[ad_1]

فدرال رزرو آماده است تا دستورالعمل های جدیدی را برای گسترش برنامه خرید اوراق قرضه اضطراری خود صادر کند ، زیرا با نیاز به افزایش پول نقد جدید برای حمایت از بهبود اقتصادی ایالات متحده مقابله می کند.

به گفته اقتصاددانان ارشد و ناظران بانک فدرال ، انتظار می رود در جلسه این هفته ، بانک های مرکزی ایالات متحده این متن را تأیید کنند و مشخص کنند که ماهانه 120 میلیارد دلار خرید بدهی که از ابتدای همه گیری آغاز شده است ، تا بهبود شرایط خاص ادامه خواهد یافت. .

در حال حاضر ، فدرال رزرو ادعا می کند که خرید اوراق قرضه با “سرعت فعلی” فقط در “ماه های آینده” ادامه خواهد یافت – یک دوره بسیار کوتاه تر.

در صورت توافق ، این تغییر باعث می شود که بانک مرکزی با تلفیق سیاست پولی آسان خود برای سالهای آینده ، نتواند گام اولیه برای خاتمه خرید اوراق قرضه خود را برداشته باشد. این تغییر مکمل وعده آن است که نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارد تا زمانی که نرخ تورم از 2٪ فراتر رود و اقتصاد به اشتغال کامل برسد.

علاوه بر این ، کمیته بازار آزاد فدرال مجبور خواهد شد که بررسی کند که آیا از طریق برنامه خرید دارایی ، جبران کننده تر پول است.

با افزایش پرونده های Covid-19 ، افزایش اخراج کارمندان و سردرگمی Capitol Hill در مورد چشم انداز محرک های مالی ، برخی از اقتصاددانان می گویند که ممکن است فدرال رزرو برای تحقق وعده خود در مورد انجام کارهای بیشتر برای حمایت از بهبودی ، اکنون اقدام کند. ، در صورت لزوم هفته گذشته ، بانک مرکزی اروپا پس از آنکه اقتصاد منطقه یورو تحت تأثیر عفونت ها و محدودیت های بیشتری قرار گرفت ، حجم خرید اوراق قرضه خود را افزایش داده و آنها را تمدید کرد.

“ما یک ویروس بدتر ، موارد استثنا more بیشتر و شواهد بیشتری داریم که نشان می دهد ویروس به استخدام سرازیر شده است. در همین حال ، سیاست های مالی در هوا وجود دارد – ما هیچ ایده ای نداریم که به چه چیزی خواهیم رسید ، “گفت جولیا کرونادو ، اقتصاددان در Macropolicy Perspectives. “من فکر نمی کنم که منطقی است که با چیزی در دستان خود روی میز بیایید.”

اگر بانک فدرال تصمیم به اقدام پولی تهاجمی تری بگیرد ، محتمل ترین گزینه تغییر سررسید خرید بدهی خود به اوراق قرضه بلند مدت است. تا کنون ، خریدها نسبت به پایان کوتاه تر وزن داشته اند.

گزینه بسیار کمتر احتمالاً افزایش ارزش کل خریدهای بدهی است که در حال حاضر بالغ بر 80 میلیارد دلار بدهی دولت و 40 میلیارد دلار تأمین شده توسط اوراق بهادار با پشتوانه رهنی در هر ماه است.

مقامات بانک فدرال در انجام چنین اقدامات اضافی محتاط بوده اند. ماه گذشته ، آنها گفتند که طرح خرید دارایی ، همانطور که در حال حاضر تدوین شده ، م effectiveثر است و فقط در صورت تغییر وضعیت اقتصادی ، گام هایی برای تقویت آن برمی دارند.

روبرتو پرلی ، اقتصاددان در Cornerstone Macro ، گفت: “چندین دلیل” برای فدرال رزرو برای اقدامات شدیدتر کاهش وجود دارد ، از جمله نیاز به جبران خطرهای رشد همه گیر و تمایل خود به تحریک تورم بالاتر. اما با توجه به اینکه ما “چیزی نشنیده بودیم” که وی توسط بانکداران ارشد مرکزی ایجاد شده باشد ، مطمئن نبود که فدرال رزرو این کار را انجام خواهد داد.

آقای پرلی گفت: “انجام این کار درست است و من تعجب نمی کنم اگر آنها این کار را بکنند ، اما تماس با زور سخت است.”

برخی از سرمایه گذاران معتقدند ، با توجه به اینکه شرایط مالی به سطح ویروس قبل از کرونا کاهش یافته است ، فدرال رزرو می تواند از عهده تصمیم گیری قاطع در روز چهارشنبه برآید. سهام ایالات متحده در هفته های اخیر به بالاترین بالاترین حد خود رسیده و هزینه های وام برای شرکت های آمریکایی و خریداران مسکن همچنان در پایین ترین سطح است.

به گفته آندرس پرسون ، مدیر ارشد سرمایه گذاری نووین در زمینه درآمد ثابت جهانی ، این زمینه مثبت بازار احتمالاً فشارهای بانک فدرال برای انجام کار دیگری غیر از تغییر جهت خود را کاهش می دهد.

لسلی فالکونیو ، استراتژیست ارشد با درآمد ثابت در مدیریت ثروت جهانی UBS ، افزود: “آنها این تراشه را برای زمان دیگری نگه خواهند داشت.”

استراتژیست های مورگان استنلی گفتند که آنها نیازی به FED برای ایجاد تغییرات قابل توجه در برنامه خرید دارایی خود نمی بینند ، اما تأکید کردند که تغییرات در دستورالعمل ها تأثیرگذار است.

تیمی به رهبری الن سنتر در یادداشت اخیر خود نوشت: “این زبان در ماه های آینده جایگزین دستورالعمل ها خواهد شد و با توجه به چشم انداز اقتصادی ، انعطاف پذیری بیشتری به بانک فدرال رزرو ارائه می دهد.” آنها افزودند كه كاهش خرید دارایی ها می تواند از اوایل نیمه اول 2022 آغاز شود ، بدون افزایش نرخ بهره تا سال 2023.

با این حال ، کنگره می تواند به توازن اقدامات بیشتر کمک کند ، به ویژه اگر به زودی یک برنامه محرک مالی جدید به توافق نرسد.

نیک ماروتسوس ، رئیس اوراق قرضه جهانی در یانوس هندرسون ، گفت: “هرچه اقدامات کمتری در جبهه مالی انجام شود ، اجتناب ناپذیر است که به نظر می رسد بانک فدرال در جلسه بعدی کاری انجام دهد. “آنها این تصور را ایجاد کردند که آنها برای حمایت از بازارها آنجا هستند. این به زودی از بین نمی رود. ”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر