بانکداران سرمایه گذاری از هزینه های سنگین گروه های چینی در سال 2020 بهره مند می شوند.


بانکداران سرمایه گذاری ممکن است کارمزد ثبت شده از معاملات سهام شرکتهای چینی را در سال 2020 دریافت کنند ، این امر بر وابستگی روزافزون این کشور به بودجه جهانی تأکید می کند ، حتی با افزایش تنش های ژئوپلیتیک.

وام دهندگان مستقر در خارج از چین در سال جاری 1.73 میلیارد دلار درآمد از سهام گروه های چینی در بورس اوراق بهادار در نیویورک ، هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین به دست آورده اند که 113 درصد بیشتر از یک سال گذشته است ، طبق Dealogic. . این امر آنها را در آستانه فراتر از مبلغ 1.77 میلیارد دلار هزینه های کسب شده در سال 2010 قرار می دهد.

رشد درآمد حاصل از این معاملات در پشت بنر برای لیست های اولیه و ثانویه از شرکت های چینی وجود دارد که رکورد 132.3 میلیارد دلار ، یا 38 درصد از کل سرمایه جهانی در سال 2020 جمع آوری کرده است.

بانکهای ایالات متحده چهار معاملات از پنج درآمد اصلی جهانی را از این معاملات به خود اختصاص دادند که نشانگر تعمیق روابط وال استریت با چین بود ، علی رغم اختلاف نظرهای روزافزون بین واشنگتن و پکن.

گلدمن ساکس با درآمد بیش از 382 میلیون دلار از شرکت های چینی ، 220 درصد بیشتر از سال گذشته است ، با توجه به Dealogic ، بیشترین برداشت را در سال 2020 تجربه می کند. مورگان استنلی امسال حدود 346 میلیون دلار از این معاملات درآمد کسب کرده یا 150 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2019 است. بانکهای آمریکا و JPMorgan به ترتیب 197 میلیون و 166 میلیون دلار هزینه سهامداران از مشاغل چینی گزارش کرده اند.

حتما بخوانید:
آنتونی بلینکن ، "Alter Ego" بایدن به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شد

در اروپا ، Credit Suisse 163 میلیون دلار هزینه معاملات فعلی برای گروه های چینی درآمد داشت. هر پنج بانک حاضر به اظهارنظر در مورد سود خود از معاملات سهام چین نبودند.

فروش قابل توجه سهام شرکت های چینی در این سال شامل 3.5 میلیارد دلار لیست در پلتفرم JD Health در هنگ کنگ و عرضه اولیه 2.4 میلیارد دلار در نیویورک از وام دهنده آنلاین Lufax بود.

جیسون الدر ، یک شریک مستقر در هنگ کنگ در موسسه حقوقی مایر براون ، گفت: “این یک دخالت قدرتمند چینی در یک فضای جهانی بازار سرمایه است که از قبل قوی است.”

نمودار میله ای سود حاصل از معاملات بازار سهام در چین (میلیون دلار) که گلدمن ساکس و مورگان استنلی را با بیشترین سود در معاملات سهام در چین نشان می دهد

آقای الدر به عملکرد قوی شرکت های چینی مشتری مدار اشاره کرد که از موفقیت این کشور در کنترل گسترش Covid-19 بهره مند شده اند. “این امر به اقتصاد این امکان را داده تا خیلی سریعتر راه اندازی شود. . . به نفع آن شرکتهایی است که وارد بازار می شوند. “

اشتیاق سرمایه گذاران به سهام چین ، به ویژه سهام فناوری ، به افزایش شاخص MSCI چین در سال جاری 24 درصد کمک کرد ، در حالی که وال استریت S&P 500 14 درصد است.

سال ترسناک علی رغم تصمیم لحظه آخری پکن در مورد تعلیق پیشنهادات عمومی 37 میلیارد دلاری به گروه مورچه ها در شانگهای و هنگ کنگ ، که بزرگترین اولین بورس سهام جهان است ، می آید.

انتظار می رفت بانک ها از جمله سیتی گروپ ، جی پی مورگان و مورگان استنلی حداقل 300 میلیون دلار کارمزد از این معامله پرداخت کنند.

حتما بخوانید:
اطلاعاتی درباره بدافزار جدید جاسوسی رژیم صهیونیستی

به گفته دو نفر که مستقیماً با این موضوع آشنایی دارند ، لیست مورچه می تواند حداقل تا نیمه دوم سال 2021 به تعویق بیفتد و احتمالاً منجر به موارد بسیار کمتری خواهد شد ، زیرا در آیین نامه جدید تجدید نظر در مدل تجاری آن لازم است.

بانکداران انتظار دارند که روند معاملات از گروه های چینی تا سال جدید ادامه داشته باشد.

Udhay Furtado ، رئیس مشترک Citibank در بازارهای سهام آسیا ، گفت که این بانک در حال کار بر روی IPO در هنگ کنگ است ، برنامه ریزی شده برای هفته قبل از کریسمس ، “که کمی غیر معمول است.”

نمودار بودجه حاصل از پیشنهادات اولیه و ثانویه (میلیارد دلار) که نشان می دهد جمع آوری پول در چین به بالاترین رکورد در سال 2020 رسیده است.

“ما یکی از بالاترین نسخه ها را خواهیم داشت [years] ما یک بار داشته ایم. “وی افزود اشتهای جمع آوری کمک مالی را به رونق بعد از ویروس کرونا در بازارهای چین نسبت داد.

یعقوب دال ، شریک ارشد بانکداری آسیایی در مک کینزی ، گفت: معاملات در نیمه اول سال به دلیل انتشار اوراق قرضه قابل تبدیل است ، در حالی که IPO در نیمه دوم سلطه داشت.

اوراق قرضه قابل تبدیل به بدهی هایی گفته می شود که در صورت رشد کافی سهام شرکت با مبادله سهام قابل مبادله باشد و معمولاً در دوره هایی با نوسانات بالا توسط سرمایه گذاران بهتر دریافت می شود. آقای دال گفت: فروش سهام “امسال یک موفقیت واقعی بود.”

آقای بزرگتر از مایر براون گفت که روند معاملات سال آینده نیز بسیار قوی به نظر می رسد. “تمرکز بر سال 2021 همان چیزی است که ما از نظر تهیه معاملات برای سال آینده واقعاً روی آن تمرکز می کنیم.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید