[ad_1]

هفته گذشته ، 885000 آمریکایی دیگر برای اولین بار درخواست مزایای بیکاری کردند زیرا محدودیت های جدید در مبارزه با تجدید حیات ویروس کرونا باعث ادامه فشار در بازار کار شده است.

ادعاهای بیکاری هفتگی از 862،000 هفته گذشته 23،000 افزایش یافت. وزارت کار ایالات متحده روز پنجشنبه گفت ، اقتصاددانان انتظار داشتند این ادعاها از 800،000 تا متوسط ​​باشد. این امر همراه با افزایش 40،000 درخواست مزایای بیکاری فدرال در یک بیماری همه گیر به 455،037 بود.

اگرچه ممکن است ارقام هفتگی در حوالی تعطیلات بی ثبات باشد ، اما تعداد ادعاها همچنان زیاد است. از زمان شروع بحران ویروس کرونا در ایالات متحده ، حدود 20/65 میلیون نفر به مدت 9 ماه نوعی مزایای بیکاری دریافت کرده اند.

از سرگیری موارد ویروس کرونا و محدودیت های اخیر اعمال شده توسط برخی کشورها به بهبود بازار کار لطمه زده و در اقتصاد وسیع ایالات متحده فرو رفته است. در ماه نوامبر ، ایالات متحده فقط 245،000 شغل اضافه کرد و نرخ بیکاری 6.7٪ بود. فروش خرده فروشی ماه گذشته و در آغاز فصل خرید در تعطیلات حداکثر هفت ماه کاهش یافت و این نگرانی از کند شدن هزینه های مصرف کننده را افزایش داد.

مقامات امیدوارند که واکسن های Covid-19 ، که این هفته در ایالات متحده راه اندازی شده است ، به پیشرفت اقتصاد در یک پایه محکم تر کمک کند. هنوز ماهها طول می کشد تا اعتصابها به طور گسترده گسترش یابد.

تا آن زمان ، مسئولیت حمایت از اقتصاد به عهده فدرال رزرو و کنگره است. روز چهارشنبه ، بانک فدرال قول داد که خرید بدهی را تا پیشرفت چشمگیر بیشتر در بهبود ادامه دهد ، اما اقدامات وی انتظار اقدامات شدیدتری را نداشت. رئیس فدرال رزرو جی پاول بار دیگر تأکید کرد که برای حمایت موثرتر از اقتصاد در ماههای آینده به یک محرک مالی نیاز است.

رهبران کنگره به کار برای یک بسته محرک 900 میلیارد دلاری ادامه می دهند ، با تعدادی از اقدامات کمک رسانی ، از جمله مزایای کارگران خود اشتغالی و کنسرت ، در اواخر این ماه منقضی می شود – درست همانطور که انتظار می رود محدودیت های دولت فشار بیشتری بر کارگر وارد کند بازار.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir