[ad_1]

دو عضو خانواده میلیاردر ساكلر به دلیل رنج ناشی از اپیدمی مواد مخدر در ایالات متحده عذرخواهی كردند ، اما از مسئولیت شخصی نقشی كه شركت آنها Purdue Pharma ، تولید كننده OxyContin ایفا كرد ، در هنگام شهادت قبل از كمیته كنگره در روز پنجشنبه خودداری كردند.

جلسه دادرسی در کمیته نظارت مجلس نمایندگان یکی از معدود حضورهای عمومی اعضای خانواده ساکلر بود که به شدت از حریم شخصی خود محافظت می کردند ، حتی زمانی که تولیدکننده مواد مخدر که آنها در اختیار داشتند به اتهام دامن زدن به یکی از بدترین اپیدمی های اعتیاد امروز متهم شد. .

کیت ساکلر ، معاون سابق رئیس و عضو هیئت مدیره پردو فارما از سال 1990 تا 2018 و دیوید ساکلر ، عضو هیئت مدیره از سال 2012 تا 2018 ، برای خانواده هایی که به دلیل اعتیاد به مواد افیونی و مصرف بیش از حد افراد ، افراد خود را از دست داده اند ، ابراز ناراحتی کردند.

اما خانم ساکلر گفت که براساس آنچه از گزارش مدیریت به هیئت مدیره می فهمد ، نمی تواند به کاری فکر کند که متفاوت انجام دهد.

وی به کمیته نظارت و اصلاح مجلس گفت: “من خوشحال خواهم شد که از مردم آمریکا به خاطر دردی که متحمل شده اند عذرخواهی کنم.” “من هم خیلی عصبانی هستم. من عصبانی هستم که برخی از افراد در پردو قانون را نقض کرده اند. ”

آقای ساكلر گفت او “عمیقا و عمیقاً ابراز تأسف می كند كه OxyContin در هرگونه اعتیاد و مرگ نقش داشته است”. وی افزود: من فکر می کنم رفتار قانونی و اخلاقی داشتم و معتقدم که سوابق کامل این موضوع را ثابت خواهد کرد.

پوردو فارما داروی مخدر قدرتمند OxyContin را در سال 1996 راه اندازی کرد و میلیاردها دلار فروش کسب کرد که این هم زمان با اپیدمی اعتیاد بود که از 20 سال پیش در آمریکا بیداد می کند.

این بحران با افزایش نسخه های دارویی مانند OxyContin قبل از تبدیل شدن به یک اپیدمی با داروهای غیرمجاز از جمله هروئین و فنتانیل آغاز شد. براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، روزانه حدود 128 نفر در مصرف مواد افیونی قانونی و غیرقانونی بیش از حد مصرف می کنند.

حتی وقتی شرکت آنها درگیر این بحران بود ، اعضای خانواده ساکلر دیده نمی شدند ، اگرچه تلاش های خیرخواهانه آنها باعث شد تا نام آنها ده ها موزه و گالری در سراسر جهان را آراسته کند. پوردو فارما سالهاست که برای جلوگیری از انتشار تعویق 2015 که توسط ریچارد ساکلر ، پدر دیوید ، نبردی که سال گذشته از دست داده است ، مبارزه می کند.

کارولین مالونی ، رئیس کمیته نظارت حزب دموکرات ، گفت اعضای خانواده با هدف قرار دادن داروهای تجویز شده با حجم بالا و فشار دادن دوزهای بالاتر ، مدیران پوردو را تحت فشار قرار داده اند تا سهم بازار OxyContin را افزایش دهند.

“این شرکت نقشی محوری در تأمین یکی از ویران کننده ترین بحران های بهداشت عمومی آمریکا داشته است. پوردو از زمان راه اندازی OxyContin بیش از 35 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. ”

حسابرسی انجام شده به عنوان بخشی از قرارداد ورشکستگی پوردو نشان داد که اعضای خانواده حدود 10 میلیارد دلار از شرکت برداشت کردند که نیمی از آن برای مالیات و سرمایه گذاری مجدد در شرکت های دیگر استفاده شد.

پوردو فارما در ماه اکتبر با معامله 8 میلیارد دلاری با ایالات متحده موافقت کرد و اذعان کرد که “به طور عمدی و عامدانه با دیگران توافق و توافق کرده است تا” پزشکی که دارو را بدون هدف قانونی توزیع می کنند “کمک و مساعدت کند.

اما اعضای خانواده ساکلر که با پرداخت 225 میلیون دلار در یک معامله مرتبط موافقت کردند ، این ادعا را رد کردند.

هیچ توافقی مدیران ساکنان ، کارمندان یا اعضای خانواده را از مسئولیت کیفری آینده منصرف نمی کند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir