اتحادیه اروپا پس از ایالات متحده با ترامپ و ایالات متحده در مواجهه با چالش چین اتحاد جدیدی را منعقد می کند


اتحادیه اروپا از ایالات متحده خواستار خواهد شد تا “یک بار در نسل” از فرصت استفاده کرده و یک اتحاد جهانی جدید را تشکیل دهد ، در یک گام دقیق ، برای به خاک سپردن تنش های دوران ترامپ و پاسخگویی به “چالش استراتژیک” ناشی از چین.

پیش نویس برنامه اتحادیه اروپا برای احیای مجدد همکاری بین اقیانوس اطلس ، که توسط فایننشال تایمز مشاهده شده است ، همکاری جدیدی را در مورد همه موارد ، از تنظیم دیجیتال و مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 تا مبارزه با جنگل زدایی ارائه می دهد.

این سند که توسط کمیسیون اروپا تهیه شده است ، می گوید مشارکت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید “حفظ و تجدید شود” اگر دنیای دموکراتیک بخواهد از منافع خود در برابر “نیروهای اقتدارگرا” و “اقتصاد بسته” دفاع کند. [that] از علنی که جوامع خودمان به آن وابسته اند استفاده کنیم. “

مجموعه 11 صفحه ای از پیش نویس سیاست های تحت عنوان “دستور کار جدید اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای تغییر جهانی” ، از اتحادیه اروپا و ایالات متحده می خواهد با فشار دادن اروپا به افزایش مالیات ، کلاه را در برابر منابع مداوم تنش های ماوراlantالنهر دفن کنند. غول های فناوری آمریکایی

این پیشنهاد می کند که اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای شکل دادن به فضای نظارتی دیجیتال ، از جمله با اتخاذ رویکردهای مشترک ضد انحصاری و محافظت از داده ها ، همکاری برای بررسی دقیق سرمایه گذاری های حساس خارجی و همکاری در جهت مقابله با تهدیدات سایبری ، برای ایجاد ساختار نظارتی دیجیتال متحد شوند. هک کردن

بخشهای دیگر این مقاله خواستار همکاری در زمینه تولید و توزیع واکسن Covid-19 و همکاری در جهت اصلاح سازمان بهداشت جهانی است.

حتما بخوانید:
به یاد بود است

این طرح بیانگر خوش بینی و آسودگی خالص در بروکسل در مورد چشم انداز کار با دولت جدید آمریكا است ، اما همچنین نگرانی ها از اینكه سالها روابط خارق العاده اقیانوس اطلس را به ابتكار ژئوپلتیك پكن ارائه داده است. این سند از ایده رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن برای اجلاس دموکراسی ها پشتیبانی می کند و می گوید که دستور کار جدید فرا آتلانتیک باید “حلقه اتحاد جهانی جدید شرکای همفکر” باشد.

انتظار می رود این سند ، که به طور مشترک توسط کمیسیون و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تهیه شده است ، در جلسه 10-11 دسامبر برای تصویب رهبران ملی ارائه شود. این نشست اجلاس اتحادیه اروپا و ایالات متحده را در نیمه اول سال 2021 به عنوان زمان شروع یک برنامه جدید ترانس آتلانتیک پیشنهاد می کند.

یکی از ناامیدکننده های شدید بروکسل در طول سالهای ترامپ ، عدم تمایل دولت آمریکا برای هماهنگی پاسخ دو قدرت به چین بود ، کاخ سفید تصمیم گرفت اقدامات تجاری یک جانبه نه تنها علیه پکن بلکه اتحادیه اروپا را نیز انجام دهد.

در این گزارش آمده است: “به عنوان دموکراسی های آزاد و اقتصاد بازار ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد چالش استراتژیک ناشی از افزایش اعتماد بین المللی چین به توافق می رسند ، حتی اگر همیشه در مورد بهترین راه مقابله با آن توافق نکنیم.”

طرح خط مشترک بیشتر به توانایی دو اقتصاد در غلبه بر تقسیمات موجود از نظر سیاست فناوری بستگی دارد – یکی از محورهای اصلی مقاله. بروکسل پتانسیل همکاری با یکدیگر را برای رسیدگی به موضوعات مختلف از سرمایه گذاری چینی در شرکت های نوآور از اتحادیه اروپا و ایالات متحده تا تهدید بالقوه ناشی از لبه این کشور در فناوری 5G می داند.

حتما بخوانید:
بزرگترین سرمایه گذار توشیبا درگیری را با مدیریت افزایش می دهد

در این مقاله آمده است: “با استفاده از نفوذ ما ، فضای فناوری ماوراlantالنهر باید ستون فقرات ائتلاف گسترده تری از دموکراسی های همفکر را تشکیل دهد.”

برخی از پیشنهادهای موجود در این سند نیاز به تغییر واضح در سیاست ایالات متحده دارد. به عنوان مثال ، بروکسل تلاش می کند تا تلاش های مشترک برای بازگرداندن سیستم حل اختلاف سازمان تجارت جهانی به عملکرد کامل ، چیزی که واشنگتن را ملزم به جلوگیری از انسداد قرارهای دادگاه کند.

این سند همچنین موانع احتمالی همکاری نزدیکتر اتحادیه اروپا و ایالات متحده را که ناشی از اختلافات بین نیروهای ماوراlantالنهر و درون بلوک اروپا است ، برجسته می کند. بیگ تک همچنان به عنوان یک پیوند احتمالی در روابط اتحادیه اروپا و ایالات متحده و عامل پیچیده در هر موضع مشترک علیه پکن باقی مانده است.

چشم انداز بروکسل در مورد حقوق محافظت از داده ها ، افزایش رقابت در بخش و اصلاح مالیات نیاز به اقدام علیه شرکت های بزرگ آمریکایی حاکم بر صنعت دارد.

اظهارنظر پیش نویس سند مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا و ایالات متحده “همیشه در مورد نحوه برخورد با چین توافق ندارند” این است که استراتژی رسمی سه جانبه بلوک اروپا برای همکاری ، رقابت و رقابت با پکن سخت تر از سیاست دو حزب است. در واشنگتن

با تردید بیشتر نهادهای اروپایی و کشورهای عضو نسبت به چین ، به ویژه با تهاجم بیشتر دیپلماسی گرگ و گرگ پکن در هنگام شیوع بیماری همه گیر ، هنوز تمایلی برای درگیری همه جانبه وجود ندارد.

برخی از کشورهای عضو ، مانند مجارستان ، به طور جداگانه با پکن ارتباط قوی دارند ، در حالی که گروه همکاری 1 + 17 ، که توسط چین با کشورهای اروپای مرکزی و شرقی تشکیل شده است ، 12 کشور عضو اتحادیه اروپا را شامل می شود.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید