[ad_1]

یک نظافتچی سابق فرانسوی 78 ساله ، یک اسپانیایی 96 ساله در یک خانه مراقبت و یک پرستار 29 ساله ایتالیایی جز among اولین افرادی در اتحادیه اروپا هستند که واکسن BioNTech / Pfizer علیه ویروس کرونا را دریافت کردند ، زیرا ویروس جدید و ویروس آلوده تری منتشر شد. در بلوک

در یک اقدام هماهنگ روز یکشنبه ، کشورها ، از جمله فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و اسپانیا ، واکسیناسیون افراد مسن در معرض خطر و پرسنل پزشکی و خدماتی در خط مقدم را آغاز کردند ، در حالی که هشدار داد که احتمالاً محدودیت ها در آینده نزدیک بیشتر از این خواهد بود راحت شد

فرانسه برنامه واکسیناسیون خود را از صبح روز یکشنبه با بیماران مسن و کادر پزشکی در سوران در حوالی پاریس آغاز کرد – اولین فردی که این آمپول را دریافت کرد موریس ، یک خانم تمیزکننده 78 ساله بازنشسته بود که بعد از ظهر یک بخش سالمندان در دیژون ، بورگوندی دنبال می شود.

سایر واکسینه های روز یکشنبه شامل آراچلی روزاریو هیدالگو ، 96 ساله در خانه سالمندان در گوادالاخارا بود که اولین کسی شد که در اسپانیا تزریق کرد و کلودیا آلیورنینی ، یک خواهر در رم ، اولین فردی که ایتالیا دچار سکته مغزی شد.

آراكلی روزاریو هیدالگو ، 96 ساله ، در یك خانه سالمندان در گوادالاخارا ، اولین كسی شد كه در اسپانیا آمپول زد

در آلمان ، ادیث کوئیزالا ، پیرزنی 101 ساله ، روز شنبه در ساکسونی-آنهالت واکسینه شده بود – و این باعث شد که وزارت بهداشت ملی شکایت کند که تصمیم مقامات منطقه ای برای شروع هر روز نیش زدن توزیع هماهنگ اتحادیه اروپا را تضعیف می کند.

کمپین واکسیناسیون پس از تأیید واکسن BioNTech / Pfizer توسط اولین تنظیم کننده اتحادیه اروپا ، اولین عکس Covid-19 که روز دوشنبه به آن چراغ سبز داده شد ، آغاز شد. نهادهای نظارتی در انگلستان و ایالات متحده نیز این واکسن را تأیید کرده و توزیع آن را در این ماه آغاز کردند.

اتحادیه اروپا 300 میلیون دوز BioNTech / Pfizer را سفارش داده است – برای 150 میلیون نفر كافی است ، زیرا برای هر فرد دو دوز لازم است و همچنین صدها میلیون دوز واكسن تأیید می شود ، از جمله موارد ساخته شده توسط AstraZeneca ، Sanofi-GSK ، جانسون و جانسون ، CureVac و Moderna.

به نقل از Le Journal du Dimanche ، اولیویه وران ، وزیر بهداشت فرانسه ، گفت: “اگر شما شش ماه پیش به من می گفتید كه این اتفاق خیلی سریع رخ می دهد ، من باور نمی كردم.” اما وی همچنین هشدار داد که دولت فرانسه نمی تواند سومین محاصره ملی را برای به تأخیر انداختن عفونت ها رد کند و از مردم خواست که شب سال نو را جشن نگیرند. مقامات آلمانی نیز هشدارهای مشابهی را صادر کرده و از شهروندان خواسته اند که برای جلوگیری از اجتماعات بزرگ در خیابان و مسدود کردن بیمارستان ها به دلیل جراحات ، از سنت آتش بازی خودداری کنند

فرانسه ، مانند آلمان و ایتالیا ، قبلاً موردی از ویروس کرونا ویروس جدید ، بسیار قابل انتقال را کشف کرده است که در مناطقی از جنوب انگلیس بسیار گسترده است و چندین کشور را وادار کرده است سفر با انگلستان را محدود یا ممنوع کنند. اسپانیا روز شنبه اعلام کرد چهار مورد را شناسایی کرده است که همه آنها از انگلیس است.

هنوز هیچ مدرک قطعی مبنی بر محافظت از واکسن های جدید در برابر گزینه جدید وجود ندارد. اما متخصصان می گویند احتمال انجام چنین کاری بسیار زیاد است ، زیرا احتمالاً بخشی از ویروس مورد هدف ، اصطلاحاً سنبله پروتئینی تغییر نکرده است.

با این حال ، محققان همچنین هشدار دادند که فعالیت های واکسیناسیون و محاصره احتمالاً در طولانی مدت “فشار تکاملی” بر روی ویروس وارد می کند ، به این معنی که هنوز اصلاحات واکسن های بسیار موثر مورد نیاز خواهد بود. مقامات بهداشتی پیش از این تخمین زده اند که به احتمال زیاد سالانه به اقدامات واکسیناسیون برای محافظت پایدار در برابر شیوع آینده نیاز است.

هنوز سوالاتی در مورد اینکه چه تعداد از شهروندان در نهایت واکسن می زنند باقی مانده است فرانسه در زمینه واکسن جزو مشکوک ترین کشورهای جهان است. در یک نظرسنجی در سال 2018 ، از هر سه نفر یک نفر با ایمن بودن واکسن مخالف است – بالاترین نسبت در هر کشور. طبق مطالعه YouGov در آلمان ، حدود دو سوم افراد آماده تزریق واکسن هستند ، در حالی که حدود 19 درصد مخالف واکسیناسیون هستند و 16 درصد دیگر در این مورد تصمیم نگرفته اند. از بین کسانی که گفته اند آماده واکسیناسیون هستند ، 33 درصد گفته اند که پس از انتظار برای دیدن تأثیر واکسن اول ، این واکسن را دریافت می کنند.

اما جنس اسپان ، وزیر بهداشت ، واکسن را به عنوان یک موفقیت ملی ربود. وی گفت: “این واکسن توسط BioNTech ، یک شرکت آلمانی تولید شده است.” “این واکسن ساخت آلمان به معنای امید برای ما و دنیا است.”

گزارشات اضافی توسط Donato Paolo Mancini و داویده جیلیونه در رم

[ad_2]

منبع: tech4life.ir