بار می گوید که او هیچ مدرکی در مورد تأثیر تقلب در رای دهندگان بر انتخابات ایالات متحده ندیده است


ویلیام بار ، دادستان کل ایالات متحده ، روز سه شنبه گفت که هیچ شواهدی از تقلب در رای دهندگان را که بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تأثیر بگذارد ، نمی بیند ، و ادعاهای دونالد ترامپ مبنی بر ربودن رای از وی را مستقیماً تضعیف می کند.

مداخله آقای بار در مصاحبه با آسوشیتدپرس سرزنش شدیدی بود بر ادعاهای بی اساس رئیس جمهور در مورد توطئه گسترده دموکراتیک برای دستکاری ماشین های رای گیری و برگه های رای گیری از طریق پست برای اطمینان از پیروزی جو بایدن.

آقای بار ، متحد سرسخت آقای ترامپ ، قبل از انتخابات با رأی پستی هشدارهای رئیس جمهور در مورد تقلب را تکرار کرد. پس از رای گیری ، دادستان کل کشور با اجازه تحقیقات فوری در مورد انتخابات ، نگرانی های دموکرات ها را برانگیخت.

آقای بار به AP گفت: “تا به امروز ، ما هیچ تقلب گسترده ای را ندیده ایم که بتواند نتیجه انتخابات را تحت تأثیر قرار دهد.” وی افزود كه او ادعاهایی را در مورد خدشه دار شدن دستگاه های رای گیری در نظر گرفته بود ، اما “ما چیزی برای اثبات آن ندیده ایم”.

رودی جولیانی ، وکیل آقای ترامپ و جنا الیس ، مشاور ارشد حقوقی کمپین در بیانیه ای پاسخ دادند: “با نهایت احترام به دادستان کل کشور ، به نظر می رسد نظر وی بدون هیچ گونه دانش و تحقیق درباره بی نظمی های اساسی و شواهد کلاهبرداری سیستماتیک است. “

اندکی پس از انتشار مصاحبه ، آقای بار در بازدید از کاخ سفید مشاهده شد. در پاسخ به اظهارات آقای بار ، چاک شومر ، دموکرات سنا ، به خبرنگاران گفت: “من حدس می زنم او بعدی باشد که اخراج می شود.”

اظهارات آقای بار پس از آن اعلام شد که دولت های مهم در میدان جنگ که آقای ترامپ نتایج را به چالش کشید ، آقای بایدن را به عنوان برنده تایید کرد. رئیس جمهور با ترکیبی از پرونده های قضایی و فشار آشکار به کارمندان دولت جمهوری خواه برای تلاش برای انتخاب وی نامزدی بی سابقه و تاکنون ناموفق را برای تصدی پست انجام داده است.

آقای ترامپ ادعاهایی بی اساس درباره کلاهبرداری در داخل و خارج از دادگاه مطرح کرده است ، از رای گیری غیرمستقیم به پست الکترونیکی گرفته تا ساخت میلیون ها رای از طریق ماشین های رای گیری در معرض خطر. ادعاهای وی بارها توسط دادگاه ها ، از جمله توسط قضات منصوب جمهوری خواهان و در یک مورد ، توسط شخص رئیس جمهور رد شده است.

با ناکامی تلاش های او ، جمهوری خواهان مانند فرمانداران جورجیا و آریزونا ، که پیروزی های بایدن را در ایالت های خود تصدیق کردند ، عصبانی شد. آقای ترامپ روز یکشنبه در مصاحبه ای با فاکس نیوز اظهار داشت که حتی دولت خودش نیز در یک توطئه ادعایی علیه وی نقش داشته است.

“چگونه FBI و وزارت دادگستری – من نمی دانم. شاید آنها درگیر شوند. اما اینکه مردم چطور اجازه دارند با این چیزها کنار بیایند شگفت آور است. در این انتخابات تقلب صورت گرفت. وی گفت: “این انتخابات یک تقلب کامل بود.”

اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه انتخابات واقعاً از قبل تعیین شده بود ، مشکلاتی را برای جمهوری خواهان در جورجیا ایجاد کرده است ، جایی که دور دوم کرسی سنا در ژانویه تعیین می کند کنگره تحت کنترل دموکرات ها باشد یا بین دو حزب تقسیم شود. علیرغم ادعای ترامپ درباره جعلی بودن این سیستم ، جمهوری خواهان برای اثبات خود به پایگاه خود احتیاج دارند.

آقای بار مهمترین مقام در دولت ترامپ است که هنوز ادعاهای رئیس جمهور را انکار نکرده است. ماه گذشته ، پس از آنكه آقای كربس علناً گفت كه انتخابات “امن ترین” انتخابات در تاریخ است ، ترامپ كریس كربس ، مدیر وقت آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت را بركنار كرد.

اگرچه انتقال از ماه گذشته آغاز شد ، اما بارها در دادگاه شکست خورد و نتوانست نتیجه سرشماری را تغییر دهد ، آقای ترامپ و متحدانش همچنان با چالش های قانونی روبرو شدند. روز سه شنبه ، ستاد انتخاباتی ترامپ گفت که دادخواست جدیدی را در ویسکانسین تشکیل داده است ، جایی که با سرشماری جزئی درخواست شده توسط رئیس جمهور ، پیروزی آقای بایدن در این ایالت تأیید شد – و شانس پیروزی معاون رئیس جمهور سابق را کمی افزایش داد.

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در ردیف بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند ، باشید. اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>