احتمالاً واکسیناسیون های پوستی در اتحادیه اروپا قبل از سال آینده آغاز نمی شود


نهادهای نظارتی اروپایی ارزیابی های رسمی واکسن های Pfizer / BioNTech و Moderna را رد کرده و گسترش بیماری در کشورهای اتحادیه اروپا را به سال آینده موکول می کنند.

آژانس دارویی اروپا گفته است که قصد دارد در جلسه ای در تاریخ 29 دسامبر در مورد واکسن Pfizer / BioNTech نظر خود را ارائه دهد ، و آن را به کشورهای عضو پخش کند ، که به طور جداگانه تصمیم تنظیم کننده را از آمستردام مهر می زند ، بعید است در اوایل ژانویه

تأیید کشورهای عضو سه تا چهار روز پس از تأیید واکسن توسط EMA صورت می گیرد.

تنظیم کننده همچنین ارزیابی واکسن رقابتی Moderna را تا 12 ژانویه پس گرفت. طبق اسناد بهترین حالت دیده شده توسط فایننشال تایمز ، قرار بود هر دو اعتصاب در 22 دسامبر توسط EMA ارزیابی شوند.

روز دوشنبه ، Pfizer و BioNTech ارائه خود را به EMA ، که از ماه اکتبر به طور مداوم در حال بررسی داده های آزمایش بالینی شرکت ها است ، نهایی کردند.

“به عنوان یک شرکت واقع در قلب اروپا ، [Monday’s] یک سنگ بنای برای ما مهم است زیرا ما همچنان به تلاش برای اطمینان از تحویل در سراسر جهان ادامه می دهیم [of the vaccine]گفت Ugur Sahin ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت BioNTech مستقر در Mainz.

مقامات آلمانی روز یکشنبه اعلام کردند که انتشار واکسن – که اطلاعات اولیه آن بیش از 95 درصد در خنثی سازی Covid-19 موثر بود – می تواند از اواسط ماه دسامبر انجام شود.

طبق گفته افراد مطلع از اعتصاب AstraZeneca / Oxford تا ژانویه در نظر گرفته نخواهد شد.

حتما بخوانید:
چین در حال دور شدن از جهان است: در مورد "پروژه قرن" Xi تجدید نظر کنید.

مقامات کشورهای عضو EMA را تحت فشار قرار می دهند تا آنرا با نهادهای نظارتی در انگلیس و ایالات متحده هماهنگ کند. آژانس نظارتی دارو و بهداشت انگلستان ممکن است واکسن Pfizer / BioNTech را اوایل هفته جاری تأیید کند ، در حالی که انتظار می رود سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد تصویب واکسن ها در اواسط دسامبر تصمیم بگیرد.

EMA اظهار داشت كه اگر نتیجه گرفت كه “مزایای واكسن بیشتر از خطرات محافظت در برابر Covid-19” است ، توصیه می كند كه مجوز بازاریابی مشروط داده شود.

“سپس کمیسیون اروپا روند تصمیم گیری را با توجه به صدور مجوز بازاریابی مشروط که در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA معتبر باشد ظرف چند روز تسریع می کند.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید