بارنیه هشدار می دهد که 36 ساعت آینده برای مذاکرات Brexit بسیار مهم است


میشل بارنیر ، مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا برای Brexit ، هشدار داد که 36 ساعت مذاکرات تجاری بعدی با انگلیس بسیار مهم خواهد بود ، زیرا به سفیران و اعضای پارلمان اروپا گفت که دو کشور هنوز بر اختلافات خود غلبه نکرده اند.

آقای بارنیه روز چهارشنبه در جلسات غیر علنی بسته با نمایندگان مجلس و دیپلمات ها گفت ، بروکسل و لندن باید در پایان این هفته ارزیابی کنند که آیا امکان دستیابی به توافق وجود دارد یا خیر.

وی هشدار داد که موارد اصلی اختلاف در زمینه های “شرایط برابر” برای تجارت ، حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلستان و چگونگی اجرای هرگونه معامله تجاری باقی مانده است.

شرکت کنندگان گفتند که آقای بارنیر در طول جلسات دستورالعمل هایی را در مورد چگونگی بررسی دو سازش در مورد سازش های احتمالی ارائه داد ، حتی اگر هیچ پیشرفتی حاصل نشده باشد.

به گفته یک نفر ، آقای بارنیر گفت که دو طرف در حال بررسی یک توافقنامه انتقالی در مورد حقوق ماهیگیری هستند ، با این ایده که مذاکره مجدد در پایان دوره با توافقنامه اقتصادی کلی دو کشور مرتبط خواهد بود.

وی گفت که این به اتحادیه اروپا و انگلیس اجازه می دهد تا ماهیانه ماهیانه مذاکره کنند ، اما در یک سیستم پایدار برای محافظت از بخش اتحادیه اروپا.

آقای بارنیر هشدار داد که با ادامه مشکلات ، نمی توان گفت که آیا توافقی وجود دارد.

در روزهای اخیر ، کشورهای عضو ابراز نگرانی کرده اند که ممکن است اتحادیه اروپا در روزهای آخر مذاکرات بیش از حد ایجاد کند. یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفت که دولت های ملی نسبت به شرایط “عصبی” هستند.

حتما بخوانید:
وب سایت کی خوبه مرجع معرفی بهترین کسب و کار های ایرانی!

رئیس جمهور امانوئل مکرون روز سه شنبه هشدار داد: “فرانسه توافقی را قبول نمی کند که به منافع بلند مدت ما احترام نگذارد.” “توافق باید روابط متعادل آینده را فراهم کند.”

دیپلمات های اتحادیه اروپا گفتند که روز چهارشنبه به دولت بارنیه پیام واضحی داده شد تا به مفاد مأموریت مذاکره ای که اوایل سال جاری به وی داده بودند پایبند بمانند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید