افزایش موارد ویروس کرونا در ایالات متحده چشم انداز اقتصاد را کدر می کند


اقتصاد ایالات متحده بدون افزایش حمایت مالی قابل توجه ، با شتاب سریع در موارد ویروس کرونا و محدودیت های جدی جدید در تجارت روبرو است و ترس از یک ضربه بهبودی را افزایش می دهد.

اگرچه بازارهای سهام از نظر پیشرفت در تولید واکسن به شدت گرد هم آمده اند ، وخیم تر شدن وضعیت سلامت در سراسر کشور ، با نزدیک شدن به ماه های زمستان ، بلافاصله اقتصاد ایالات متحده را تهدید می کند.

ایالات متحده تاکنون در این ماه بیش از 1 میلیون مورد ویروس کرونا ثبت کرده است و سیستم مراقبت های بهداشتی در برخی مناطق این کشور تحت فشار جدی قرار دارد. اقدامات جلوگیری از مسدود کردن در تعدادی از ایالت ها و شهرهای بزرگ برای جلوگیری از گسترش این اقدامات صورت گرفته است.

در حالی که کاخ سفید و کنگره روی 3 تریلیون توافق کردند. اقدامات دولت آمریكا برای مقابله با محاصره اولیه همه گیر در ماه مارس و آوریل ، آنها نتوانستند در مورد محرك اضافی به توافق برسند قبل از انتخابات و در صورت وجود ، پیشرفت كمی در جهت توافق پس از رای گیری انجام دادند.

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، با توجه به فوریت شرایط ، حتی قبل از آغاز به کار خود در ژانویه خواستار سازش شد ، موقعیتی که روز یکشنبه توسط رون کلاین ، انتخاب وی به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید تقویت شد.

وی روز یکشنبه به NBC گفت: “موارد زیادی وجود دارد که باید منتظر بمانند تا جو بایدن رئیس جمهور شود ، اما این یکی از آنها نیست” ، و افزود که کمک مستقیم به مردم و ایالت ها و مقامات محلی برای جلوگیری از از دست دادن مشاغل مهم بود. “این یک بحران ملی است ، اکنون به اقدامات دو حزب احتیاج دارد.”

حتما بخوانید:
شیلنگ شما چقدر سبز است؟

حتی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور کناره گیری که ماه ها به دلیل تسکین اقتصادی جدید ویروس کرونا خشمگین شده است ، آخر هفته در توییتی گفت که خواهان توافق است.

با این حال ، هنوز اختلافات زیادی بین دموکرات ها در کنگره وجود دارد که خواستار بسته گسترده تر و گران تری به ارزش بیش از 2 تریلیون دلار هستند. دلار و جمهوری خواهانی که معتقدند نیاز اقتصاد بسیار کمتر است. این باعث نگرانی اقتصاددانان از دستیابی به توافق قابل توجهی می شود که باعث می شود خانوارها و مشاغل بتوانند هزینه های خود را حفظ کنند ، حتی در صورت ایجاد محاصره جدید و اخراج یا اخراج کارگران.

رون کلاین ، رئیس ستاد جو بایدن ، خواستار اقدام سریع برای مقابله با مشکلات اقتصادی در حال رشد موارد Covid-19 شد © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

“از نظر بهداشتی و در نتیجه از نظر اقتصادی ، ما واقعاً در جای خوبی نیستیم ، در حقیقت هیچ راهی برای شیرین کردن آن وجود ندارد. ما زمستان بسیار طولانی را در پیش داریم. ”

“اخبار مربوط به واکسن ها ، پس اندازهای جمع شده ، فرصت بازگشت به وضعیت طبیعی جدید در مدت شش ماه بسیار دلگرم کننده و منبع خوش بینی است ، اما امروز آنها هیچ کاری برای ما انجام نمی دهند.”

مایکل Ferroli ، اقتصاددان ارشد آمریکایی در JPMorgan Chase ، گفت که اگر حمایت مالی این بار کندتر یا پایین تر از حد انتظار باشد ، در مقایسه با کمک های ارائه شده در طول موج اول ویروس ، “قطعاً” خطرات قابل توجهی برای رشد ایجاد می کند “در زمانی که حرکت از قبل کاهش یافته بود.

اطلاعات مربوط به هزینه کارت اعتباری و بدهی خود JPMorgan Chase که هفته گذشته منتشر شد ، کاهش قابل توجهی در ماه نوامبر نشان داد ، به ویژه در کشورهایی که از افزایش زیاد موارد ویروس کرونا رنج می برند.

“من نمی گویم که شواهد در حال حاضر روشن است که ما دو بار وارد می شویم. اما مطمئناً برخی علائم هشدار دهنده وجود دارد. ”

نانسی پلوسی ، رئیس حزب دموکرات مجلس نمایندگان ، روز جمعه گفت که بسته محرک برای اولین هفته در کنگره ، در جلسه اردک لنگ قبل از روی کار آمدن نمایندگان جدید و آقای بایدن ، اولویت اصلی بود. . وی به خبرنگاران گفت: “این یک سیگنال قرمز است ، همه دستها روی عرشه هستند.”

اما میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری خواهان و سناتورهای کنتاکی ، فوریت یکسانی را احساس نمی کند و هیچ گفتگوی جدی در مورد کپیتول هیل از سر گرفته نشده است.

عدم حمایت مالی در بزرگترین اقتصاد جهان با وخیم تر شدن بحران ویروس کرونا ممکن است فشار بر روی فدرال رزرو را برای اقدام بیشتر افزایش دهد ، حتی اگر این کشور قبلاً مبالغ هنگفتی را تأمین کرده باشد و فاقد ابزار لازم برای حمایت مستقیم از کارگران و شرکتهای محروم باشد. .

بانک فدرال در اوایل نوامبر در نشست سیاسی پس از ریاست جمهوری از هرگونه اقدام سیاسی جدید خودداری کرد ، اما درباره تغییراتی در برنامه خرید دارایی خود بحث کرد که می تواند “در صورت لزوم مسکن بیشتری فراهم کند” ، همانطور که جی پاول گفت. رئیس فدرال رزرو آن را در یک کنفرانس خبری تشریح کرد.

چشم انداز چنین اقدامی احتمالاً در جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در اواسط دسامبر مورد توجه قرار خواهد گرفت ، اما برخی از استراتژیست ها گفتند که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است مجبور به حرکت حتی زودتر از قبل شود.

استیو انگلیسر ، رئیس استراتژی کلان آمریکای شمالی در Standard Chartered ، در یادداشتی نوشت که بانک فدرال می تواند خرید دارایی های خود را افزایش دهد و به عنوان اقدام بعدی خود تلاش کند فرصت های اعتباری خود را برای مشاغل آشفته گسترش دهد.

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی FT را که به سرعت در حال تحول است دنبال کنید.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید