[ad_1]

دولت آمریكا در حال تلاش برای افزایش تولید واكسن Pfizer / BioNTech Covid-19 است زیرا در صدد تهیه 100 میلیون دوز دیگر از دستگاهی است كه تنظیم كنندگان در حال بررسی آن هستند.

به گفته خودیها ، عملیات Warp Speed ​​، برنامه دولت برای تسریع در تولید واکسن ، در تلاش است تا دوز اولیه خود را دو برابر کند ، زیرا تقاضای فزاینده منجر به کمبود می شود.

Operation Warp Speed ​​در تلاش است تا به Pfizer كمك كند تا مواد اولیه و تجهیزات بیشتری را تحت قانون ساخت دفاع بدست آورد تا اطمینان حاصل كند كه طبق گفته یك فرد می تواند تا ژوئن 2021 دوزهای اضافی تولید كند.

دو آشنای دیگر گفتند که نانوذرات لیپید ، حباب های چربی که کد ژنتیکی را به بدن می رسانند ، یک مانع ویژه است ، اگرچه مشکل این دسته از تولید شده در ماه اکتبر برطرف شده است. آنها افزودند که ظرفیت پر کردن ویال های واکسن نیز کم است.

در ماه ژوئیه ، ایالات متحده موافقت کرد که برای واکسیناسیون 50 میلیون نفر نزدیک به 2 میلیارد دلار برای 100 میلیون دوز بپردازد و این فرصت را داشت که 500 میلیون دلار دیگر خریداری کند. اما نیویورک تایمز گزارش داد که دولت ترامپ پیش از انتشار اطلاعات جدی درباره اثر بخشی واکسن در ماه نوامبر ، پیشنهاد دوم را در ماه اکتبر رد کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در اوایل هفته جاری گفت اگر ایالات متحده در دستیابی به واكسن كافی مشكل داشته باشد ، از قانون ساخت دفاع استفاده خواهد كرد ، زیرا فقط قبل از آن برای تقویت تولید تجهیزات محافظت شخصی استفاده كرده بود.

مذاکرات در مورد تولید ادامه دارد ، در حالی که مشاوران سازمان غذا و داروی ایالات متحده در حال بررسی این موضوع هستند که آیا واکسن را تایید می کنند ، این اولین واکسنی است که برای استفاده اضطراری در ایالات متحده تأیید می شود.

استراتژی Operation Warp Speed ​​اتکا به بسیاری از اسبها از جمله بودجه مستقیم واکسن های Moderna و AstraZeneca است. Pfizer بخشی از این برنامه است ، اما تمویل مالی را انتخاب نکرد ، بلکه فقط یک پیش خرید است که با تحویل واکسن هزینه آن پرداخت می شود.

فایزر اظهار داشت: تیم های تولیدی ما با درک فوریت نیاز ، به طور شبانه روزی در تلاشند تا واکسن را در اسرع وقت ، کارآمد و یکنواخت به جهانیان معرفی کنند.

BioNTech توضیحی نداد.

Operation Warp Speed ​​گفت که دولت قراردادهایی با گزینه هایی برای خرید “میلیون ها واکسن اضافی” در صورت تأیید تنظیم کننده دارد ، که اگر و هر زمان بخواهد انجام می دهد.

Pfizer و BioNTech ، که می گویند می توانند 1.3 میلیارد دوز واکسن را در سال 2021 تولید کنند ، توافق کرده اند که 40 میلیون دوز به انگلیس ، 120 میلیون به ژاپن و 200 میلیون به اتحادیه اروپا ، با فرصت خرید 100 میلیون بیشتر. تاخیر در تولید در ماه اکتبر به معنای آن است که میزان تحویل چند هفته آخر سال جاری در مجموع به 50 میلیون دوز کاهش یافته است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر