[ad_1]

اوبر تلاش خود را برای تولید اتومبیل خودران رها کرده و در عوض با اقلیت سهام Aurora ، یک وسیله نقلیه استارت بدون راننده با پشتیبانی آمازون و سکویا ، با امتیاز قابل توجهی کاهش یافته ، فعالیت خود را جایگزین خواهد کرد.

این معامله یکی از بلند پروازانه ترین تلاش ها برای تولید یک وسیله نقلیه کاملاً مستقل را به اتمام می رساند که در آن اوبر در تلاش برای تهیه ناوگان تاکسی های خودران در جاده ، از رقبای خود بهتر عمل کرد.

با این حال ، هنگامی که زنی در تصادف یکی از اتومبیل ها در Tempe ، آریزونا ، در سال 2018 کشته شد ، تحت الشعاع تلاش های او قرار گرفت و سرمایه گذاران Uber این شرکت را وادار به تمرکز بر سودآوری تجارت اصلی رزرو خود کردند. اتومبیل

اوبر 1200 واحد خودگردان خود را به آرورا که در حال حاضر 600 کارمند دارد انتقال می دهد و 400 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. شفق قطبی پس از سرمایه گذاری 530 میلیون دلاری در سال 2019 به رهبری سکویا ، 2.5 میلیارد دلار ارزیابی شد. وی گفت که معامله با اوبر ارزش آن را چهار برابر می کند و به 10 میلیارد دلار می رسد.

تجارت خودگردان Uber یک خروجی قابل توجه نقدی برای این شرکت بود ، اما ارزش آن 7.25 میلیارد دلار بود. اخیراً در آوریل 2019 ، زمانی که Toyota و SoftBank قبل از عرضه اولیه گروه ، سهام اقلیت در این واحد را به دست آوردند.

با هم ، اوبر و شرکای آن با 40٪ شفق قطبی ظاهر می شوند. فقط 4 میلیارد دلار در ارزیابی جدید Aurora از 10 میلیارد دلار ، که یک علامت نزولی قابل توجه در قیمت واحد از آوریل 2019 است. Uber 26 درصد سهام Aurora را در اختیار خواهد داشت ، و دارا خسروشاهی ، مدیر عامل شرکت اوبر در هیئت مدیره شفق قطبی قرار خواهد گرفت.

اریک میهوفر ، رئیس واحد خودگردان ، به آرورا نخواهد پیوست و اوبر را ترک خواهد کرد.

شفق قطبی – توسط سه نفر از مدیران تاسیس شد که نقش مهمی در ایجاد برنامه های خود مدیریتی در گوگل ، تسلا و اوبر داشتند – به دلیل حمایت مالی قوی شناخته شده است. اما استراتژی وی برای همکاری نزدیک با خودروسازان برجسته شکست خورد زیرا شرکای اولیه فولکس واگن ، هیوندای و فیات کرایسلر به پشتیبانی فناوری از رقبای آرورا روی آوردند.

معامله با اوبر به این معنی است که شفق قطبی می تواند سرانجام فناوری خود را بدون راننده به بزرگترین ناوگان جهان تحویل دهد. مشارکت تویوتا در پروژه خود مدیریتی اوبر همچنین می تواند دسترسی شفق قطبی را به عنوان یک شریک به یک خودروساز مهم بدهد.

کریس اورمسون ، مدیرعامل Aurora ، به فایننشال تایمز گفت: “این کمی کودتا است و ما فوق العاده از آن هیجان زده ایم.”

در سال 2016 ، پس از راه اندازی این بخش توسط تراویس کالانیک ، بنیانگذار Uber چالش خودگردانی را “اساساً برای ما وجودی” خواند. ترس از این بود که گوگل بتواند کل تجارت خود را با تجارت مسافرتی ارزان و ایمن تضعیف کند.

اوبر سریع اقدام کرد و در سال 2016 680 میلیون دلار در اتو بدون راننده سرمایه گذاری کرد. تخمین زده می شود که تا سال 2019 75000 وسیله نقلیه خودمختار در جاده ها وجود داشته باشد.

اما امیدهای اولیه او ناکام ماند و در عوض این واحد پس از حادثه تمپه به یک کابوس روابط عمومی تبدیل شد. امسال ، دستگاه خودمدیریت و “سایر برنامه های فناوری” بیش از 300 میلیون دلار به صورت تعدیل شده ebitda ضرر کرد.

در سال 2018 ، این شرکت موافقت کرد 245 میلیون دلار به Waymo ، بازوی خودگردان Google Alphabet ، کمک کند تا اختلاف راز تجاری را خارج از دادگاه حل کند.

در طول دادگاه ، آقای کالانیک در دفاع از ادعاهایی که با آنتونی لواندوفسکی ، کارمند سابق گوگل برای آوردن اسناد محرمانه مربوط به برنامه خودگردان گوگل در اوبر ارائه داده بود ، از خود دفاع کرد.

اوبر اخیراً به فروش یا بستن مشاغل غیر اصلی روی آورده و ممکن است به فروش Elevate ، پروژه اتومبیل پرنده خود ادامه دهد. در ماه مه ، Uber به عنوان بخشی از سرمایه گذاری 170 میلیون دلاری در شرکت اسکوتر ، بخش موتور سیکلت Jump خود را در Lime بارگیری کرد.

آقای خسروشاهی در بیانیه ای گفت که این معامله گروه پیشرفته فناوری اوبر را در “موقعیت میدانی” قرار می دهد تا قول خودروهای بدون راننده را بدهد.

وی گفت: “تعداد کمی از فناوری ها نویدبخش بهبود زندگی افراد دارای حمل و نقل ایمن ، ارزان و سازگار با محیط زیست مانند وسایل نقلیه خودران است.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر