استیک پیشنهاداتی در فر است که باید در قفسه بگذارید

[ad_1]

تصور کنید که شما یک سرمایه گذار هستید و در یک پیشنهاد اولیه سرمایه گذاری می کنید. چقدر می توانید انتظار داشته باشید که توسط هزینه ها و هزینه ها جذب شود؟

در ایالات متحده ، این حدود 5-7 درصد درآمد است. کاملاً ذره ای از سرمایه گذاری شما.

اما این تنها یک راه برای خرید یک سرمایه گذاری جدید است. چطور می توانید پول خود را در یک وسیله نقلیه قرار دهید بدون اینکه بدانید دقیقاً چه کاری باید انجام دهید؟ این “چک های خالی” از وحشی ترین موارد در ایالات متحده است که به عنوان وسایل نقلیه هدف خاص یا Spacs شناخته می شوند. در پایان ماه نوامبر 182 IPO برای Spac وجود داشت که تقریبا 70 میلیارد دلار درآمد داشت. این در مقایسه با 59 در سال گذشته و تنها 46 در سال 2018 است.

با تأمین بودجه ، Spacs دو سال فرصت دارد تا چیزی پیدا کند که پول خود را صرف آن کند. اگر نتوانند ، می توانند منحل شوند. در همین حال ، پول سرمایه گذاران در یک صندوق پس انداز است.

طرفداران این ساختار – که در حال حاضر تعداد زیادی از آنها وجود دارند – ادعا می کنند که آنها با تحریک شرکت های شایسته ای که در غیر اینصورت نمی توانند لیست کنند ، هدف مفیدی دارند. میزان فروش Spac نسبت به فرآیند IPO کمتر است و نیازهای افشاگری آن کمتر است. در نگاه اول ، Spacs نیز کاملا معامله به نظر می رسد. هزینه ها در 5/5 درصد در پایین محدوده IPO است و تا زمانی که معامله ای انجام نشود توسط مروجین Spac (که می تواند یکی از بازیکنان بزرگ وال استریت یا یک سرمایه دار معروف باشد) بودجه تأمین می شود.

کنترل Spacs – و همچنین بسیاری از امور اقتصادی امروز – زمانی انجام می شود که سرانجام یک قرارداد ادغام منعقد شود. فقط در این صورت است که می فهمید هزینه واقعی این تلاش ها چقدر است.

مقاله اخیر دو دانشمند آمریکایی ، مایکل کلاوسنر و مایکل اولروژ ، تمام هزینه های این سازه را بررسی می کند. برخی از آنها واضح تر هستند ، مانند به اصطلاح “ارتقا” ، که به اسپانسر این حق را می دهد که ارزش معادل 25٪ وجوه پرداخت شده برای عرضه اولیه یا 20٪ از ارزش سهام افزایش یافته را آزاد کند. این فقط در صورت انجام معامله جلیقه به دست می آورد.

برخی دیگر ظریف تر هستند ، مانند حق سرمایه گذاران IPO برای خرید سهام خود با نرخ بهره به علاوه اگر این معامله را دوست ندارند. بسیاری از سرمایه گذاران Spac این کار را به طور منظم انجام می دهند – بیشتر به این دلیل که استراتژی بسیار خوبی است. شما در حالی که به ضمانت نامه و حقوق رایگان سهام اضافی که در IPO دریافت کرده اید به عنوان غرامت برای مشارکت خود ، پول خود را پس می گیرید.

در 47 بسته بررسی شده توسط نویسندگان ، آنها تخمین می زنند كه به طور متوسط ​​58٪ سهام نقد شده باشد ، خریداران با بازدهی كمی در بازار 11.6٪ مواجه هستند.

طرف دیگر تمام این سخاوت ، البته این است که توسط کسانی که به آن پایبند هستند پرداخت می شود. وجه نقد از Spac تخلیه می شود ، در حالی که سهام حامی مالی ادعاهای آنها را برای آنچه باقی مانده غرق می کند. در همین حال ، ضمانت نامه ها و حقوق سهام آزاد که توسط خریداران محفوظ است ، به این کاهش قیمت می افزایند. آقایان کلاوسنر و آقای اولروگ هزینه کل این اصطکاک را برای Spac متوسط ​​محاسبه کردند. آنها تخمین می زنند که برای هر دلار پول هنگام ادغام Spac به هدف تحویل داده می شود ، بنابراین 50 سنت سرسام آور مصرف می شود.

ویدئو: Spia mania: حمله رعد اسا از سال 2020

همه اینها بدان معناست که حامیان مالی باید معاملات باورنکردنی انجام دهند تا این همه رقت را جبران کنند. بیشتر نمی کنند آقای Klausner و Ohlrogge گزارش دادند که متوسط ​​بازده Spacs در 12 ماه پس از ادغام منفی 34.9٪ بوده است. این نه تنها ضعیف است. این فاجعه به مراتب از کسانی که فدیه کرده اند بدتر است.

هیچکدام از اینها تعجب آور نیست وقتی شما عدم تطابق علایق نهفته در ساختار را در نظر بگیرید. از آنجا که آنها سهام عدالت رایگان دریافت می کنند ، حامیان مالی می توانند از مزایای آن استفاده کنند حتی اگر سایر سرمایه گذاران زیر آب باشند. آقای کلاوسنر و آقای اولروژ نوشتند: “حامی مالی انگیزه ای دارد که در صورت انحلال گزینه جایگزین برای سرمایه گذاران Spac معامله گم شود.

چندین سازمان دهنده میلیاردر مانند بیل آکمن ، رئیس صندوق های تامینی ، معاملات صادقانه تری را انجام داده اند ، اما آنها اقلیت کوچکی هستند.

قفسه ها ممکن است جدید به نظر برسند. اما چیزهای جدید بسیار کمی در زیر نور خورشید در امور مالی وجود دارد. آنها می توانند ریشه خود را به سرمایه های عظیم سرمایه گذاری در دهه 1920 برسانند ، که جان کنت گالبرایت در کتاب خود در مورد فاجعه وال استریت در سال 1929 به یاد ماندنی توصیف کرده است. یا حتی این مصنوعات بالون دریای جنوبی ، شرکت به موقع آشکار خواهد شد. “

اعتماد سرمایه گذاری در دهه 1920 به طور مشابه به مهارت های شیمیایی حامیان مالی آنها بستگی دارد. گالبرایت نوشت: تمایل زیادی برای “پرداخت هزینه نبوغ سرمایه دار حرفه ای” وجود داشت.

چنین اعتمادی در طولانی مدت به ندرت جواب می دهد. “بارتون بیگز” سرمایه گذار فقید هشدار داد: “مبالغ هنگفتی تحت مدیریت و هزینه های بالا به معنای ناامیدی احتمالی از عملکرد است.” کسانی که توسط Spacs وسوسه می شوند باید به یاد داشته باشند که ساختار آنها برای عملکرد کمتری است.

jonathan.ford@ft.com

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme