگلیسی وی ، از روز دوشنبه در بروکسل از سر گرفته می شود.

افرادی که به طور مختصر با مذاکرات آشنا شدند گفتند که دو کشور در حال بحث و گفتگو در مورد چگونگی ایجاد مکانیزمی برای حفظ “شرایط بازی برابر” بین شرکت های دو کشور هستند ، حتی اگر اتحادیه اروپا و انگلیس در زمینه هایی مانند محیط زیست حاکم باشند قانونگذاری به طور بالقوه در سالهای آینده متفاوت است.

بروکسل به دنبال ایده سیستمی است که به هر یک از کشورها اجازه دهد به دنبال مشاوره بروند و در صورت ترس از این که شرکت های آن در وضعیت نامناسبی قرار دارند ، تعرفه هایی را وضع کنند.

حتما بخوانید:
The Secret داروهای گیاهی

انگلستان تکرارهای قبلی این ایده را به عنوان توهین به حاکمیت رد کرده است ، اما تغییرات در آخر هفته در تلاش بود تا نگرانی های آن را برطرف کند. در این گفتگوها مواردی از جمله نقش داوری و معیارهای تعیین صدمه اقتصادی وجود داشت.

یک مقام انگلیسی گفت: “آنها می خواستند این میله را خیلی کم بگذارند.”

هفته گذشته ، بوریس جانسون گفت: “به احتمال زیاد” مذاکرات با شکست مواجه خواهد شد ، با توجیهی که نیروی دریایی سلطنتی آماده است تا در صورت توافق ، قایق های اتحادیه اروپا را در آبهای انگلیس متوقف کند.

آقای جانسون و خانم فون در لاین هفته گذشته در بروکسل جلسه ناخوشایندی داشتند و به این ترتیب احساس شکست قریب الوقوع را دامن زدند ، اما مقامات اتحادیه اروپا روز یکشنبه گفتند که حال و هوای این دو “صمیمانه” است.

مقامات آشنا به مذاکرات اخیر بین آقای بارنیه و لرد فراست می گویند که پیشرفت در زمینه برابری حاصل شده است ، اما مشکلات دسترسی به شیلات همچنان وجود دارد.

آقای جانسون روز یکشنبه گفت که مایل است با رهبران اتحادیه اروپا – از جمله امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان – صحبت کند ، اما به وی دستور داده شد که خانم فون در لاین برای 27 کشور مذاکره کند. ایالات عضو.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید