[ad_1]

دولت ایالات متحده و مقامات فدرال از مردم خواسته اند که برای مقابله با گسترش سریع ویروس کرونا ویروس کرونا را انجام دهند ، زیرا تعداد بی سابقه بستری در بیمارستان ها تهدید می کند که فشار بی سابقه ای بر سیستم های بهداشتی در سراسر کشور وارد می کند.

مقامات محلی در منطقه خلیج کالیفرنیا ، جایی که سانفرانسیسکو و دره سیلیکون واقع شده اند ، روز جمعه دستور “در خانه بمانند” را صادر کردند زیرا گسترش همه گیر نگرانی از کاهش ظرفیت واحد مراقبت های ویژه را افزایش داد.

گاوین نیوزوم ، فرماندار کالیفرنیا ، روز پنجشنبه هشدار داد که ایالت وی دستور تعطیل سه هفته ای به جز مهمترین مشاغل و خدمات را در مناطقی که ظرفیت بیمارستان به زیر 15 درصد می رسد ، صادر می کند.

وی گفت انتظار دارد كه منطقه خلیج فارس در اواخر این ماه به آن سطح برسد ، اما مقامات منطقه محدودیت های قبل از رسیدن آستانه را برای جلوگیری از بحران احتمالی پذیرفته اند.

شهردار سانفرانسیسکو ، پل لندن ، گفت: “ما می دانیم که اگر صبر کنیم ، به راحتی امر اجتناب ناپذیر را به تأخیر می اندازیم.”

لس آنجلس ، بزرگترین شهر این ایالت ، پیش از این برای نزدیک به 4 میلیون نفر از ساکنان خود دستور “خانه امن تر” صادر کرده است. کالیفرنیا رکورد دیگر افزایش یک روزه 22،018 مورد را در روز جمعه گزارش کرد ، در حالی که بستری شدن در بیمارستان به رکورد 9،948 رسید. در دسترس بودن تخت های مراقبت ویژه در این ایالت به کمترین رکورد ، 1،673 رسید.

افزایش بستری شدن در بیمارستان های ایالات متحده که برای اولین بار در این هفته از آستانه 100000 عبور کرد ، در هفته های اخیر شاهد افزایش موارد ویروس کرونا بوده است.

برای اولین بار در طی شیوع همه گیر ، هر هفت ایالت پرجمعیت ایالات متحده – نیویورک ، تگزاس ، فلوریدا ، ایلینوی ، اوهایو و پنسیلوانیا و همچنین کالیفرنیا – بیش از 10 هزار مورد در روز جمعه گزارش کردند.

باب واچتر ، رئیس گروه پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، گفت که این “بدترین موج از همه” است و این سیستم “انعطاف پذیری” کمی دارد ، زیرا بیماری به یک باره در همه جا رشد می کند.

وی گفت: “اوضاع در سراسر کشور از خط خارج می شود.”

دکتر واچر از تصمیم برای جلوگیری از منطقه خلیج فارس حمایت کرد و گفت که رویکرد محتاطانه منطقه نسبت به بیماری همه گیر تاکنون به نجات جان مردم کمک کرده است.

فرماندار پنسیلوانیا ، تام ولف روز جمعه نسبت به فشاری كه تعداد بی سابقه عفونتها به بیمارستانهای ایالت وی وارد خواهد كرد ، ابراز نگرانی كرد.

وی اندکی پیش از آنکه ایالت رکورددار میزان عفونت روزانه 11،763 باشد ، در توییتر نوشت: “با افزایش موارد Covid ، انتظار می رود پنسیلوانیا در اواسط دسامبر بدون تخت مراقبت های ویژه باقی بماند.”

آقای ولف افزود: “بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم محافظت از خود و دیگران در برابر ابتلا به این ویروس است.” “تا جایی که ممکن است در خانه بمانید ، ماسک بزنید ، از اجتماعات پرهیز کنید و عادت های سلامتی خوبی را انجام دهید.”

داده های وزارت بهداشت ایالتی نشان می دهد که در حال حاضر 5230 فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های پنسیلوانیا زندگی می کنند. تعداد بیماران Covid-19 در بخش های مراقبت ویژه 1065 نفر بود.

اندرو کوومو ، فرماندار اندرو کوومو ، ناامیدانه برای جلوگیری از تکرار بحران در نیویورک در بهار ، در اوایل این هفته گفت که اگر “بحران بستری” وجود داشته باشد ، ممکن است بخشهایی از ایالت مجبور به “استراحت” مشابه محاصره قبلی شوند.

تعداد بستری ها در این ایالت اکنون به 4222 مورد رسیده است – زیر اوج در روزهای ابتدایی همه گیری ، اما بسیار بالاتر از سطح پائینی که این ایالت پس از موفق شدن در مهار ویروس در تابستان دیده بود.

آقای کوومو هشدار داد: “ما توانایی محدودی در انتقال منابع از ایالت به ایالت دیگر مانند بهار یا از ایالت به ایالت دیگر خواهیم داشت ، زیرا به معنای واقعی هر منطقه اکنون با این افزایش روبرو است.” روز جمعه ، ایالت 11271 مورد جدید را اعلام کرد – فقط از اوج خود در اواسط آوریل خجالتی است.

برخی از سایت ها بیمارستان های صحرایی را برای کمک به مقابله با هر گونه سرریز بیمار ایجاد کرده اند ، از جمله در محله استاتن آیلند نیویورک. ووستر ، ماساچوست؛ و رود آیلند ، ایالت کوچک شمال شرقی که این هفته هشدار اضطراری را برای ساکنان در مورد ظرفیت بیمارستان های خود ارسال کرد.

مقامات بهداشتی ایالات متحده نگران هستند که ماه های آینده ممکن است دشوارترین در همه گیری ها باشد ، در نتیجه افزایش مسافرت ها و اجتماعات اجتماعی در طول فصل تعطیلات ، از جمله عوامل دیگر.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها آمریکایی ها را به ترک سفرهای کریسمس و ماندن در خانه برای برگزاری جشن فراخوانده است و روز جمعه اولین توصیه خود را مبنی بر این که همه افراد در خانه نیستند در داخل خانه ماسک بزنند ، به نقل از انتقال “سطح بالا”.

اریک توپول ، مدیر انستیتوی تحقیق و ترجمه اسکریپس ، گفت که این بحران نیروی کار بهداشت را به زانو در آورده است.

وی گفت كه باید دستور بماند در خانه در مناطقی كه “شیوع بیش از حد” وجود دارد و ظرفیت بیمارستان یا مراقبت های ویژه بسیار كم است یا وجود دارد ، و خواستار صدور مجوز جهانی شد.

وی گفت: “ما باید دیگر از گسترش تهاجمی جلوگیری كنیم.”

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، گفت كه از مردم می خواهد در 100 روز اول پس از روی كار آمدن در ژانویه ، ماسك بزنند. در مقابل ، دونالد ترامپ از زمان باخت در انتخابات ماه گذشته ، در مورد همه گیری کم گفته است ، حتی با سرعت گرفتن تعداد موارد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر