انتخابات محلی برزیل بولسونارو را گرفت


احزاب سنتی میانه رو و راست میانه جوایز عمده ای را در انتخابات شهرداری برزیل در روز یکشنبه به دست آوردند ، در حالی که نامزدهای مورد حمایت رئیس جمهور پوپولیست ژایر بولسونارو پیچ خوردند.

استر سولانو ، استاد سیاست در دانشگاه فدرال سائوپائولو ، گفت: “بگذارید بگوییم” سیاست قدیمی “بازگشت.

حزب کارگر چپ که بین سالهای 2003 تا 2016 به مدت 13 سال برزیل را اداره می کرد نیز مورد هدف قرار گرفت و سوالاتی در مورد چشم اندازهای سیاسی بلند مدت آن ایجاد کرد. حزب رئیس جمهور سابق محبوب لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا نتوانست شهرداری های هیچ یک از مهمترین شهرهای برزیل را به دست آورد.

انتخابات در بیش از 5000 شهرداری به عنوان نشانه مهمی از جو سیاسی در بزرگترین کشور آمریکای لاتین قبل از انتخابات ریاست جمهوری دو سال بعد تلقی می شود.

آنها همچنین فرصتی مهم برای احزاب برای به دست آوردن کنترل ماشین سیاسی محلی هستند که می تواند برای مبارزات انتخاباتی فدرال در سال 2022 استفاده شود.

در سائو پائولو ، بزرگترین و ثروتمندترین شهر برزیل ، شهردار راست میانه چالش گیلرمو بولوس ، فعال سابق جناح چپ که در حمایت از جوانان این شهر سوار می شد را رد کرد. پیروزی آقای کوواس مزیتی برای جاه طلبی های سیاسی متحد خوآو دوریا ، فرماندار ایالت سائوپائولو است که سال گذشته به عنوان یکی از شدیدترین منتقدان آقای بولسونارو مطرح شد.

در ریودوژانیرو ، شهردار فعلی مارسلو کریولا ، متحد اصلی آقای بولسونارو ، قاطعانه توسط ادواردو پائس ، شهردار سابق شهر ساحلی که 64 درصد آرا را به دست آورد ، شکست خورد.

حتما بخوانید:
اندونزی انتظار دارد جو بایدن موضع "حرفه ای" تری در قبال چین داشته باشد

فقط در ویتوریا ، مرکز استان اسپیریتو سانتو ، نامزدی با حمایت رئیس جمهور برزیل برنده شد.

مارکو نوگیرا ، تحلیلگر سیاسی در دانشگاه ایالتی سائوپائولو گفت: “بولسوناریسم امسال شکست خورد و ممکن است در سال 2022 مورد تهدید قرار گیرد. این بستگی به این دارد که در دو سال آینده چه کاری می تواند انجام دهد.”

“اما تأیید این نکته نیز مهم است که احزابی که از او در کنگره حمایت می کنند در این انتخابات عملکرد ضعیفی نداشته اند. باید ببینیم که آنها سال آینده چه خواهند کرد. مرکز سیاست برزیل خانه همه است. “

با این حال ، تعداد کمی از تحلیلگران نتایج روز یکشنبه را ضربه مهلکی به رئیس جمهور برزیل می دانند و می گویند وی به دلیل جذابیت شخصی خود محبوب است.

آقای بولسونارو در حال حاضر بسیار با نظرسنجی در زمینه نظرسنجی های ملی درگیر است ، با میزان تأیید تقریباً 38٪ ، سطح بالایی برای روسای جمهور برزیل.

حزب رئیس جمهور سابق لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا ، در تصویر ، نتوانست شهرداری های هیچ یک از مهمترین شهرهای برزیل را به دست آورد © آماندا پرووبلی / رویترز

پس از آنکه دولت وی بورسیه ماهیانه ویروس کرونا را در حدود 120 دلار به فقیرترین شهروندان کشور پرداخت ، محبوبیت وی امسال افزایش یافت.

با این حال ، نتایج انتخابات احتمالاً پایه های حزب کارگر قدرتمندی را که یک بار از زمان انتخاب آقای بولسونارو در سال 2018 در مخالفت می جنگید ، متزلزل کند.

این حزب به دلیل عدم موفقیت در ترویج خون جدید و تمرکز مداوم بر رئیس جمهور سابق لولا ، که خود بخاطر دست داشتن در رسوایی فساد طولانی مدت برزیل بحث برانگیز بود ، مورد انتقاد قرار گرفت.

“یک چپ جوان جدید قوی تر می شود. بدون شک ، چهره اصلی چپ در برزیل امروز گیلرمو بولوس است و برای اولین بار پس از سالها ، این رهبری به PT تعلق ندارد. ” “PT در خطر جدی تبدیل شدن به یک حزب بوروکراتیک و بدون قدرت است.”

با ثبت تعداد بیشماری از زنان ، رنگارنگان و پرسنل نظامی که برای تصدی کرسی ها رقابت می کردند ، انتخابات با افزایش بسیج در طیف سیاسی همراه بود.

گزارش اضافی توسط کارولینا پولیس

ویدئو: چگونه بولسونارو برزیلی از Covid-19 استفاده می کند


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید