[ad_1]

در بالای یک ساختمان کوچک در Osnabrück ، تنها یک پلاک کوچک با نام خود ، اولین مدرسه امامیه آلمان است.

همتای اسلامی در شمال غربی آلمان ثمره محتاطانه تلاش های چندین دهه دانشمندان مسلمان از جمله مدیر دانشگاهی بولنت اوکار است که در تلاش است تا هم سیاستمداران و هم جوامع خود را متقاعد کند که آلمان به روحانیون محلی برای نسل جدید مسلمانان نیاز دارد.

پروژه آنها می تواند الگویی برای کارمندان اروپایی باشد که به دنبال ساختن “اسلام اروپایی” هستند – اگر بتوانند درس های درستی بیاموزند.

به دنبال حملات اسلامگرایان افراطی ، فرانسه ، اتریش و آلمان به کمک های مالی خارجی روی آورده اند و می گویند اینها آموزه هایی را علیه ارزشهای سکولار در اروپا تحریک می کنند و می توانند مسلمانان را رادیکال کنند. ماه گذشته ، چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، یک م Instituteسسه اروپایی برای تربیت ائمه برای مبارزه با “ایدئولوژی نفرت” را پیشنهاد داد.

اما در میان این بحث ایدئولوژیک داغ ، بسیاری از روحانیون نگرانند که حمایت از تلاش های گسترده آنها به عنوان یک استراتژی ضد تروریسم تلقی شود ، بنابراین جوامعی را که امیدوارند به آن برسند بیگانه کند.

نمودار مسلمانان به عنوان سهمی از کل جمعیت ، سال 2016 (٪) نشان می دهد که مسلمانان در هر کشور اروپایی اقلیت هستند

“مسلمانان در اروپا به دلیل افراط گرایی مذهبی اسلام گرا ، مضاعف آسیب دیده اند. برای اروپاییان غیر مسلمان ، ستون پنجم می شویم. . . اما از نظر متعصبان مذهبی ، ما روح خود را فروخته ایم ، معتبر نیستیم. “آقای اوکار ، که در میان انبوه برجسته متون دینی برجسته کار می کرد ، گفت.

وی گفت ، ایجاد چنین مدرسه ای ، كه كلاسهای تمام آلمانی خود را در ماه آوریل آغاز می كند ، به دلیل مصلحت سیاسی سیاسی جوامع توجه ، نمی تواند مجبور شود. “این یک روند است ، ما نمی توانیم یک شبه آن را انجام دهیم. و بسیاری از مسلمانان نگران هستند که آنچه ما انجام می دهیم اسلام واقعی نیست. ”

در همین حال ، از ترس حملات اسلام هراسی ، پلاک بیرونی مدرسه را کوچک نگه می دارد. یک همکار اسلامی مرتبا نامه های نفرت انگیز دریافت می کند.

بولنت اوکار در یک میزگرد در آغاز کنفرانس اسلام در برلین به مقامات ، دانشمندان و اساتید پیوست © Kay Nietfeld / dpa / Alamy

تارک اوبرو ، امامی از بوردو ، در مقابل یک اجتماع عمومی برای ادای احترام به قربانیان حملات تروریستی پاریس 2015 سخنرانی می کند © ژان پیر مولر / خبرگزاری فرانسه / گتی

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون و صدراعظم اتریش ، سباستین کورز ، اروپا را به ترتیب در برابر آنچه “جدایی طلبی اسلام گرایانه” و “اسلام سیاسی” می خوانند ، رهبری کردند. حامیان بودجه خارجی را که عمدتا از ترکیه ، آفریقای شمالی و خلیج فارس تأمین می شود ، به صفر رسانده اند و به گفته آنها محافظه کاری را تشویق می کند ، که منجر به رادیکال شدن می شود.

چنین ادعاهایی ، تارک اوبرو ، امام بوردو ، که مدتهاست در تعطیلات با بودجه خارجی اصرار دارد – اما نه به دلیل حملات افراط گرایان ، ناامید کننده است. وی گفت که این هیچ کاری برای انجام دادن ندارد. وی ، مانند سایر رهبران مسلمان که با آنها مصاحبه کرده اند ، گفت که اکثر مهاجمان بصورت آنلاین رادیکال شده اند. وی تأثیر خارجی را مسئله ساز می داند زیرا می تواند از بین رفتن نسل های جوان ، که نمی توانند با روحانیونی که به زبان اول آنها صحبت نمی کنند یا زندگی خود را به عنوان اقلیت اروپایی درک نمی کنند ، بیگانه شود.

آقای اوبرو به دنبال “اسلام فرانسوی” برای ادغام است. وی طی 10 ماه گذشته با هم کشیشان در ابتکار عمل برای تربیت ائمه فرانسوی همکاری کرده است. وی گفت ، پس از آنكه ماكرون پس از آخرین حوادث تروریستی ، كه رئیس جمهور برای تدوین برنامه ائمه آموزش دیده فرانسوی منصوب كرد ، به شورای منطقه ای عبادت مسلمانان فرانسه (CFCM) متوسل شد ، این مسئله تضعیف شده است.

نموداری که نشان دهنده تابعیت 301 امام فرانسوی از بودجه دولت های خارجی است.  151 نفر از ترکیه ، 120 نفر از الجزایر و 30 نفر از مراکش

آقای اوبرو یک کنایه تلخ را در اینجا می بیند: CFCM از سازمانهای مختلف مسلمان تشکیل شده است ، برخی از آنها از سوابق سیاسی و مذهبی مختلفی تشکیل شده اند و خود برای تأمین بودجه به کشورهای خارجی وابسته هستند.

“قصد خوب است ، اما روش؟ من اصلاً موافق نیستم. ” “سخت است که ببینیم این وضعیت چگونه خواهد بود.”

ابتکارات دولت خطرناک است. بر اساس یک نظرسنجی دانشگاهی که در آن برخی از پاسخ دهندگان گفتند که این احساس بیشتر شبیه یک برنامه امنیتی است تا یک برنامه اجتماعی ، هلند از تلاش برای ایجاد آموزش امام پس از از دست دادن مشارکت محلی منصرف شده است. در مقابل ، برخی از روحانیون ابتکار کالج مسلمان انگلیس در کمبریج را یک موفقیت عنوان می کنند.

در جریان اعتراضات در تولوز علیه قانون پیشنهادی فرانسه در مورد اصول جمهوری © Alain Python / NurPhoto / Getty پوستر خود را با عنوان “ماکرون ، شما به هدف اشتباه نگاه می کنید ، ما تروریست نیستیم” را نصب کرد.

سباستین کورز ، چپ ، و امانوئل مکرون میزبان گفتگو با دیگر رهبران در الیز در پاریس در ماه نوامبر در مورد واکنش در سطح اتحادیه اروپا به حملات متهم شده توسط رادیکالهای اسلامگرا هستند © Olivier Hoslet / Pool / AFP / Getty

جامعه دینی اسلامی در اتریش (IGGÖ) ، مقام رسمی مسلمان ، طرح های آموزشی را در چندین دانشگاه اتریش راه اندازی کرده است. والری موسی ، سخنگوی وی گفت: “حساسیت و آگاهی بین فرهنگی از معنای اقلیت در یک کشور سکولار برای یک رهبر جامعه ضروری است.”

مشکل برنامه های IGGÖ ، مانند بقیه در اروپا ، بودجه است. بودجه خارجی بسیار گسترده است زیرا اقلیت های مسلمان اغلب برای تأمین بودجه روحانیت یا تحصیلات خود بسیار اندک هستند. Cengiz Kalaichi ، از CFCM فرانسه ، گفت که جامعه وی در حال بررسی مالیات بر غذای حلال است ، سپس آن را مغایر قانون اساسی دانست.

آقای اوکار گفت که او و هم سن و سالانش از سال 2007 به دنبال حمایت دولتی از کالجی برای امامان بوده اند ، اما بارها توسط مقامات محلی و فدرال دفع شده اند. وی گفت ، آلمان قبلاً از اجازه دادن به ترکیه برای پرداخت قبض امام خوشحال بود. تنها زمانی که روابط با رئیس جمهور رجب طیب اردوغان رو به وخامت نهاد ، دولت شروع به مبارزه با بودجه خارجی کرد.

اکنون نیز این دانشکده معضل پرداخت ائمه باقی مانده است. آقای اوکار گفت: آلمان می تواند با حمایت از برنامه های اجتماعی جماعات و آزاد كردن بودجه آنها برای حقوق امامان ، كمك غیرمستقیم كند.

“آنها این کار را با کاتولیک ها ، پروتستان ها و یهودیان انجام می دهند. چرا با مسلمانان نیست؟ وی می پرسد: “این یک مسئله سیاسی است. مردم تمایل دارند که نسبت به اسلام احتیاط کنند.

نموداری که نشان دهنده تغییرات در اعمال دینی مسلمانان فرانسه است - بیش از نیمی از افراد معتقد و متدین هستند

قوانین جدید پیشنهادی در سراسر اروپا می تواند تنش ها را افزایش دهد و تلاش هایی مانند قوانین اوکار و آقای اوبرو را تضعیف کند. اتریش یک قانون امنیتی منع “اسلام سیاسی” را پیشنهاد داده است که به گفته رهبران IGGÖ به طرز ناخوشایندی مشخص نیست.

ریم سارا آلوان ، یک وکیل فرانسوی ، گفت که قانون پیشنهادی فرانسه درباره اصول جمهوری اسلامی متوجه مسلمانان است ، اگرچه او هرگز به صراحت از آنها نام نبرد. “دولت بارها گفته است كه افراط گرایان ، نه مسلمانان فرانسه ، هدف این قانون هستند ، و با این حال ما همچنان از مسلمانان عادی سال می كنیم. . . اگر آنها “با ما یا مخالف ما باشند”. “

در آلمان ، رویکرد رو به رشد اروپا در زمان آزار و اذیت مسلمانان در حال رشد است. ایمن مازیک ، از شورای مرکزی مسلمانان آلمان ، گفت که جوامع هر هفته سه تا چهار حمله یا خرابکاری گزارش می دهند ، که به گفته وی ، تشویق مسلمانان برای “خود را آلمانی دیدن” دشوار است.

از نظر آقای اوبرو ، این بحث به جایی رسیده است که وی آن را “مرحله حساس” در اروپا می خواند. “احساسات بحث بین مردم را به دست می گیرد. امروز صدای منطقی شنیده نمی شود “. “ما در مرحله” هر اتفاقی می افتد “هستیم.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir