[ad_1]

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده و 46 ایالت فیس بوک را به نقض قوانین ضد انحصاری متهم کرده و خواستار مجازاتی شده اند که می تواند شامل مجبور کردن این گروه در شبکه های اجتماعی برای تجزیه شود

FTC گفت فیس بوک به آنچه “استراتژی سیستمی” توصیف می کند متعهد است. . . برای از بین بردن تهدیدهای انحصار خود “، به ترتیب با استناد به خریدهای شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتس اپ در سال 2012 و 2014.

این شرکت همچنین توسط FTC متهم شد که عمداً خدمات خود را به توسعه دهندگان رقیب قطع کرده است.

FTC اعلام کرد که به دنبال صدور حکم دائمی در دادگاه فدرال است که به طور بالقوه می تواند فیس بوک را ملزم به توسعه خریدهای خود در اینستاگرام و واتس اپ کند و یا قبل از انجام خریدهای بعدی ، درخواست تأیید کند.

در یک دادخواست جداگانه ، یک گروه متشکل از 46 ایالت و دو حوزه قضایی دیگر ، به رهبری لتیسیا جیمز ، وکیل نیویورک ، استدلال می کنند که خرید یک گروه رقیب دره سیلیکون و رفتار با توسعه دهندگان آن غیرقانونی است و “مصرف کنندگان را از مزیت های رقابتی محروم می کند و از محافظت کمتر می کند. حریم خصوصی و خدمات در طول مسیر. ”

این دادخواست ها دومین اقدام ضد انحصاری علیه گروه بزرگی در دره سیلیکون در سال جاری است که ناظران به دور بخش فناوری می چرخند. در ماه اکتبر ، ایالات متحده شکایتی را علیه Google Alphabet به دلیل استفاده از “شبکه معاملات انحصاری” برای جلوگیری از رقبا در تجارت جستجو کرد.

ایان کانر ، مدیر دفتر رقابت FTC ، گفت: “اقدامات فیس بوک برای ایجاد و حفظ انحصار خود ، مزیت رقابتی را از مصرف کنندگان محروم می کند.” “هدف ما بازیابی رفتار ضد رقابتی فیس بوک و بازیابی رقابت است تا بتواند نوآوری و رقابت آزاد رشد کند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر