ادعاهای جدید بیکاری در ایالات متحده بیش از حد انتظار کاهش یافت و به 712،000 رسید


ادعاهای جدید بیکاری در ایالات متحده هفته گذشته بیش از حد انتظار کاهش یافت ، در حالی که همچنان در سطح بالایی از نظر تاریخی باقی مانده بود زیرا برخی از کشورها در پاسخ به افزایش رکورد موارد ویروس کرونا و بستری شدن در بیمارستان ، محدودیت های تجاری خود را تغییر دادند.

وزارت کار ایالات متحده روز پنجشنبه گفت ، ادعاهای اولیه برای مزایای بیکاری به 712،000 تناسب فصلی از 787،000 هفته قبل کاهش یافت. این کمتر از پیش بینی اقتصاددانان در مورد 775،000 ادعا و تقریباً حتی در سطح پایین همه گیر 711،000 بود که اوایل ماه جاری ثبت شد.

تعداد آمریکایی هایی که به طور فعال مزایای بیکاری ایالتی را جمع آوری می کردند 5.5 میلیون نفر در هفته منتهی به 21 نوامبر بود ، در حالیکه در هفته قبل 6.1 میلیون نفر بود و 5.9 میلیون برآورد اجماع بود. ادعاهای جاری از 12.7 میلیون در اواسط سپتامبر کاهش یافت ، اگرچه اقتصاددانان تا حدودی کاهش کارگران بیکار را به مزایای منظم نسبت دادند.

نرخ بیکاری که معیار جایگزین بیکاری محسوب می شود ، از 4.2٪ به 3.8٪ کاهش یافت.

آخرین آمار چند روز پس از اعلام یک ناظر ایالتی اعلام شد که آمار نادرست بیکاری می تواند تلاش های سیاسی را برای پاسخگویی به تأثیر اقتصادی Covid-19 پیچیده کند. در گزارش روز دوشنبه ، خدمات گزارش دولت گفت که گزارش های هفتگی اداره کار “برآورد غلطی از تعداد افراد دریافت کننده مزایا در هفته در همه گیر همه گیر” را ارائه می دهد.

GAO گفت: “تعداد ادعاها برآورد دقیقی از تعداد افرادی است که در طی همه گیری به دلیل تأخیر در پردازش حجم تاریخی ادعاها و سایر مشکلات داده ای ، مطالبه خسارت می کنند.”

حتما بخوانید:
بانک های ایالات متحده از تأخیر سوئیچ Libor استقبال می کنند و 200 تریلیون دلار دارایی را تحت تأثیر قرار می دهند

این آژانس همچنین گفت که داده های مربوط به ادعاهای کمک به بیکاری همه گیر تحت تأثیر داده های ناسازگار گزارش شده توسط کشورها قرار دارد که بیشتر آنها به شرکت کنندگان در این برنامه پول پرداخت کرده اند.

برنامه PUA که به افراد خود اشتغالی و سایر افرادی که واجد شرایط مزایای منظم نیستند مزایایی را ارائه می دهد ، هفته گذشته 288701 ادعای جدید را به صورت غیر تعدیل شده جمع آوری کرد در حالیکه هفته قبل 318،855 بود.

مقامات فدرال رزرو هشدار داده اند که بهبود حمایت از بازار کار می تواند بدون حمایت مالی اضافی از واشنگتن متوقف شود ، در حالی که قانون گذاران هنوز با دامنه یک لایحه تخفیف دیگر در تضاد هستند زیرا ایالت ها محدودیت های سختگیرانه تری را برای تجارت ایجاد می کنند. یک گروه از سناتورهای دو حزب در تلاش برای از سرگیری مذاکرات برای توافق بین جمهوری خواهان و دموکرات ها ، پیشنهاد هزینه 908 میلیارد دلاری این هفته را ارائه دادند.

ایالات متحده همچنین با جهش در موارد ویروس کرونا و بستری شدن در بیمارستان در پاییز دست به گریبان بود و باعث ایجاد دور جدیدی از محدودیت ها شد که احتمالاً منجر به اخراج جدید می شود.

جی پاول ، رئیس فدرال رزرو روز سه شنبه گفت که بهبود اقتصادی “سریعتر” از حد انتظار بود ، اما خاطرنشان کرد که اشتغال همچنان زیر سطح قبل از همه گیری است.

آقای پاول در جلسه استماع در کمیسیون بانکی سنا به نمایندگان مجلس گفت: “ما می توانیم پیشرفت را تأیید كنیم و همچنین نشان می دهیم كه چقدر مانده ایم.”

حتما بخوانید:
دایسون نوید سرمایه گذاری های جدید در زمینه هوش مصنوعی ، رباتیک و باتری را می دهد

وی افزود: “ما تا زمانی که خطر خوب و واقعاً از بین برود و از طرف دیگر دولت ممکن است به کمک احتیاج داشته باشد از ابزارهای خود استفاده خواهیم کرد.”

وزارت کار در ماه نوامبر روز جمعه اطلاعات شغلی را منتشر می کند. اقتصاددانان تخمین می زنند که کارفرمایان در ماه نوامبر 469،000 شغل اضافه کرده اند ، در حالی که در اکتبر 638،000 شغل وجود دارد.

ایالات متحده بیش از نیمی از 22 میلیون شغل از دست رفته در مارس و آوریل در اوج خاموش شدن ویروس کرونا را بازیابی کرده است.

گزارش بیکاری نشان می دهد که از تاریخ 14 نوامبر ، 20.2 میلیون نفر در تمام برنامه های ایالتی و فدرال ادعای مزایا می کردند ، این در حالی است که طبق آمارهای اصلاح نشده که دو هفته تاخیر گزارش شده ، از 20.5 میلیون نفر بود.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید