ادعاهای اولیه بیکاری در ایالات متحده برای دومین هفته متوالی در حال افزایش است


برای اولین بار ، مطالبات مزایای بیکاری در هفته گذشته به 778،000 افزایش یافت ، که آخرین نشانه نگران کننده کاهش حرکت در بازار کار ایالات متحده است زیرا با موج جدیدی از موارد ویروس کرونا و کمبود حمایت مالی روبرو است.

وزارت کار روز چهارشنبه گفت ، افزایش 30000 در خواست های بیکاری هفتگی همزمان با کاهش اندک در مطالبات مزایای بیکاری فدرال در صورت بروز بیماری همه گیر ، برنامه ای جداگانه برای کارگرانی که واجد شرایط کمک های عادی دولتی نیستند.

در کل ، نزدیک به 1.1 میلیون آمریکایی هفته گذشته برای اولین بار درخواست بیکاری کردند و حدود 20.5 میلیون نفر نیز بیش از هشت ماه پس از شروع بحران ویروس کرونا در ایالات متحده ، نوعی مزایای بیکاری دریافت کردند.

نانسی گفت: “تشویق اخبار در مورد واکسن ها از اواسط سال 2021 به بعد فعالیت اقتصادی خوبی را به همراه دارد ، اما انقضا شبکه های امنیتی سیاسی در پایان سال 2020 به این معنی است که چشم انداز کوتاه مدت برای بسیاری از افراد که به فصل تعطیلات سفر می کنند ، ناخوشایند خواهد بود.” واندن هوتن ، اقتصاددان اقتصاد آکسفورد ، در یادداشتی نوشت.

داده های ناامیدکننده در مورد ادعاهای بیکاری زمانی ارائه می شود که مذاکرات برای محرک احتمالی جدید در اقتصاد ایالات متحده متوقف شده است ، و هیچ نشانه ای از مذاکرات جدی بین دولت ترامپ در حال خروج ، جمهوری خواهانی که اکثریت سنای آمریکا را دارند و دموکرات هایی که مجلس نمایندگان را کنترل می کنند ، وجود ندارد.

حتما بخوانید:
8 تا از بهترین موسسات ثبت شرکت [تهران و شهرهای بزرگ] - هنر فردی

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، خواستار اقدام سریع برای دستیابی به توافق قبل از روی کار آمدن در ژانویه شد ، اما تاکنون تماس های وی تحرک زیادی ایجاد نکرده است.

گزارش بازار کار در میان مجموعه ای از داده های اقتصادی منتشر شد که صبح چهارشنبه منتشر شد و تصویری متفاوت از وضعیت اقتصاد ایالات متحده پس از شوک همه گیر اولیه در اوایل سال جاری ارائه داد.

اداره سرشماری ایالات متحده تأیید کرد که اقتصاد در سه ماهه سوم با رشد سالانه 33.1 درصد ، 7.4 درصد نسبت به سه ماهه قبل بهبود یافت ، زیرا در آغاز همه گیر شدن از رکود عظیم خارج شد.

اما اقتصاددانان نگرانند که رشد در ایالات متحده در سه ماهه چهارم به طرز چشمگیری کند شده است و تولید برای بازگشت به سطح قبل از همه گیری تلاش خواهد کرد.

کسری تجاری ایالات متحده – که رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ قول داده در طی چهار سال کار خود کاهش دهد – تقریباً مطابق با انتظارات به 80.3 میلیارد دلار در ماه اکتبر از 79.4 میلیارد دلار در سپتامبر رسیده است.

سفارشات کالاهای بادوام در ماه اکتبر 1.3٪ افزایش یافت ، که بالاتر از انتظار 0.9٪ بود. سفارشات برای شش ماه متوالی افزایش یافته است ، بخش تولید همچنان از محاصره ویروس کرونا بهبود می یابد ، البته با سرعت کمتری.

در همین حال ، سفارشات جدید کالاهای سرمایه ای غیر دفاعی ، به استثنای هواپیماهایی که یک پروکسی سرمایه گذاری تجاری محسوب می شوند ، 0.7٪ افزایش یافت و پس از افزایش 1.9٪ در ماه قبل ، انتظارات را پشت سر گذاشت. با وجود موفقیت در واکسن ها ، احیای مجدد موارد ویروس کرونا ، چشم انداز تولید و سرمایه گذاری تجاری را تاریک کرده است.

حتما بخوانید:
وزیر دارایی گفت ، تایلند دوباره به جهان خارج باز می شود


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید