ایالات متحده واکسن Covid-19 Pfizer / BioNTech را مجاز می کند


ایالات متحده واکسن Pfizer / BioNTech Covid-19 را فوری تصویب کرده است و اولین تصاویر در طی 24 ساعت گرفته می شود.

این تصمیم سازمان غذا و دارو یکی از جدی ترین تصمیماتی است که تحت تأثیر بیماری همه گیری ، که بیش از 280،000 نفر در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند ، تحت فشار قرار گرفته است.

منتقدان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی را به تلاش برای تأیید قبل از انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته متهم کرده اند ، در حالی که آقای ترامپ اخیراً از Pfizer و FDA به دلیل حرکت بیش از حد آهسته انتقاد کرد ، از جمله اینکه آژانس را “لاک پشت آهسته بزرگ و قدیمی” خواند. جمعه.

در صحبت با فایننشال تایمز ، Ugur Sahin ، مدیر عامل BioNTech ، گفت که تماشای کشورها برای انتشار واکسن بسیار هیجان انگیز است.

“بیشتر اوقات ، روی مورد بعدی تمرکز می کنید. . . وی گفت: “شاید تابستان سال آینده بتوانیم آرامش پیدا کنیم و سعی کنیم آنچه اتفاق افتاده را جمع کنیم.”

انگلیس اولین کشوری است که هفته گذشته واکسن Pfizer را مجاز دانسته است ، اما FDA گفت که می خواهد منتظر بماند تا روز پنجشنبه گروهی از متخصصان خارج از کشور برای بحث در مورد مطالعه دیدار کنند. حدود 17 متخصص به این پیشنهاد رأی دادند که مزایای واکسن Pfizer / BioNTech بیش از خطرات استفاده در افراد 16 ساله و بالاتر است. چهار نفر رای مخالف دادند ، در حالی که یک نفر رای ممتنع داد.

دکتر صحین افزود که “شفافیت” رویکرد FDA را دوست دارد. وی گفت: “هر جامعه روش خاص خود را در برخورد با چنین مسئله مهمی دارد.”

حتما بخوانید:
فیلتر کربن اکتیو هوا (کربن فعال) و کاربردهای آن

این واکسن بر اساس اسید ریبونوکلئیک یا فناوری mRNA ساخته شده است ، روش جدیدی که از کد ژنتیکی توسعه یافته توسط BioNTech استفاده می کند. Pfizer در مارس برای آزمایش و تجاری سازی محصول با شرکت آلمانی مذاکره کرد و این دو هزینه و سود 50/50 را تقسیم خواهد کرد.

دولت ایالات متحده نزدیک به 2 میلیارد دلار برای پیش سفارش 100 میلیون دوز – که برای 50 میلیون نفر کافی است – در ماه ژوئیه ، کمی قبل از شروع روند مرحله 3 پرداخت کرد. اما همانطور که سایر کشورها در پاییز تجهیزات را خریداری کردند ، ایالات متحده مجبور است مجبور شود برای دوزهای بیشتر تا تابستان سال آینده صبر کنید.

ایالات متحده چندین واکسن دیگر از جمله Moderna jab را که می تواند هفته آینده تصویب شود ، از قبل سفارش داده است.

مجوز اضطراری تصویب کامل نیست ، که ممکن است ظرف چند ماه ارائه شود. با این حال ، این امکان استفاده گسترده را فراهم می کند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید