ایالات متحده در حال تلاش برای کارهایی است که باعث می شود کارگر “ضروری” باشد در سرعت ضربه زدن به کوید


روسای شرکت ها شروع به لابی کردن کارگران خود برای دستیابی به اولویت واکسن ویروس کرونا می کنند ، زیرا ایالات متحده در نظر دارد که برای شناسایی “کارگران اصلی” دستورالعمل های گسترده و بالقوه متناقض فدرال را اتخاذ کند.

الکس هازارد ، دبیر بهداشت ، روز جمعه قول داد که واکسن تولید شده توسط Pfizer و BioNTech از اوایل هفته آینده ارسال می شود و تنظیم کننده دارو ظرف چند روز اجازه می دهد. اما در حالی که اولین دوزها به متخصصان مراقبت های بهداشتی و کسانی که در خانه های مراقبت طولانی مدت زندگی و کار می کنند توزیع می شود ، مرحله بعدی توزیع احتمالاً بحث برانگیزتر خواهد بود.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری پیشنهاد می کند “کارگران بعدی” بعدی باشند که توسط کمیته مشورتی آژانس واکسن مورد بررسی قرار می گیرند.

اما تعریف CDC از آنچه که از نظر اقتصادی باعث اهمیت یک فرد می شود ، تعریف گسترده ای است و شامل 87 میلیون نفر است – از جمله کارگران اورژانس و کارگران مواد غذایی ، اما همچنین سایر مشاغل مانند وکلا ، بانکداران و فروشندگان اسلحه.

ایالات پس از تصویب دستورالعمل های CDC باید تصمیم نهایی را در مورد پذیرش یا عدم پذیرش دستورالعمل های CDC بگیرند و چندین کشور قبلاً گفته اند که این موارد را قبول می کنند. بسیاری از آنها در حال حاضر تحت فشار شدید شرکت ها و گروه های صنعتی قرار دارند تا هنگام نهایی شدن برنامه ها ، کار خود را در اولویت قرار دهند.

دارا خسروشاهی ، مدیر اجرایی اوبر ، روز پنجشنبه نامه ای به فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو ، ارسال کرد و خواستار آن شد که رهبران شرکت در میان سایر کارگران خط مقدم که دارای اولویت دسترسی به واکسن هستند ، نیز گنجانده شود.

حتما بخوانید:
شروع صندوق هجینگ XN فرصتی برای شرط بندی در برابر رونق Spac می بیند

وی نوشت: “آنها كارگران بهداشتی را به بیمارستانها منتقل كردند ، به افراد آسیب دیده اجتماعی در خانه غذا تحویل دادند و به رستورانهای محلی در تجارت ادامه دادند.” “همانطور که برنامه های خود را برای توزیع و توزیع در سطح ایالت نهایی می کنید ، توصیه می کنم ماهیت اساسی کار آنها را تشخیص دهید.”

آبه مالكین ، پزشك پزشكان نخبه پزشك Concierge MD ، گفت كه تلفن وی با بیمارانی كه به دنبال واكسن Covid-19 هستند و شركت های بزرگی كه برای تهیه مجدد كاركنان خود به دنبال تهیه این واكسن هستند ، “زنگ می خورد”.

وی افزود: “من فکر می کنم فرصت های بیشتری برای شرکت ها برای استفاده از اتصالات وجود خواهد داشت ، زیرا از نظر کارگران اصلی و افرادی که واقعاً به واکسن نیاز دارند ، منطقه خاکستری بیشتری وجود دارد.”

تحت “اجرا” ، سند CDC “کارگرانی را که از بهره برداری از سلاح گرم یا مهمات ، خرده فروشان ، واردکنندگان ، توزیع کنندگان و میدان های تیراندازی حمایت می کنند” ذکر کرده است. و خدمات مالی نه تنها شامل کارمندان شعب بانک ها ، بلکه افرادی که در بانکداری تجاری و سرمایه گذاری کار می کنند نیز می شود.

انجمن بانكداری آمریكا گفت: لابی بانكی “استدلال می كند كه در بین كارمندان بانك كه قبلاً توسط دولت” ضروری “قلمداد شده است ، كسانی كه به طور روزانه با مردم در ارتباط هستند مانند میزهای نقدی باید مورد توجه قرار گیرند. [the] فاز 1b CDC ، همراه با کارگران اصلی سایر صنایع.

این فهرست قبلاً در پیش نویس برنامه های تخصیص تهیه شده توسط برخی کشورها منعکس شده است. به عنوان مثال ، یک ایلینوی گفت: “کارگران اصلی خط مقدم انتظار می رود افرادی را که توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده شناسایی شده اند ، به عنوان دسته از کارگران مهم زیرساختی که در معرض خطر بیشتری قرار دارند و نه می تواند خطر را از طریق عملکرد از راه دور یا جدا کردن کاهش دهد ”

حتما بخوانید:
ویروس کرونا ویروس: ایالات آتلانتیک با موج امید در غرب میانه مبارزه می کنند

بسیاری از کارشناسان معتقدند که CDC و کمیته مشورتی آن برای جلوگیری از بحث و گفتگوی عمومی عمومی نیاز به شناسایی دقیق تر کارگران اصلی دارند.

نه CDC و نه خوزه رومرو ، رئیس کمیته ، به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند. هلن Keep Talbot ، یکی دیگر از اعضای کمیته ، با گسترده بودن این لیست موافقت کرد ، اما افزود: “امیدواریم که تعداد زیادی واکسن بزنند.”

آشیش جا ، رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون ، هشدار داد که اجازه دادن به ثروتمندان برای پریدن در صف باعث خشم خواهد شد. وی از مقامات بهداشت عمومی خواست تا “کارگران اصلی” را به عنوان کسانی که “با مردم روبرو هستند” ، دوباره تعریف کنند.

وی گفت: “کارگر فروشگاه مواد غذایی بیش از یک بانکدار در واکسیناسیون اهمیت بیشتری پیدا می کند.” “با کمال احترام به بانکداران ، بسیاری از کارهایی که بانکداران انجام می دهند – حداقل برای کمی بیشتر – می تواند از راه دور انجام شود ، در حالی که صندوقدار فروشگاه های مواد غذایی باید با صدها نفر تعامل داشته باشد.”

گزارش اضافی توسط جوشوا شافین در نیویورک


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید