[ad_1]

United Auto Workers ، یکی از قدرتمندترین اتحادیه های صنفی ایالات متحده ، روز دوشنبه با توافق گسترده ای با وزارت دادگستری برای پاکسازی سازمان پس از سالها تحقیق در مورد فساد که منجر به بیش از ده مورد محکومیت کیفری شد ، موافقت کرد.

اعلام شد که اتحادیه 400000 نفری تحت محدودیت های سخت فعالیت می کند و در ازای خاتمه تحقیقات جنایی پنج ساله به اعضای هیئت مدیره خود نظر بیشتری می دهد.

شورای وزیران 15 مورد محکومیت به جرم کلاهبرداری و فساد ، از جمله دو رئیس اتحادیه و سه مدیر اتومبیل فیات کرایسلر را تأمین کرد. مقامات مختلف اتحادیه 3.5 میلیون دلار از مدیران FCA پرداخت كردند ، بیش از 1.5 میلیون دلار حق عضویت خود را تصاحب كردند یا میلیون ها بار عقب گرد از پیمانكاران دریافت كردند.

متیو اشنایدر ، وکیل آمریکایی در محله شرقی میشیگان ، گفت: “رفتار این افراد فاسد و جنایتکار باعث ننگ و وحشت UAW شده است.” “این تحقیقات جنایی و این اتهام ، لزوم اصلاح ، پاکسازی و بازگشت به عظمت اتحادیه اتحادیه کارگران اتومبیل را آشکار کرده است.”

با تصویب نامه موافقت UAW ، یک مانیتور مستقل برای نظارت بر اتحادیه مستقر در دیترویت به مدت شش سال نصب می شود. این همچنین برای UAW اجازه می دهد تا اعضای اتحادیه در مورد اینکه آیا می خواهند حق انتخاب مستقیم مقامات عالی اتحادیه را داشته باشند ، رای دهند یا جایگزین سیستم رای گیری کنونی با نمایندگانی که سپس رهبران ارشد را انتخاب می کنند ، شوند.

اتحادیه به مدت طولانی تحت کنترل هیئت حاکمه ، معروف به رویترز ، پس از رئیس جمهور با نفوذ UAW والتر رویترز نیز کنترل شده بود.

آقای اشنایدر گفت: “این سیستم به مشکلات UAW افزوده است.” “این دستور رضایت اصلاح واقعی و دموکراتیک UAW را فراهم می کند.”

ماریک مسترز ، استاد دانشگاه وین در میشیگان و نویسنده کتاب آینده درباره رسوایی UAW ، گفت که این توافق نامه تا آنجا که لازم بوده است.

وی گفت: “تصاحب دولت توسط دولت ، اما مصوبه رضایت نامه ای كه بیش از سه دهه قبل به تیم تیزرها تحمیل شده ، اغراق آمیز خواهد بود.” “UAW گامهای اساسی را برای رفع نگرانیهای خود برداشته است و اکنون عضویت آن وظیفه دارد که رهبری خود را مسئول بداند.”

روری گمبل ، رئیس فعلی UAW ، گفت که نتیجه گیری تحقیق گام دیگری برای جلب اعتماد اعضا است. وی گفت: “امروز برای آنها مناسب است.” “امروز این مسئله انصاف است که پول بسیار سختی که از مشارکت بدست آورده اید.”

روسای جمهور سابق UAW ، گری جونز و دنیس ویلیامز ، امسال به جرم اختلاس در بودجه اتحادیه ، گناه خود را پذیرفتند. آقای گمبل گفت که احساس می کند مقامات اتحادیه ای که می شناسد و محکوم شده اند خیانت کرده اند.

وی گفت: “من از همه آنها بسیار ناامید هستم.” “من در طول این سالها با آنها کار کردم ، فکر کردم آنها را می شناسم و واقعاً نمی شناختم. . . برای من ، اصولاً ، آنها دیگر وجود ندارند. ما به جلو ادامه می دهیم. “

ناظر مستقلی که توسط قاضی فدرال منصوب می شود ، قدرت تحقیق در مورد تقلب یا فساد در اتحادیه و نظم و انضباط کارمندان یا اعضای UAW را خواهد داشت.

اگرچه دادستان های ایالات متحده جریمه ای را به UAW اعمال نکرده اند ، اتحادیه هزینه مانیتور را که هزینه آن معمولاً صدها دلار در ساعت است ، پرداخت خواهد کرد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر