ایالات متحده 14 مقام چینی را به دلیل سرکوب در هنگ کنگ تحریم کرده است


دولت دونالد ترامپ 14 مقام عالی رتبه چین را به اتهام تضعیف دموکراسی در هنگ کنگ تحریم کرده است.

مقاماتی با هدف تحریم پاکسازی روز دوشنبه همه اعضای ارشد کمیته دائمی کنگره ملی خلق هستند ، نهادی که ناظر بر قانونگذاری ملی است و مسئول تصویب و اجرای قانون جدید امنیت ملی است که زمینه سرکوب را فراهم می کند. هنگ کنگ در تابستان.

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، در بیانیه ای اعلام کرد که اقدامات روز دوشنبه ، “حمله بی وقفه پکن به روندهای دموکراتیک در هنگ کنگ ، قوه مقننه را نابود کرده و بدن را با مهر و موم لاستیکی خالی از مخالفت قابل توجهی ترک کرده است.”

مقامات هنگ کنگ سرکوب علیه شخصیت های سیاسی مخالف و حامیان اعتراضات ضد دولتی در سال 2019 را افزایش داده اند ، از آنجایی که پکن در ماه ژوئن قانون جدید امنیت ملی را با هدف تروریسم ، براندازی ، تبانی و دخالت خارجی در این شهر وضع کرد.

هفته گذشته ، سه فعال هنگ کنگی به جرم نمایش دموکراسی در تابستان به زندان محکوم شدند.

آقای پمپئو گفت كه NPCSC “به طور كامل توانایی مردم هنگ كنگ را در انتخاب نمایندگان منتخب خود اخته كرده است” ، و پكن را به استفاده مكرر از قانون امنیت ملی برای “سكوت مخالفان و دستگیری معترضین به سیاست ظالمانه” متهم كرد. از پکن. ”

هوآ چونونگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه پیش از اعلام رسمی تحریم ها گفت: “هنگ کنگ هنگ کنگ چینی است.” “چین از ایالات متحده می خواهد فوراً مداخله در امور هنگ کنگ را متوقف کند ، در امور داخلی چین دخالت کند و راه خود را از راه اشتباه متوقف کند.”

در زمان دولت ترامپ ، روابط ایالات متحده و چین وخیم تر شد ، زیرا این دو کشور بر سر تجارت ، ادعاهای جاسوسی و ویروس کرونا در میان دیگر موارد درگیر شد.

استراتژی های امنیت ملی و دفاعی ایالات متحده از چین به عنوان مهمترین تهدید این کشور برای موقعیت جهانی خود یاد می کند.

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، نیز قول موضع گیری قاطعانه علیه چین را داد و پیش از این شی جین پینگ رئیس جمهور چین را “راهزن” توصیف کرده بود. با این حال ، جزئیات دقیق رویکرد او همچنان نامشخص است و تیم وی ممکن است به دنبال زمینه های بالقوه برای تقویت همکاری ، از جمله در مورد تغییرات آب و هوا باشد.

در ماه آگوست ، ایالات متحده یک سری تحریم ها را علیه مقامات چین و هنگ کنگ به دلیل قانون جدید امنیتی اعمال کرد. این موارد شامل ارجاع به کاری لام ، رهبر هنگ کنگ است که ماه گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که مجبور شد حقوق خود را در “انبوهی از پول” دریافت کند زیرا در نتیجه اقدامات وی دسترسی به سیستم بانکی را از دست داده است.

آخرین تحریم ها 14 نفر را در معرض مسدود شدن دارایی ها و محدودیت های ویزا قرار خواهد داد ، که برای اعضای نزدیک خانواده نیز اعمال می شود.

در حالی که چین از آنچه آمریکا به عنوان دخالت در امور داخلی خود می بیند عصبانی است ، بانی گلاسر ، کارشناس چین در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، گفت که هنوز هم در میان منافع تجاری در سطوح نسبتاً باریک تسکین وجود دارد. دامنه اقدام سفارشی

وی گفت ، تاکنون ، دولت ترامپ از وضع تحریم ها علیه موسسات مالی که هدف آنها قطع ارتباط آنها از سیستم مالی ایالات متحده است ، خودداری کرده است.

وی گفت: “سیستم بانکی احتمالاً با این روش راحت می شود.”


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>