[ad_1]

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، با ابراز امیدواری برای توافق تجاری پس از Brexit ، روز چهارشنبه با یورو گفت که “اکنون راهی برای دستیابی به توافق وجود دارد” ، البته یک توافق کوتاه.

بعداً ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، به نمایندگان مجلس گفت كه “هر امید و هر فرصتی وجود دارد” ، اگر 27 كشور عضو اتحادیه اروپا حاكمیت انگلیس را در مناطق مهم به رسمیت بشناسند ، در روزهای آینده می توان به توافق رسید.

سخنگوی آقای جانسون روز چهارشنبه تأیید کرد که “در برخی زمینه ها” در مذاکرات پیشرفت داشته است ، اما هشدار داد که “هنوز فاصله های قابل توجهی وجود دارد”. این مقام مسئول افزود: “ما به کار خود ادامه خواهیم داد ، جلوتر خواهیم رفت” برای تأمین معامله.

استرلینگ در شرایط آماده باش برای تصویب هر معامله در جلسه طولانی مجلس عوام ، که انتظار می رود روز پنجشنبه برای تعطیلات کریسمس افزایش یابد ، استرلینگ به بالاترین سطح در دو سال گذشته رسید.

جیکوب ریز موگ ، رهبر مجمع عمومی ، انتظار می رود روز پنجشنبه به نمایندگان مجلس بگوید که او دوشنبه و سه شنبه آینده ملاقات خواهد کرد ، در میان نشانه های حرکت مذاکرات به سمت یک توافق. اکنون بوک سازها شانس هایی را ارائه می دهند که احتمال 81٪ معامله را نشان می دهد.

وی به پارلمان اروپا گفت: “در حال حاضر ، همه چیز نمی تواند به شما بگوید که آیا توافقی انجام می شود یا خیر ، اما من می توانم به شما بگویم که اکنون راهی برای توافق وجود دارد.” “جاده ممکن است بسیار باریک باشد ، اما آنجاست و به همین دلیل مسئولیت ماست که ادامه تلاش دهیم.

“خبر خوب این است که ما در اکثر مسائل راهی پیش رو پیدا کرده ایم ، اما این موردی است که ما تا این حد به هم نزدیک هستیم و با این حال فاصله زیادی داریم. از آنجا که دو مسئله حل نشده باقی مانده است ، شما آنها را می شناسید: برابری و شیلات. “

وی گفت پیشرفت در زمینه کمک های دولتی بر اساس “ضمانت اجرای داخلی” و توانایی تنظیم خودکار وضعیت در صورت لزوم حاصل شده است.

اما وی افزود که دشواری ها در مورد چگونگی اثبات رقابت عادلانه در آینده همچنان وجود دارد ، اما مسائل مربوط به حاکمیت – اجرای قرارداد – “تا حد زیادی حل شده است”.

وی افزود: “از نظر شیلات ، بحث هنوز بسیار دشوار است. ما حق حاکمیت پادشاهی انگلستان بر آبهای خود را زیر سال نمی بریم ، اما برای ماهیگیران و شیلات خود پیش بینی و ثبات می خواهیم.

“و صادقانه بگویم ، گاهی اوقات احساس می شود که ما نمی توانیم این مسئله را حل کنیم. اما ما باید تلاش خود را برای یافتن راه حل ادامه دهیم. و این تنها روش مسئولانه و صحیح عمل است. “

آقای جانسون به قانونگذاران گفت كه اگر اتحادیه اروپا حاكمیت انگلیس را بر قوانین و شیلات خود به رسمیت بشناسد ، می توان به توافق رسید ، اما نمایندگان مجلس توری به طور فزاینده ای شاهد توافق قابل قبول بودند.

اعضای پارلمان اروپا از تور یوروسپتیک می گویند که آنها می توانند سازوکاری را برای مدیریت شکاف های نظارتی آینده اتخاذ کنند ، به شرطی که متناسب ، قابل پیش بینی باشد و برای هر دو طرف قابل استفاده باشد.

اکنون دسترسی به ماهیگیری بزرگترین مانع اصلی است و این مسئله به این بستگی دارد که آیا خانم فون در لاین می تواند معامله ای مصالحه را بفروشد که آقای جانسون و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه را راضی کند.

در میان افزایش انتظارات برای معامله ، پوند 0.65٪ افزایش یافت و به 1.3548 دلار رسید. آخرین باری که در این سطح معامله شد در ماه مه 2018 بود. همچنین افزایش استرلینگ با ضعف گسترده دلار آمریکا پشتیبانی شد. واحد پول انگلیس اخیراً با 0.2٪ رشد در برابر یورو به 1.1095 یورو رسیده است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر