[ad_1]

هند در حالی که کشاورزان و فعالان مخالف کارزار خود را علیه قوانین جدید با هدف زمینه سازی برای اصلاح بازار کشاورزی افزایش داده اند ، دچار خلل و اختلال در جاده ها و راه آهن شده اند.

اعتصاب ملی در حمایت از هزاران کشاورز معترض که از 12 روز گذشته در مرز ایالت دهلی نو تجمع کرده اند ، یک چالش سیاسی ناخوشایند برای نارندرا مودی است.

نخست وزیر هند از چهره یک مرد قدرتمند برخوردار است که قادر است اراده خود را بر ملت شورشی تحمیل کند ، اما حزب او بهاراتیا جاناتا در تلاش است کشاورزان را جذب کند.

تحلیلگران می گویند فشار بر اصلاحات اساسی در بازار كشاورزی كالاهایی كه میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار می دهد بدون هیچ مشورت عمومی جدی ، دستورالعمل ناآرامی است.

رسام سینگ 55 ساله که روز سه شنبه به مسدود کردن بزرگراه پنجاب کمک کرد ، گفت: “قانون جدید برای کشاورزان مثل من و حتی برای عموم مردم حکم اعدام است.”

“اما این دولت این مسئله را به عنوان یک مسئله نفسانی مطرح کرد. آنها نمی خواهند به ما گوش دهند. “

مثلث لایحه های بحث برانگیز کشاورزی ، علی رغم تردیدهای جدی در مورد اکثریت دولت ، در یک جلسه پراکنده پارلمان با رای آشفته در ماه سپتامبر شکسته شد. چندین متحد BJP که از نگرانی کشاورزان آگاه بودند ، خواهان زمان بیشتری برای در نظر گرفتن عواقب صورتحساب بودند ، اما این مطالبات پذیرفته نشد.

– او هست [Mr Modi] درگیر شوید ، “گفت: یامینی آیر ، رئیس مرکز مطالعات سیاسی ، یک اتاق فکر مستقر در دهلی نو. “این همه سو political مدیریت سیاسی بود ، فقط فکر می کردید که می توانید بولدوزر کنید. نتیجه شکست کامل اعتماد است.

“این اصلاحات بسیار بزرگی است ، اما برای اصلاح صحیح آن نیاز به ایجاد اجماع ، مذاکره و تعهد است.”

آجی جاکار ، رئیس بهارات کریشاک سماج یا مجمع کشاورزان هند ، این قوانین را “یک نمونه ایده آل از سیاست دولت ساخته شده توسط بوروکراسی بدون مشورت با ذینفعان ادعا شده” خوانده است. آنها در نتیجه تصویب لایحه ثابت شدند و آنها فقط روند کار را شروع کردند. ”

هزاران کشاورز در 12 روز گذشته در مرز دهلی بسیار گسترده بوده اند © STR / EPA-EFE / Shutterstock

قوانین جدید به طور ضروری به الزام دوران سوسیالیست برای کشاورزان برای فروش محصولات خود به واسطه های دارای مجوز در حیاط بازار تحت نظارت دولت پایان می دهد. آقای مودی اصرار داشت که این سیستم با اجازه دادن به خریدار بیشتر و برنده شدن قیمت های بالاتر ، کشاورزان را “آزاد” می کند.

اما کشاورزان می ترسند که با آزادسازی امکان مرگ نهایی دولت فراهم شود حمام – جایی که اکنون برای تعیین ارزش منصفانه محصولات استفاده می شود – که آنها را در معرض منافع قدرتمند شرکت ها قرار می دهد.

اگرچه بازارهای دولتی از بین نمی روند ، کشاورزان می توانند محصولات خود را به هر کسی که بخواهد خریداری کند ، بفروشند.

مهالا کریشنامورتی ، انسان شناس در دانشگاه آشوکا که به مطالعه بازارهای کشاورزی می پردازد ، گفت: “این یک عمل چشمگیر مقررات زدایی است.” “افرادی که معتقدند سیستم فعلی از آنها محافظت می کند ، می ترسند.”

کشاورزان همچنین نگرانند که مقامات در حال بحث در مورد اصلاحات در برنامه تهیه مواد غذایی ناکارآمد هند هستند. این برنامه شامل شرکت دولتی صنایع غذایی در هند است که تن گندم و برنج را با قیمت های ثابت خریداری می کند تا به عنوان کمک غذایی یارانه ای برای فقرا توزیع کند.

خانم کریشنامورتی گفت: “این احساس وجود دارد که اصلاحات تدارکات عمومی قریب الوقوع است و این آغاز آن است.”

وزیران دولت هفته گذشته در تلاش برای از بین بردن ترس کشاورزان و تشویق آنها برای بازگشت به خانه ، در مذاکرات چند روزه شرکت کردند و پیشنهاد اصلاح لایحه های بحث برانگیز را دادند. اما اتحادیه های کشاورزان برای لغو کامل آنها تحت فشار هستند و مدتهاست که عمیق تر شده اند.

خانم کریشنامورتی گفت: “واقعاً بسیار دشوار است که ببینیم چگونه این مسئله حل خواهد شد بدون اینکه دولت نشان دهد آنها آماده کناره گیری هستند.” “من نمی دانم که آیا می توان چهره را نجات داد. خیلی سخته “

گزارش اضافی توسط جیوتسنا سینگ در دهلی نو

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر