اگزون موبیل قول می دهد پس از فشار از سوی سرمایه گذاران ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد

[ad_1]

اگزون موبیل قول داده است در پاسخ به فشار سرمایه گذاران برای اقدام درمورد تغییر اقلیم ، تولید گازهای گلخانه ای را برای هر بشکه نفت تولیدی خود طی 5 سال آینده تا یک پنجم کاهش دهد.

این شرکت روز دوشنبه گفت که هدف آن کاهش 15-20 per در هر بشکه تا سال 2025 در مقایسه با سطح 2016 است.

این اطلاعیه زمانی منتشر می شود که اکسون با یک کمپین سهامدار فعال روبرو می شود تا کارهای بیشتری را برای کاهش تأثیرات زیست محیطی خود انجام دهد.

تعدادی از تولیدکنندگان نفت ایالات متحده متعهد شده اند که در برابر نگرانی سرمایه گذاران درباره تغییرات آب و هوایی و قبل از تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور جدید آمریکا ، که می گوید “از صنعت نفت تغییر می کند” ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد.

اکسون که زمانی بزرگترین شرکت سرمایه بازار در جهان بود ، نمادی از نفت بزرگ در ایالات متحده است. علی رغم اینکه رقبا به سمت شکل های سبزتر تولید انرژی حرکت می کنند و برخی پیش بینی ها به اوج مصرف جهانی نفت خام در این دهه اشاره دارد ، به استراتژی گسترش تولید نفت خام پایبند است.

برخلاف بسیاری از تولیدکنندگان اروپایی ، اهداف جدید اکسون صرفاً مربوط به انتشار در حوزه 1 و 2 است – تولید شده توسط فعالیت های خود و تأمین کنندگان برق. آنها در محدوده 3 انتشار – که در اثر سوزاندن روغن آن به دست می آید – اعمال نمی شوند.

با این حال ، اکسون گفت که انتشار سالانه اطلاعات مربوط به حوزه 3 را آغاز می کند. “پیت ترلنبرگ ، مدیر گازهای گلخانه ای و تغییرات آب و هوایی ExxonMobil گفت:” این مورد علاقه ذینفعانی است که ما آنها را ملاقات می کنیم.

این شرکت با اشاره به تغییر به سمت سرمایه گذاری های کم کربن مانند باد و خورشید گفت: اهداف جدید بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در عملیات نفت و گاز اکسون متمرکز خواهد بود.

اهداف اکسون شامل کاهش 40-50 درصدی انتشار متان در هر بشکه تولید شده و کاهش 35-45 درصدی در احتراق بشکه – سوزاندن گاز کم ارزش با روغن – تا سال 2025 است. این شرکت اظهار داشت که احتراق روتین را تا سال 2030 از بین ببرید.

دولت آینده بایدن قول داده است در برابر انتشار متان و احتراق گاز از بخش نفت و گاز اقدامی انجام دهد و ایالات متحده را هدف قرار دهد تا انتشار خالص انتشار آن را تا سال 2050 انجام دهد.

مانند اکثر صنعت نفت جهانی ، اکسون نیز با سقوط قیمتی امسال سخت متضرر شد و سه ضرر چهارم متوالی را به ثبت رساند ، و این نگرانی را برانگیزد که ممکن است مجبور به کاهش سود سهام خود شود.

هفته گذشته ، كلیسای انگلیس به یك مبارزات رو به رشد سرمایه گذاری پیوست كه خواستار تغییرات بنیادی در اگزون بود ، از پشتیبانی از مدیران جدید و ابرمجموعه نفت برای تهیه استراتژی انتقال به سوخت های تمیزتر پشتیبانی می كرد.

اهداف جدید اکسون نتیجه روند مداوم برنامه ریزی کسب و کار ما است ، زیرا ما در تمام مشاغل خود برای شاخص های GHG پیشرو در صنعت کار می کنیم. ”

با این حال ، متخصصان حفاظت از محیط زیست گفتند که اهداف به اندازه کافی دور نرفته اند. بن راتنر ، مدیر ارشد صندوق حفاظت از محیط زیست ، آنها را “ناکافی با چالش ها و فرصت های پیش روی صنعت انرژی” توصیف کرد.

وی گفت: “دستیابی به اهداف موافقت نامه پاریس نیاز به تحول انرژی دارد كه میزان تولید گازهای گلخانه ای مطلق را كاهش می دهد ، نه اهداف شدت قطعه هایی را كه متان خالدار و داده های گزارش آنها را پشتیبانی می كند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme