[ad_1]

دولت انگلیس با اتحادیه اروپا تقسیم شده و برنامه هایی را برای تعلیق تعرفه های مجازاتی یارانه های ایالات متحده برای هواپیماها در تلاش برای زمینه سازی برای توافق تجاری پس از Brexit با واشنگتن ، فاش کرد.

ماه گذشته ، اتحادیه اروپا در پاسخ به کمک های غیرقانونی دولتی به بوئینگ ، گروه هواپیمایی ، 4 میلیارد دلار محصولات آمریکایی را با تعرفه های حداکثر 25٪ به دست آورد. این اقدام جدیدترین جنگ 16 ساله برای یارانه ها بود ، یکی از طولانی ترین اختلافات تجاری.

واشنگتن سال گذشته تعرفه 7.5 میلیارد دلاری را برای واردات اروپا به ایالات متحده وضع کرد ، پس از اینکه سازمان تجارت جهانی دریافت که هواپیماساز ایرباس فرانسه-آلمان نیز از کمک های غیرقانونی دولتی بهره مند شده است.

این اقدام توسط لیز تروس ، دبیر تجارت انگلیس ، تلاشی برای جلب رضایت جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریكا تلقی خواهد شد زیرا دولت بوریس جانسون تلاش می كند تلاش های خود را برای یك معامله تجاری جداگانه با ایالات متحده از سر بگیرد.

خانم تروس گفت که انگلستان می خواهد “به توافق نامه ای چانه زنی برسد تا بتوانیم روابط تجاری خود را با ایالات متحده تعمیق بخشیم”.

با این حال ، هفته ها مشخص نبود که آیا پادشاهی متحده با توجه به وضعیت خود به عنوان عضوی که از اتحادیه اروپا خارج می شود ، می تواند تعرفه های حمل و نقل هوایی را به طور یکجانبه حفظ کند.

مقامات اتحادیه اروپا گفته اند که با توجه به اینکه تنها شاکی پرونده بوئینگ WTO اتحادیه اروپا است ، انگلیس حق اعمال تعرفه های تنبیهی را از اول ژانویه از دست خواهد داد.

به طور متناقضی ، با توجه به قرائت اوضاع توسط مقامات آمریکایی ، ایالات متحده می تواند به اقدامات خود علیه انگلیس ادامه دهد ، زیرا واشنگتن پرونده ایرباس را نه تنها علیه اتحادیه اروپا ، بلکه به طور خاص علیه اسپانیا ، انگلیس ، آلمان و فرانسه نیز آغاز کرده است.

فایننشال تایمز در ماه ژوئیه فاش کرد که تلاش ها برای دستیابی به توافق تجاری بین ایالات متحده و انگلستان به دلیل لحظات ناسازگار مانند بی میلی انگلیس برای دسترسی بدون مانع به محصولات کشاورزی آمریکا تا پایان تابستان متوقف شده است.

علی رغم تخفیف در تعرفه ها ، انگلیس احتمالاً با هرگونه معامله بالقوه تجاری با دولت بایدن درگیر خواهد شد.

هفته گذشته بایدن گفت که برای انجام معاملات جدید عجله ای ندارد. وی به نیویورک تایمز گفت: “من با هیچ کس قرارداد جدید تجاری نخواهم بست تا زمانی که در اینجا در خانه ، کارگران و آموزش و پرورش سرمایه گذاری عمده انجام دهیم.” “من می خواهم اطمینان حاصل کنم که ابتدا با سرمایه گذاری در آمریکا مانند جهنم می جنگیم.”

دولت انگلیس اعلام كرد كه اعلام تعرفه ها بخشی از استراتژی كاهش تنش های تجاری است “تا آمریكا و انگلیس بتوانند به سمت مرحله بعدی روابط تجاری پیش روند” و در نهایت به اختلافات مضر پایان دهند.

یک فرد نزدیک به طرف آمریکایی در مذاکرات حل اختلاف گفت که این اقدام “جو را به طور قابل توجهی تغییر می دهد” از جنگ شدید تجاری.

وی گفت: اگر انگلیس پس از خروج از اتحادیه تجاری در 31 دسامبر تعرفه ها را حفظ کند ، این یک “حرکت بسیار تهاجمی” است. اکنون انگلستان می تواند به دنبال توافق دو جانبه با ایالات متحده در مورد آنچه “شرایط بازی برابر” برای کمک به هواپیمایی دولتی ایجاد می کند ، باشد. “این فرصتی را برای انگلیس و ایالات متحده فراهم می کند تا بگویند ،” این راه پیش رو است. “

یک مقام انگلیسی گفت: “این ماده تحریک کننده دو جانبه را از بین می برد و گامی در مسیر درست است.”

موقعیت انگلستان به ویژه پیچیده است ، زیرا یکی از کشورهای شریک ایرباس است ، همراه با فرانسه ، آلمان و اسپانیا ، که به تصمیمات تعرفه ای اتحادیه اروپا ملزم هستند.

اتحادیه اروپا ماه گذشته با ابراز تمایل به حل اختلاف طولانی مدت هواپیمایی مجازات های خود را علیه ایالات متحده اعمال کرد.

اتحادیه اروپا امیدوار است که با ورود دولت بایدن وضعیت مناسب تری در روابط تجاری اتحادیه اروپا و ایالات متحده ایجاد شود – از جمله در زمینه هواپیماهای تجاری.

هر دو شرکت بوئینگ و ایرباس بارها اعلام کرده اند که می خواهند توافق نامه ای چانه زنی برای تعیین قوانین جدید برای تأمین هزینه های توسعه هواپیما داشته باشند. این دو شرکت آگاه هستند که چین در حال آماده سازی برای پرتاب هواپیماهای خود با بودجه دولتی در بازارهای تجاری خود است.

با این حال ، آنها در موضوع حمایت مالی از دولتها اختلاف نظر عمیقی دارند. مدیران بوئینگ قبلاً سوالات خود را در مورد برنامه های پشتیبانی در فرانسه و آلمان برای جت های سبز جدید آغاز کرده اند.

سخنگوی بوئینگ گفت که اقدام انگلیس در توقف “تعرفه های مضر” “به ما امکان می دهد با انگلیس به عنوان یک مرکز حمل و نقل هوایی تجاری جهانی کار کنیم.” ما از یک شرایط بازی برابر با رقابت آزاد و عادلانه در هواپیمایی پشتیبانی می کنیم. “

ایرباس گفت که هدف آن “یافتن توافقی با مذاکره برای این اختلاف طولانی مدت به منظور جلوگیری از ضرر و زیان است.”

اما پل اوریت ، رئیس گروه تجارت هوافضای انگلستان ، ADS ، گفت: “ما از اینكه انگلیس تصمیم به اقدام یك جانبه و بدون اقدام متقابل برای حل این اختلاف گرفته است ، ناامید شده ایم.

“مذاکره بر سر توافق بهترین راه برای دستیابی به یک قطعنامه پایدار است و دولت های انگلیس ، اروپا و ایالات متحده باید برای رسیدن به این هدف همکاری کنند.”

دولت انگلستان اعلام کرده است که حق تحمیل وظایف را در هر زمان برای خود محفوظ می دارد مگر اینکه پیشرفت رضایت بخشی به سمت توافق حاصل شود.

انجمن ویسکی اسکاچ که سال گذشته به دلیل تعرفه ها 30 درصد کاهش صادرات به ایالات متحده را تجربه کرد ، از “گام تشویقی” دولت انگلیس استقبال کرد – و واشنگتن را به پاسخگویی فراخواند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر