اسکات اطلس ، مشاور ویروس کرونا ، دونالد ترامپ استعفا داد


اسکات اطلس ، معتمدترین مشاور ویروس کرونا در دونالد ترامپ استعفا داد و یک دوره جنجالی را پایان داد که بسیاری از درگیری های دولت با متخصصان بهداشت عمومی در مورد نحوه مقابله با بیماری همه گیر را دیده است.

دکتر اطلس روز دوشنبه تأیید کرد که پس از سه ماه آشفته که رئیس جمهور آمریکا را ترغیب به مخالفت با اقدامات کاهش ویروس کرونا کرد ، استعفا داد و دانشمندان برجسته ، از جمله همکاران خود در دانشگاه استنفورد را محکوم کرد.

دکتر اطلس در نامه استعفا به تاریخ 1 دسامبر نوشت: “ما آسیب های حبس طولانی مدت را از همان ابتدا شناسایی و برجسته کردیم ، از جمله اینکه آنها آسیب های جسمی زیادی به سلامتی و فشار روانی وارد می کنند ، خانواده ها را از بین می برند و به فرزندان ما آسیب می رسانند.”

وی افزود: اگرچه ممکن است برخی با این توصیه ها مخالف باشند ، اما تبادل آزاد ایده ها است که منجر به حقایق علمی می شود ، همان بنیادی از جامعه متمدن است.

در حالی که آقای ترامپ با تکرار ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در انتخابات ، از به رسمیت شناختن انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر خودداری کرد ، به نظر می رسد دکتر اطلس نتیجه رای گیری را پذیرفته است. وی نوشت: “من صمیمانه آرزوی بهترینها را برای تیم جدید دارم زیرا آنها ملت را در این دوره های باتجربه و قطبی هدایت می كنند.”

آقای ترامپ پس از یک سری حضور در فاکس نیوز در ستایش رئیس جمهور به دلیل مخالفت با محاصره دولت ، دکتر اطلس ، متخصص نورورادیولوژیست و عضو ارشد موسسه راست گرای هوور را در ماه آگوست منصوب کرد.

حتما بخوانید:
اتوبار بلوار تعاون |اتوبار در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

در داخل دولت ، دکتر اطلس ثابت كرد كه مخالف سرسخت محاصره ها است ، و در عوض به دنبال پاسخی بود كه از آسیب پذیرترین افراد محافظت كند در حالی كه اجازه می دهد بیماری به جامعه گسترده تر شود تا رسیدن به گله ایمنی.

این رویکرد موجب حمایت رئیس جمهور شد ، اما خشم بسیاری از دانشمندان برجسته ، از جمله دانشگاه استنفورد ، خانه موسسه هوور را برانگیخت که هشدار دادند این امر میلیون ها زندگی را در معرض خطر قرار می دهد.

در ماه سپتامبر ، 78 دانشمند استنفورد نامه ای عمومی را امضا کردند که در آن اظهار داشت: “بسیاری از نظرات و گفته های وی با علم مستقر مغایرت دارد و بنابراین سلامت عمومی را تضعیف می کند.”

کارشناسان از مقاومت دولت ترامپ در برابر محاصره انتقاد کرده اند ، حتی با افزایش موارد ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در ایالات متحده به بالاترین سطح رسیده است. بر اساس پروژه ردیابی Covid ، تعداد افراد در بیمارستان های مبتلا به ویروس از روز دوشنبه رکورد 96.039 نفر بود.

دکتر اطلس همچنین از دست همکاران خود در گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید و سایر جاهای دولت غافل شد که با ارتقا سطح شهرت آنها برداشته شد.

وی برای مثال هنگامی كه از مقامات بهداشت عمومی خواست تا توصیه به افراد بدون علائم ویروس كرونا را متوقف كنند ، حتی اگر آنها با یك فرد ویروس در تماس بوده اند ، مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری را در ایالات متحده خشمگین كرد.

حتما بخوانید:
چین در اجلاس سازمان ملل گام هایی را برای دستیابی به اهداف آب و هوایی تعیین می کند

دکتر اطلس همچنین علناً با همکاران خود در گروه ویژه ، آنتونی فاوسی ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی و رابرت ردفیلد ، رئیس CDC ، پس از گفتن به کنگره که 90 درصد آمریکایی ها مستعد ابتلا به بیماری.

این خط زمانی فوران کرد که دکتر ردفیلد در حین پرواز شنیده شد و گفت: “همه چیز [Dr Atlas] می گوید خلاف واقع است ”

آنجلا راسموسن ، یک ویروس شناس در دانشگاه کلمبیا ، گفت: “او توانست بر اساس بی لیاقتی و ناآگاهی خود در مورد بیماری های عفونی ، هزاران مورد از بیماری کووید 19 ، اطلاعات غلط و غیر مستقیم را گسترش دهد.”

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید