اتحادیه اروپا و چین در حال احیای امید به توافق نامه سرمایه گذاری در سال جاری هستند

[ad_1]

چین و اتحادیه اروپا در تلاش برای ایجاد روابط استراتژیک با پکن ، حتی در صورت احیای روابط با ایالات متحده ، تا پایان سال مهلت مهلت برای مهر و موم توافق سرمایه گذاری که مدتها انتظار آن را می کشید ، هستند.

مقامات هر دو طرف به فایننشال تایمز گفتند که احتمال توافق به زودی توافق می کند علی رغم وقفه ناشی از بحران ویروس کرونا. مقامات اتحادیه اروپا گفتند که تغییر توسط پکن در یک زمینه مهم دسترسی به بازار انگیزه بیشتری به این روند داده است.

اتحادیه اروپا مدتهاست که آرزوی توافق نامه ای را دارد که به شرکت های آن امکان دسترسی گسترده تر به بازار چین را بدهد و سال گذشته دو طرف توافق کردند که باید تا پایان سال 2020 امضا شود. اطمینان از توافق یک کودتای دیپلماتیک برای هر دو خواهد بود نیروها هفته ها قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، جو بایدن ، خواهد بود که به دنبال تنش با دولت ترامپ ، توانایی تقویت روابط تجاری ترانس آتلانتیک را دارد.

ژانگ مینگ ، سفیر چین در اتحادیه اروپا به FT گفت: “مذاکرات در آخرین مراحل است.” “هر دو طرف در تلاشند تا به هدف پایان دادن به مذاکرات تا پایان سال جاری برسند.”

آقای ژانگ گفت که این دو نیرو در مورد اصطلاحات به توافق رسیده اند یک شرایط بازی برابر و بر روی موضوعات حل نشده مانند دسترسی به بازار و توسعه پایدار متمرکز شده اند. وی به تعهدات مكرر علنی رئیس جمهور چین شی جین پینگ برای انعقاد معامله اشاره كرد.

“چنین چیزی برای رئیس دولت چین کاملاً غیرمعمول است. . . توجه به توافق در روند مذاکرات “، آقای ژانگ گفت. “این بیانگر تعهد سیاسی چین برای گسترش گشودن و ارتقا همکاری چین و اتحادیه اروپا است.” وی در پایان گفت: “بنابراین ، انگشت شست.”

افراد نزدیک به مذاکرات گفتند که این توافق نامه با تعهد بخشهایی برای از بین بردن یا کاهش موانع مانند الزامات سرمایه گذاری مشترک و ممنوعیت سرمایه گذاری ، دسترسی به بازار شرکت های اروپایی را افزایش می دهد. بخشهایی که تحت معامله قرار می گیرند شامل تولید ، خدمات مالی ، املاک و مستغلات ، ساخت و ساز و خدمات جانبی در حمایت از حمل و نقل هوایی و حمل و نقل هوایی است.

دیپلمات های اتحادیه اروپا گفتند کمیسیون اروپا بعد از ظهر پنجشنبه جلسه ای از مقامات ملی را تشکیل داد تا اطمینان حاصل کند که پایتخت ها از این توافق راضی هستند.

مقامات اروپایی گفتند که این نتیجه دستیابی به موفقیت در روزهای اخیر است که پکن پیشنهادات سخاوتمندانه تری برای دسترسی به بازار برای بخشهای مختلف اقتصاد ارائه داده است و می گوید می تواند برخی از الزامات انحصاری اتحادیه اروپا برای رفتار متقابل با شرکتهای خود را بپذیرد. .

سخنگوی کمیسیون گفت: “در تعدادی از زمینه ها پیشرفت حاصل شده است.” “هنوز برخی از موضوعات مهم حل نشده وجود دارد و گفتگوها در این هفته ادامه دارد.

“اتحادیه اروپا تا پایان سال تا پایان مذاکرات متعهد مانده است ، به شرط آنکه توافقی داشته باشیم که ارزش انعقاد دارد. ما سرعت را بالاتر از اصل قرار نخواهیم داد. “

دیپلمات ها گفتند که موارد برجسته شامل اصرار اتحادیه اروپا است – که توسط بسیاری از دولت های اتحادیه به شدت پشتیبانی می شود – که چین خود را متعهد به رعایت توافق نامه های بین المللی حقوق کار می کند. چین همچنین خواستار دسترسی محدود به بازار انرژی تجدیدپذیر اتحادیه اروپا شده است.

این توافق امیدوار کننده در استراتژی گسترده سه جانبه بلوک ، که آن را “رقیب اقتصادی” و “رقیب سیستمی” و همچنین شریک برخی از مناطق خوانده است ، اساسی است.

اهداف مذاکره چین شامل تضمین حق سرمایه گذاری در بخشهایی از اقتصاد اتحادیه اروپا ، به ویژه بخش انرژی ، علی رغم حساسیت فزاینده اروپا نسبت به مالکیت خارجی است.

بر خلاف ایالات متحده که سعی کرده چین را از طریق تعرفه های تنبیهی مجبور به امتیازات تجاری کند ، بروکسل اولویت را به مذاکرات و اصلاحات سازمان تجارت جهانی برای انطباق آنها با مدل اقتصادی پکن داده است.

یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت: “به نظر می رسد جا برای توافق سرمایه گذاری وجود دارد.” “ما خواهیم دید که طی چند روز آینده چه اتفاقی می افتد.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme