انگلیس اذعان می کند که برای محافظت از کارخانه های اتومبیل به خودروهای هیبریدی تخفیف می دهد


انگلیس امتیازاتی اساسی را در قوانین خود برای دكربن زدایی وسایل نقلیه جدید در نظر گرفته است تا از آینده كارخانه های انگلیس متعلق به تولیدكنندگان ژاپنی تویوتا و نیسان محافظت كند.

ماه گذشته ، برنامه هایی برای فروش تدریجی خودروهای جدید بنزینی و دیزلی تا سال 2030 رونمایی شد ، اما خرید برخی از هیبریدها تا سال 2035 مجاز است.

اصلاحات آخرین لحظه در پیشنهادها برای اجازه فروش “هیبریدهای کامل” – مانند اتومبیل های ساخته شده توسط تویوتا و نیسان ، که آلایندگی کمتری نسبت به مدل های فقط بنزین دارند ، اما محدوده محدود فقط برای برق است – باعث خشم گروه های سبز شد که می گویند این سیاست را تضعیف می کند.

وزیر حمل و نقل ، راشل مک لین ، به اجلاس تحرک آینده مالی فایننشال تایمز گفت: “ما این روش را اتخاذ کردیم زیرا به صنعت گوش می دادیم و می فهمیدیم که آنها برای پایگاه تولید این کشور چقدر مهم هستند.”

وی افزود: “ما همچنین تشخیص می دهیم كه فناوری هیبریدی می تواند گامی برای افراد باشد كه دارای هیبریدی باشند ، این اغلب به آنها كمك می كند تا اطمینان حاصل كنند كه بعداً خرید یك خودروی كاملاً برقی را انجام دهند.”

این تغییر به منظور محافظت از شبکه شکننده کارخانه های اتومبیل سازی در انگلیس که پس از همه پرسی سال 2016 تحت فشار کاهش فروش داخلی و عدم اطمینان در مورد Brexit قرار دارند ، طراحی شده است.

طی دو سال گذشته ، هوندا و فورد از تعطیلی کارخانه در انگلستان خبر داده اند ، در حالی که نیسان در سال 2019 از ساخت مدل های اضافی در کارخانه ساندرلند خود صرف نظر کرد.

پس از چندین تاخیر ، نیسان تولید نسخه هیبریدی قشقایی را در سال آینده در ساندرلند آغاز خواهد کرد ، در حالی که بیش از 90 درصد اتومبیل های خارج شده از خط در سایت Burnaston تویوتا هیبریدی هستند.

وزرا از لزوم دوری از مدیران اتومبیلرانی بین المللی که گزارش آنها به دفتر مرکزی آنها در خارج از کشور برای تأمین سرمایه گذاری های آینده در انگلیس ضروری است ، آگاه هستند. این دو شرکت با هم دهها هزار شغل در انگلیس حفظ می کنند.

حتما بخوانید:
معرفی دسته گل ارزان و انواع آن

ساعاتی پس از اعلام برنامه ها برای سال 2030 ، نخست وزیر بوریس جانسون این بخش را آرام کرد و به جلسه آنلاین مدیران بازرگانی از جمله جیانلوکا دی فیچی رئیس نیسان اروپا پیوست که در مورد پیشنهادها بحث و گفتگو کرد.

چقدر امتیاز بخشنده خواهد بود به پارامترهای دقیق ترکیبی که مجاز به فروش هستند ، کاهش می یابد ، که باید در یک مشاوره سال آینده تخریب شود.

این اقدامات بیانگر آن است كه هیبریدها “اگر بتوانند مسافت قابل توجهی را با انتشار صفر طی كنند” مجاز خواهند بود ، عبارتی كه بسیار مورد بحث و گفتگو خواهد بود.

سیستم هیبریدی تویوتا که 20 سال است که در پریوس فروش می کند به همین دلیل است که این غول ژاپنی کمترین میزان انتشار CO2 را در بین تولیدکنندگان در اروپا دارد ، حتی اگر یک دستگاه خودرو کاملاً برقی هم فروخته نباشد.

این شرکت معتقد است که بیش از 60 درصد از هر سفر شهری با تولید گازهای گلخانه ای صفر کار می کند ، البته به صورت دوره ای هنگامی که موتور خاموش و شارژ می شود تا باتری شارژ شود.

در مقابل ، هیبریدهای پلاگین مانند نمونه های تولید شده توسط BMW و Volvo که در یک جعبه دیواری شارژ می شوند ، تنها با باتری خود می توانند ده ها مایل را طی کنند ، اگرچه باتری های بزرگتر این فناوری را بسیار گران تر می کنند. .

هر دو سیستم “زنگ خطر” خودروها را فقط با برق از بین می برند ، زیرا موتور در اتومبیل هنگام کم شدن باتری متوقف می شود.

هفته گذشته ، هاکان ساموئلسون ، مدیر عامل ولوو گفت که این برند می تواند فروش هیبریدی را به طور کلی متوقف کند و قبل از پایان دهه به اتومبیل های کاملا برقی روی آورد.

وی به اجلاس FT Future of the Car گفت: “من تعجب می کنم اگر ما فقط از سال 2030 ماشین های الکتریکی تأمین نکنیم.”

در اقدامی کاملاً غیرمعمول برای تویوتا ، یکی از وفادارترین سرمایه گذاران اتومبیل در انگلیس و طبیعتاً مخالف تهدید زبان ، این شرکت قبلاً هشدار داده بود که در صورت ممنوعیت سیستم در آینده در عملیات انگلیس خود سرمایه گذاری نخواهد کرد.

حتما بخوانید:
با ادامه روند گفتگوهای تجاری با اتحادیه اروپا ، پوند انگلیس بیش از 1 درصد کاهش می یابد

اگر نتوانند اتومبیل های تولیدی خود را در انگلیس بفروشند ، هر دو نیسان و تویوتا تلاش خواهند کرد تا کارخانه های مربوطه خود را در ژاپن ترغیب کنند تا در انگلیس سرمایه گذاری کنند.

یکی از صاحب نظران گفت: “اگر نمی توانید محصولی را در محلی که خود تولید کرده اید بفروشید ، این یک مرحله چالش برانگیز است.”

به گفته داگ پار ، دانشمند ارشد گروه محیط زیست Greenpeace UK ، هنوز هم این گمانه زنی ها تاریخ به تدریج حذف عنوان را “کاملاً تضعیف می کند”.

وی گفت: “اگر هیبریدی نداشته باشیم که مسافت های زیادی 50 ، 60 یا 70 کیلومتر را طی کند ، در واقع ما در مورد ممنوعیت 2035 صحبت می کنیم ، نه ممنوعیت 2030”.

“دشوار است تصور کنید که تا سال 2030 ، به هر حال تعداد زیادی ماشین غیر هیبریدی وجود خواهد داشت.”

در حال حاضر ، طبق اعلام اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان اتومبیل ، 22 درصد از اتومبیل های فروخته شده در انگلیس نوع وسیله نقلیه مجاز است.

اما یک قانون پان اروپایی که احتمالاً در الزامات بریتانیا پس از Brexit بازتولید می شود ، به متوسط ​​انتشار CO2 وسیله نقلیه در پایان دهه نسبت به آغاز سال ، باید 5/37 درصد کاهش یابد ، چیزی که همه را نابود خواهد کرد ، جز تعداد انگشت شماری. موتورهای احتراق داخلی

LMC ، پیش بینی داده های پیش اندازه گیری شده در انگلستان ، انتظار داشت که ماشین های موتوری تنها در پایان دهه تنها 8٪ از فروش را به خود اختصاص دهند ، انتظار می رود که اتومبیل های مجهز به باتری به 40٪ از فروش برسند.

بقیه انواع مختلف اتومبیل های دارای پیل سوختی هیبریدی یا هیدروژنی خواهند بود. طبق گفته آقای پار ، “پس از سال 2030 ، چه تعداد مجاز هستند” نبردی که هنوز در راه نیست.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید