انگلیس و اتحادیه اروپا در مورد توافق تاریخی Brexit توافق کردند

[ad_1]

انگلیس و اتحادیه اروپا یک توافق نامه تجارت کریسمس را امضا کردند ، که یک مشارکت اقتصادی و امنیتی جدید فراهم می کند که دو کشور امیدوارند سرانجام به سالهای مبارزه با Brexit پایان دهد.

نخست وزیر بوریس جانسون و اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، پس از 9 ماه مذاکره که با معامله حقوق کریسمس در مورد حقوق بازار به پایان رسید ، بر سر یک توافق توافق کردند.

این از 1 ژانویه به اجرا در خواهد آمد ، تجارت بدون مالیات در بیشتر کالاها را تضمین می کند و بستری را برای همکاری های آینده در مورد موضوعاتی مانند مبارزه با جرم ، انرژی و اشتراک داده ها ایجاد می کند.

به عنوان نشانه ای از این معامله می تواند بحث سخت اروپا را که برای دهه ها بر سیاست انگلیس مسلط بود ، آرام کند ، نایجل فاراژ ، رهبر حزب در مورد Brexit ، گفت: “جنگ به پایان رسیده است.”

با افزایش انتظارات برای اعلام معامله ، استرلینگ روز پنجشنبه در برابر دلار در نزدیکی بالاترین نرخ خود در معاملات روز پنج شنبه معامله شد. این ارز در آغاز معاملات در لندن 0.5 درصد افزایش یافت و به 1.3559 دلار رسید.

اگرچه به یک نمونه از روابط تجاری موجود انگلیس با اتحادیه اروپا نزدیک نخواهد شد – انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد را ترک می کند – این توافق احتمالاً مورد استقبال گروه های تجاری قرار خواهد گرفت.

این معامله به این معنی است که دو طرف در مورد طلاق دوستانه توافق کرده اند ، که باید به کاهش هرج و مرج احتمالی مرز در اول ژانویه کمک کند ، زیرا تجارت منوط به اعلامیه ها و بازرسی های گمرکی خواهد بود.

این بزرگترین توافق تجاری است که انگلیس احتمالاً منعقد می کند: در سال 2019 ، انگلیس 294 میلیارد پوند کالا و خدمات به اتحادیه اروپا فروخت – 43٪ از کل صادرات کشور. بیش از نیمی از واردات 374 میلیارد پوندی انگلیس از اتحادیه 27 کشور حاصل می شود.

با این حال ، این معامله خدمات زیادی ندارد و پاسکال لامی ، رئیس سابق سازمان تجارت جهانی ، خاطرنشان کرد که این اولین مذاکرات تجاری در تاریخ است که با تجارت آزاد آغاز می شود و تمرکز بر ایجاد موانع است.

این معامله پس از گفتگوهای کل روز در مورد تخصیص حقوق ماهیگیری پس از Brexit در آبهای انگلیس ، که بعد از ظهر پنجشنبه ادامه یافت ، بسته شد. مقامات گفتند که آقای جانسون و خانم فون در لاین چهار جلسه مذاکره “بسیار صریح” را در روز چهارشنبه برگزار کردند.

نکته آخر دیگر مربوط به اتومبیل است: آقای جانسون به دنبال توافقی برای کمک به نیسان و تویوتا مستقر در انگلیس در ساخت اتومبیل های برقی با قطعات وارداتی از ژاپن بود که ممکن است تعرفه های بالایی را به خود جلب کند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme