بانکی که در مهلت مقرر Libor در ایالات متحده به تعویق بیفتد


گروه های مالی متکی به دلار آمریكا Libor مدت زمان بیشتری برای جدا شدن از نرخ سود رسواكننده 200 میلیون دلار قرارداد در قالب طرح جدیدی كه روز دوشنبه توسط مدیر آن اعلام شد ، دارند.

IBA ، که Libor را جمع آوری و کنترل می کند ، اعلام کرده است که قصد دارد انتشار یک هفته و دو ماه Libor به دلار آمریکا را تا پایان سال 2021 متوقف کند. با این حال ، این انتشار سایر معیارهای پرکاربرد Libor به دلار آمریکا را تا 30 ژوئن 2023 تمدید می کند. سال ، مشروط به مشاوره است.

مدیر پیش از این اعلام کرده بود که در پایان سال آینده ، با آشکار شدن نرخ ارز دلار آمریکا در لیست ، با بازار مشورت خواهد کرد تا در پایان سال آینده انتشار نرخ ارز Libor در استرلینگ ، فرانک سوئیس ، یورو و ین را متوقف کند.

این نشان دهنده تغییر رویکرد پایان دادن به استفاده از نرخ بهره است که یک دهه پیش در قلب رسوائی های جعل نرخ بهره قرار داشت.

انتقال از دلار آمریكا Libor ، نگرانی از پایان ناگهانی نرخ بهره بسیار مهم را افزایش داده است ، زیرا بانك ها پس از سال آینده مجبور نمی شوند آن را ارائه دهند ، به طور بالقوه ثبات مالی را به خطر می اندازد.

سیاستمداران امیدوارند به جای تغییر قراردادهای موجود به نرخ جدید ، تمدید این قرارداد به اکثر قراردادها پایان یابد.

رندال کوارلز ، معاون نظارت در فدرال رزرو ، گفت: “برنامه امروز اطمینان می دهد که انتقال از Libor برای همه – فعالان بازار ، مشاغل و مصرف کنندگان منظم و عادلانه خواهد بود.”

حتما بخوانید:
قیمت گل های رز طلا در فروشگاه ی اینترنتی معتبر/09109483228

نهادهای نظارتی ایالات متحده از بانک ها خواسته اند تا پس از سال 2021 معاملات جدیدی با Libor انجام ندهند تا اطمینان حاصل شود که مقیاس چالش توافق نامه های انتقال تا ژوئن 2023 به اندازه کافی کاهش یافته است.

“با توجه به خطرات محافظت از مصرف کننده ، دعاوی و اعتبار ، آژانس ها معتقدند که آنها در حال انعقاد قراردادهای جدیدی هستند که استفاده می کنند [Libor] به عنوان نرخ بهره مرجع پس از 31 دسامبر 2021 خطرات امنیتی و ثبات را ایجاد می کند. “هیئت دولت فدرال رزرو در بیانیه مشترکی با دفتر کنترل ارز و شرکت بیمه سپرده فدرال نوشت.

پیش از این ، برنامه ها معطوف به معرفی “زبان ذخیره” برای تعیین نرخ بهره جدید برای قراردادهای فعلی مربوط به Libor بود ، اما نگرانی ها در مورد پیشرفت کند انتقال وجود داشت.

اما حتی با این تغییر ، برخی قراردادها باقی می مانند که باید به نرخ جدید منتقل شوند. انتقال نسبت به ارزهای دیگر کندتر است ، تا حدی به این دلیل که قرار است به جای نرخ ارز جایگزین اما موجود ، با نرخ بهره کاملاً جدید – نرخ تأمین مالی یک شبه – جایگزین شود.

آژانس ها در بیانیه مشترکی اضافه کردند: “قراردادهای جدید منعقد شده قبل از 31 دسامبر 2021 باید از نرخ بهره مرجع دیگری غیر از Libor استفاده کنند یا دارای یک زبان ذخیره پایدار باشند که شامل یک نرخ بهره مرجع جایگزین کاملاً مشخص پس از خاتمه Libor باشد”. . “این اقدامات برای تسهیل انتقال منظم – و ایمن و سالم – Libor مورد نیاز است.”

حتما بخوانید:
مناقصه گران در تجارت خطرناک DirecTV AT & T صف می کشند


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید