ایالات متحده توزیع واکسن Covid را آغاز کرد


دوزهای اولین واکسن ویروس کرونا که در ایالات متحده تأیید شده بود ، صبح شنبه پس از چراغ سبز تنظیم کننده دارو در کشور ، به بیمارستانها ارسال شد.

استفان هان ، رئیس سازمان غذا و دارو ، روز شنبه گفت که دوز واکسن ساخته شده توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech پس از تصمیم سازمان او برای تأیید فوری ، از تولید خارج شده است.

دکتر هان این اقدام را “یک مرحله مهم در مبارزه با یک بیماری همه گیر ویرانگر” خواند ، زیرا ایالات متحده با بیش از 3000 مرگ در روز ، بدترین هفته همه گیری را تحمل کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، جمعه شب گفت که این یک “معجزه پزشکی” است.

تصویب اضطراری ، به دنبال تصمیمات مشابه انگلیس ، بحرین ، کانادا ، عربستان سعودی و مکزیک ، ایالات متحده را به ششمین کشوری تبدیل می کند که به واکسن Pfizer / BioNTech چراغ سبز می دهد.

دکتر هان گفت که محققان FDA بررسی دقیق داده ها را انجام داده اند و این امر را تحت فشار کاخ سفید برای تنظیم تصمیم عجله کرده است.

وی گفت: “ما سریعاً بر اساس فوریت این بیماری همه گیر کار کردیم ، نه به دلیل فشار خارجی دیگر.” وی گزارش ها مبنی بر اینکه روز جمعه شغلش توسط کاخ سفید تهدید شده است ، مگر اینکه او آن روز تصویب نامه را صادر کند “نادرست” خواند.

با این حال ، وی اذعان داشت که سرعت ساخت واکسن می تواند منجر به تردید در مورد ایمنی برخی افراد شود.

حتما بخوانید:
آمریکایی های آفریقایی تبار با کم شدن مشاغل بخش دولتی در رنج هستند

دکتر هان گفت: “آژانس بسیار نگران نوسان واکسن است.” “ما همچنین می دانیم که برخی بر این باورند که سرعت انجام این فرآیند توسعه و سپس فرآیند تنظیم ، ممکن است نگرانی در مورد واکسن را ایجاد کند. اما به همین دلیل ما بسیار شفاف بودیم. ”

این واکسن در ایالات متحده بیش از 16 سال در دسترس خواهد بود ، اگرچه به افرادی که به هر یک از مواد آلرژی حساسیت دارند توصیه می شود این واکسن را دریافت نکنند.

FDA تصمیم گرفته است که ممنوعیت واکسیناسیون افراد مبتلا به آلرژی شدید را صادر نکند ، همانطور که در انگلیس اتفاق افتاد بعد از تزریق دو نفر در آنجا واکنش های آلرژیک نشان دادند.

پیتر مارکس ، رئیس بخش FDA که واکسن ها را تأیید می کند ، گفت: “در حدود 1.6٪ از مردم واکنش آلرژیک شدیدی را از برخی انواع به غذا یا برخی از جنبه های محیط داشته اند. و ما واقعاً نمی خواهیم افراد زیادی نتوانند واکسن بزنند.

وی افزود: “ما با دقت بسیاری به پایگاه داده ها نگاه كردیم و احساس راحتی می كنیم كه به مردم می گوییم مگر اینكه نسبت به واكسن یا هر یك از اجزای آن واكنش حساسیتی شدید داشته باشند ، می توانند آن را دریافت كنند.”

این نهاد نظارتی گفت که حدود 20 رویداد نامطلوب احتمالی را زیر نظر دارد و در صورت نگرانی اطلاعات را منتشر خواهد کرد.

FDA تصمیم گرفته است مجوز اضطراری برای افراد بالای 16 سال صادر کند ، علیرغم ترس برخی از کارشناسان علمی مبنی بر اینکه مدارک کافی برای واکسن در نوجوانان 16 و 17 ساله وجود ندارد.

حتما بخوانید:
در آن وجود دارد

آژانس گفت که “بسیار راحت” است که مزایای آن بیشتر از خطرات این نوجوانان مسن است.

دکتر مارکس گفت که گرچه این بیماری معمولاً در این گروه خفیف است ، اما می تواند باعث مرگ شود و والدین این کودکان “کاملاً ناراحت هستند”.

وی افزود که واکسیناسیون نوجوانان 16 و 17 ساله که در جامعه هستند می تواند یک مزیت اضافی داشته باشد – در مشاغلی مانند صندوق های پول نقد که می توانند ویروس کرونا را گسترش دهند کار می کنند.

زنان باردار نیز واکسن واجد شرایط خواهند بود ، اگرچه FDA توصیه می کند که این کار را فقط پس از صحبت با پزشکان در مورد مزایا و خطرات نسبی انجام دهند. دکتر مارکس گفت: “این شخص می تواند تصمیم بگیرد که آیا مزایای آن بیشتر از خطرات آن است ، زیرا Covid-19 و یک زن باردار مطمئنا چیز خوبی نیستند.”

طی چند ماه آینده ، تنظیم کننده ها بررسی می کنند که آیا واکسن از آلودگی و شیوع ویروس جلوگیری می کند ، به جای اینکه به راحتی افراد از بیماری Covid-19 جلوگیری کنند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید